Już 9 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Urody. Czy to już złota polska jesień, czy wciąż babie lato? Szukanie inspiracji w naturze to najmocniejszy trend tego sezonu – przekonuje Rafał Potomski. W jaki sposób odzyskać letni blask i skorzystać z uroków winogron i “Zaczarowanego lasu”?

Wrzesień to czas, kiedy wspominamy lato. Fantastycznym przedłużeniem tej pory roku jest zastosowanie techniki flamboyage. Dzięki niej łatwo uzyskać efekt wprowadzenia promieni słońca na nasze głowy.

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: najlepsza farba do włosów blond!

Najlepszym lekarstwem na jesienną słotę, jest zabawa odcieniami i wszechobecne rozświetlenie. – Używając stwierdzenia „złoto we włosach”, pamiętajmy o tym, że słońce może rozjaśnić nam włosy na kolor blond-lnu – to odcień zimny, ale słoneczny.

Jednocześnie może doprowadzić do rozjaśnień bardziej przypominających cudowny odcień kory drzewa sandałowego, a nawet kolor kory brzozy – podkreśla Rafał Potomski i zachęca kobiety do eksperymentów wynikających z fascynacji naturą.

Nawilżanie włosów po lecie

Warto pamiętać o właściwym nawilżeniu włosów po lecie. Najlepiej zaopatrzyć się w produkty organiczne, związane z naturą. Znakomicie sprawdzają się kosmetyki zawierające wyciąg z pestek winogron.

Doskonale przywracają równowagę hyrdolipidową, dbając o właściwe proporcje między nawilżeniem a wysuszeniem. Gdy co najmniej raz w tygodniu zadbamy o odpowiednie utrzymanie struktury włosów, efekty pojawią się bardzo szybko.

Inspiracje do koloryzacji włosów

W Polsce znamy tylko jeden rodzaj brzozy – o jednym kolorze kory. Drzewo to dysponuje znacznie większym bogactwem. Ma dużo więcej odmian, które mogą dostarczyć wielu inspiracji dla kolejnych koloryzacji.

To natura może być naszą najlepszą nauczycielką. Tak było, kiedy Potomski przekroczył próg „Zaczarowanego Lasu” – to skupisko około 100 zdeformowanych sosen rosnących na obszarze około 0,30 ha. Tak dziwnego miejsca nie ma w całej Polsce. Koniecznie sprawdź właściwości soku z brzozy!

zaczarowany_las

Pnie tuż nad ziemią, zamiast rosnąć pionowo – skręcają pod kątem 90 stopni i wyginają się szerokim łukiem ku górze. Widok, jaki tworzą, jest niesamowity.

Podwójna natura w odcieniu brązu znalazła swoje odzwierciedlenie w jednej z autorskich farb Rafała – MASK with Vibrachrom 66,0. Pamiętajmy, że do lata piechotą – a do jesieni biegiem!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.