Każda posiadaczka biżuterii bardzo ją ceni. Często jest ona formą prezentu od kogoś, lub od siebie, stanowiąca drogocenną pamiątkę po ważnej osobie lub po prostu element codziennej garderoby.

Bez względu na to jak cenna i z jaką wartością sentymentalną jest związana dla nas biżuteria trzeba należycie o nią dbać. Aby uniknąć jej zgubienia czy zniszczenia, porozrzucania po szufladach, toaletkach czy półkach w toalecie warto zaopatrzyć się w szkatułkę.

Szkatułka – główną jej funkcją jest przechowywanie cennych rzeczy w jednym miejscu, ale stanowi również ochronę biżuterii przed zgubieniem, zniszczeniem mechanicznym, chroni od kurzu czy światła słonecznego.

Jest również doskonałą skrytkę przed dziećmi. Dodatkowo umieszczone w niej kolczyki czy łańcuszki nie będą się plątać i zaczepiać o siebie. Nie można zapomnieć, że dzięki swojemu wyglądowi może być również doskonałą ozdobą wnętrza.

Trochę historii

Spis treści

Historia szkatułek sięga czasów gdy rzemieślnicy na zamówienie wykonywali duże pancerne skrzynie dla kupców i arystokracji. Miały one służyć do przechowywania biżuterii ale także cennych elementów garderoby jak sprzączki do butów, kołnierzyki ale także inne fragmenty sukni.

Wtedy mogli sobie na to pozwolić tylko najbogatsi. Wraz z masową produkcją biżuterii w czasach rewolucji przemysłowej te pudełeczka do przechowywania zyskały na popularności i dostępności. Często były to puzderka o wyłożonym tkaniną wnętrzu. Od niewielkich mieszczących jeden pierścionek do większych skrzynek z przegródkami i szufladami.

Oprócz drewna z czasem często używanym materiałem zaczęło być szkło a nawet metal. W początku XX wieku cieszyły się popularnością pojemniki wykonane z metalu odlewane i tłoczone z przykrywką ozdobną figurką człowieka lub zwierzęcia.

Pod koniec XVII wieku powstały również szkatułki zaopatrzone w mechanizm grający, które cieszą się zainteresowaniem do dzisiaj. Przez długi czas były one kojarzone z dobrostanem i luksusem. Dzisiaj są już dostępne od ręki i często stanowią nieodłączny element domu.

szkatulka-z-twoimi-zdjeciami-1

Szkatułki jako forma luksusu od ręki

Szeroką ofertę wyjątkowych pudełek do przechowywania można znaleźć na stronie artyferia.pl. Od setek ofert na popularnych stronach sprzedażowych, wyróżnia je jakość wykonania oraz niepowtarzalność, która jest domeną wyrobów handmade.

Ręcznie robione szkatułki w stylu decpupage będą pięknie prezentować się na półce w sypialni czy toalecie, a do tego będą stanowić idealny sposób na przechowywanie swoich najcenniejszych skarbów. Wśród oferty na stronie można m.in. znaleźć szklany egzemplarz wypełniony mchem w środku, który może posłużyć jako oryginalne pudełeczko na pierścionek zaręczynowy czy obrączki.

Oferta obejmuje również duże pudełka drewniane, szklane, z widokiem na tatry czy z własnym portretem. Dzięki niepowtarzalności wyrobów, którą oferuje sklep można poczuć się jak dawny arystokrata z robioną na zamówienie skrzynią. Każdy z nas może sobie zapewnić trochę luksusu od ręki jednocześnie wiedząc, że najcenniejsze skarby są w bezpiecznym miejscu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.