Dbasz o twarz, włosy i paznokcie? w porządku, ale czy dbasz o szyję? Pielęgnacja szyi jest tak samo ważna bo widać ją tak samo dobrze jak twarz. Pielęgnacja skóry szyi nie należy do zadań trudnych, ważne aby o niej nie zapomnieć. Zresztą tak samo powinniśmy również dbać o dekolt! Oto kilka rad jak dbać o szyję aby wyglądać świeżo i młodo przez całe życie!

# Skóra na szyi zdradzi Twój wiek!

Jeśli masz poniżej 40 lat to jeszcze skóra na szyi nie odczuwa tych lat, sytuacja zmienia się po 40-tce kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki na szyi… Skóra na szyi wymaga tyle samo uwagi co twarz, warto jeszcze przed czterdziestką zacząć stosować kosmetyki anti-age również na szyję.

pielegnacja-szyi
Pielęgnacja szyi jest równie ważna jak pielęgnacja twarzy, włosów i paznokci!

# Smaruję szyję kremem z filtrem!

Kremy z filtrem powszechnie stosujemy na twarz aby chronić ją przed przebarwieniami i zmarszczkami w późniejszym wieku, jednak znów zapominamy o szyi. Krem z filtrem jest pierwszą linią obrony przed zmarszczkami które powstają dzięki szkodliwemu działaniu słońca. Nakładaj kremy z filtrem na twarz, szyję i dekolt!

# Fałdy na szyi? garbiłaś się prawda?

Garbienie się i chodzenie z głowa pochyloną do przodu sprawia, że skóra szyi znajduje się w nienaturalnej postaci i z wiekiem odciska się na niej ten jakże zły nawyk! Ciągłe pofałdowanie skóry szyi przyspiesza zmarszczki! Wyprostuj się, zakup sobie pajączek który pomoże Ci w załapaniu właściwej postawy ciała!

# Nawilżający krem na szyję każdego dnia!

Dbając o twarz, smarując ją codziennie kremem nawilżającym nie zapomnij o szyi. Skóra na szyi również potrzebuje nawilżenia, krem nawilżający nie wmasowuj w skórę szyi a wklepuj opuszkami palców.

# Ziemniaczane maseczki na szyję

Maseczkę z ziemniaka nakładaj na twarz oraz szyję, jak zrobić ziemniaczaną maseczkę pisaliśmy tutaj (kliknij w link) Do maseczki z ziemniaka możesz dodać wiele produktów które uwydatnią jej lecznicze działanie.

Maseczkę ziemniaczaną może zrobić z surowego lub ugotowanego ziemniaka

Mam nadzieję, że przekonaliśmy Cię do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu. O urodę warto dbać proporcjonalnie i kompleksowo aby jak najdłużej w czasie odłożyć pierwsze oznaki starzenia. To co dziś zrobisz dla swojej urody – zaowocuje fajnym wyglądem na lata…

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. No ja zawsze mam śmiechu co nie miara widząc ładny makijaż na twarzy kobiet i ładną cerę a nieco niżej na szyi i dekolcie porażka. Skóra pomarszczona i w zupełnie innym kolorze. Można tzw olać pielęgbację szyi i dekoltu jak się non stop chodziw w golfach… spoko. Ale chyba nie się cały czas w nim chodzić?? Dziewczyny, warto pomyśleć o skórze szyi i dekoltu bo ona też potrzebuje pielęgnacji!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.