Modne prezenty świąteczne – o nich dziś będziemy pisać! Chociaż w większości centrów handlowych świąteczny nastrój zapanował zaraz z końcem Wszystkich Świętych, większość z nas za prezenty zabiera się dopiero teraz – kiedy do świąt zostaje około miesiąca.

To rozsądna ilość czasu, która pozwala na dokładne przemyślenie zakupów, ewentualne podpytanie bliskich o ich preferencje i wybranie się na zakupy. Jeśli jednak nie masz jeszcze pomysłu na świąteczne upominki, przejrzyj poniższe zastawienie.

Prezenty dla kobiety

Mężczyznom z reguły trudniej przychodzi wybranie odpowiedniego prezentu, chociaż, paradoksalnie, możliwości jest więcej, bo na święta można przecież kupić wszystko to, co kupuje się paniom także na inne okazje.

Ale czasem mamy także problem z tym, by kupić coś swojej przyjaciółce czy siostrze – szczególnie jeśli są to osoby bardzo praktyczne i racjonalne.

prezenty-dla-kobiety

W takim przypadku nie sprawdzą się najlepiej rzeczy, które będą tylko leżeć na półce i nie zostaną do niczego wykorzystane. Ale i takie mniej praktyczne znajdą się na naszej liście świątecznych propozycji na prezent dla kobiety.

Najbardziej uniwersalną jest oczywiście biżuteria. Choć tutaj też trzeba trafić w gusta osoby obdarowywanej, ale jeśli dobrze się znacie, z wyborem nie będzie problemu.

To samo tyczy się perfum, na które zawsze szkoda jest pieniędzy, kiedy na półce w łazience otwarte są trzy inne buteleczki. Dobra książka ulubionego autora, świeczki zapachowe, voucher do SPA lub do salonu kosmetycznego na manicure czy masaż to także dobry pomysł.

Z modnych ubrań i dodatków polecamy rozejrzenie się za klasycznymi białymi koszulami, dobrej jakości swetrami (nie akrylowym, rzecz jasna!) czy wełnianymi czapkami i szalikami, które można dostać w zwykłych sklepach sieciowych – wzorów i kolorów jest mnóstwo, więc znajdzie się coś dla każdego.

Skórzany portfel i torebka renomowanej marki przydadzą się w szafie każdej kobiety, a biorąc pod uwagę, że święta to także czas przecen – korzystaj i kup coś ładnego w dobrej cenie.

Prezenty dla mężczyzny

prezenty-dla-dziecka

Wiadomo nie od dziś, że mężczyźni to duże dzieci. Nawet najbardziej poważny facet gdzieś w głębi siebie chowa chłopca. Jeśli stawiasz na zabawne prezenty z przymrużeniem oka, ale takie, które na pewno ucieszą obdarowywanego, spróbuj poszukać czegoś w sklepach z gadżetami.

Sterowany samochodzik, zabawkowy latający helikopter czy nowa gra komputerowa ucieszą nie tylko fanatyków, ale też amatorów.

Ostatnio bardzo modne stały się skarpetki z motywami świątecznymi. A skarpetki dla mężczyzny powinny być nieodłącznym elementem prezentu gwiazdkowego – nie walczmy z tradycją i poszukajmy chociaż jednej pary w ciekawy wzór.

Praktyczną propozycją, dla mężczyzn pracujących w biurze, będzie porządny krawat, poszetka lub muszka, spinki do mankietu oraz skórzany pasek. A jeśli do tego mają sporo papierkowej roboty – może warto zdecydować się na skórzaną teczkę na dokumenty? Taki upominek na pewno posłuży na długie lata i będzie się kojarzył z osobą, która go podarowała.

Prezenty dla dzieci

prezenty-dla-dziecka

Dzieci w świątecznym okresie piszą zwykle listy do Mikołaja. To świetna tradycja i nie pozbawiajmy ich tak szybko dzieciństwa, mówiąc im wprost, że kogoś takiego jak Mikołaj nie ma. Z takich listów rodzice w najprostszy sposób mogą dowiedzieć się, o czym marzy ich pociecha.

Choć lista z pewnością będzie miała kilka pozycji, których łączna suma będzie wynosić o wiele więcej niż budżet zaplanowany na wydatki świąteczne, przynajmniej jeden jej element powinno udać się, zrealizować.

Jeśli dziecko jest już za duże albo po prostu nie pisze takich listów, ale też lubi niespodzianki i samo nie decyduje o tym, co znajdzie pod choinką, warto udać się do sklepu z zabawkami i poszukać czegoś, co będzie jednocześnie bawić i uczyć.

Edukacyjne zabawki są zawsze dobrym rozwiązaniem, szczególnie że zwykle dzieci są tak zapatrzone w formę, że nie zwracają uwagi na treść – i zdobywają wiedzę przy zabawie, bez przymusu.

Nie kupujcie jednak na siłę dzieciom żadnych książek czy encyklopedii. Święta to czas, w którym mają się cieszyć i relaksować, a nietrafiony prezent może zranić nawet najmniej rozkapryszonego malucha.

Pamiętajcie, że w święta najważniejszy jest gest, ciepły uśmiech i czas dla rodziny. Prezenty wcale nie muszą być kosztowne, ważne, żeby były od serca! A może w tym roku weźmiecie udział w akcji charytatywnej i z okazji Bożego Narodzenia pomożecie także potrzebującym?

W internecie dostępnych jest wiele takich akcji, warto przejrzeć strony organizatorów i zainteresować się tematem. Potrzebujący na pewno docenią Waszą pomoc, a wy, dzięki dobremu uczynkowi, będziecie jeszcze bardziej odczuwać magię świąt i wspólnoty. Do świąt jest jeszcze czas, więc tymczasem – powodzenia w podejmowaniu zakupowych decyzji!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień