Pierścionek zaręczynowy jest jednym z najważniejszych elementów biżuterii w życiu człowieka. Jest symbolem związku od czasów starożytnych, kiedy tego typu biżuteria robiona była jeszcze z takich materiałów jak drewno i skóra.

Dziś jednak używamy głównie złota i drogocennych kamieni. Istnieje szeroka gama pierścionków do wyboru, od prostych aż po bardzo bogate, które zachwycą osoby uwielbiające błyszczącą biżuterię. W artykule skupimy się właśnie na nich.

Blask diamentów – elegancka klasyka

Jak na razie najbardziej popularne klejnoty w pierścionkach zaręczynowych to diamenty. Pierwszy w historii pierścionek zaręczynowy z diamentem został ofiarowany Marii Burgundzkiej w 1477 roku przez jej przyszłego męża, cesarza Świętego Imperium Rzymskiego, Maximiliana I.

Jednakże przez długi czas tego typu biżuteria była symbolem najwyższych klas w społeczeństwie. Zmieniło się to w XX wieku po odkryciu kopalń diamentów. Luksusowa biżuteria z olśniewającymi, błyszczącymi klejnotami stała się nagle bardziej dostępna.

Dzisiaj kobiety zachwycają się również tak zwanymi diamentami fantazyjnymi (fancy, czyli w różnych kolorach), takimi jak szampański lub niebieski. Ofiarowując komuś diamenty, po prostu nie można się pomylić.

Kamienie szlachetne jak okiem sięgnąć

Kiedy odejdziemy od diamentów, pierścionki z różnokolorowymi kamieniami szlachetnymi także są coraz bardziej popularne. Często centralny, wyjątkowy klejnot jest połączony z kilkoma innymi, neutralnymi w kolorze.

Na przykład szmaragdy czy turmaliny otoczone diamentami i białym złotem są wyjątkowo piękne i chętnie wybierane na pierścionki zaręczynowe.

2

Nietypowe szlify diamentów

Ważnym elementem każdego klejnotu w jubilerstwie jest jego kształt i szlif. To on wpływa na to, jak światło odbija się od kamienia i jak bardzo błyszczy. Najbardziej tradycyjne są diamenty o okrągłym szlifie.

Mniej tradycyjne, ale bardziej specjalne wydają się takie szlify jak owalny, księżniczki (kwadratowy), łza lub serce. Jest jednak jeszcze więcej opcji, a bardziej oryginalne są mile widziane.

Wiele stylów oznacza, że istnieje pierścionek idealny dla każdej kobiety

Najbardziej popularnym kształtem pierścionka zaręczynowego jest solitaire, w którym pojedynczy piękny kamień jest umieszczony na obrączce wykonanej ze szlachetnego metalu. Jednak posiada on bardzo prosty wygląd i wiele kobiet bardziej ceni sobie większą ilość klejnotów.

Z tego powodu styl halo z dużym, centralnym kamieniem otoczonym przez mniejsze, stał się bardzo popularny w ostatnich latach. W tym designie centralny klejnot wydaje się większy i jednocześnie błyszczy bardziej.

Po tym, jak został pokazany pierścionek zaręczynowy Meghan Markle wiele kobiet zostało szczególnie oczarowanych pierścionkami z trzema klejnotami – jednym pośrodku i dwoma z boku. Kamienie mogą mieć wówczas różne szlify, co daje nieskończoność możliwych kombinacji.

3

Jak połączyć pierścionek zaręczynowy z obrączką

Na podstawie naszego doświadczenia, w praskim studiu jubilerskim KLENOTA doradzamy wybrać pasujące do siebie pierścionek zaręczynowy i obrączkę jeszcze przed zakupem. Kiedy posiadają Państwo pomysł, co chcieliby kupić, wybór jest znacznie łatwiejszy.

Dla wielu kobiet może być wygodniejsze wybranie cieńszej obrączki, którą łatwiej połączyć w parę z pierścionkiem. Na liście klasycznych wyborów pierwsze miejsce zajmuje obrączka, która odzwierciedla kształt klejnotu w pierścionku zaręczynowym – jej kształt wskazuje na niego lub jest wygięty, otaczając go.

Prosimy zwrócić uwagę także na ilość kamieni, które według Państwa mają znaleźć się na obu symbolach miłości. Jeszcze łatwiejszego wyboru będą Państwo mogli dokonać, decydując się na jeden z proponowanych przez nas zestawów pierścionka i obrączki.

Dodając do tego fakt, że dzisiejsze pierścionki zaręczynowe zazwyczaj noszone są przez całe życie, jest naprawdę ważne, aby wykonane były z wysokiej jakości materiałów, nie tak jak dawne, zrobione na przykład z żelaza. Obecne przetrwają wiele lat i będą wymagać tylko minimalnej troski.

Niezależnie od tego, jaka biżuteria zostanie ostatecznie wybrana, pierścionek zaręczynowy zawsze będzie przypominał o jednej z najważniejszych chwil w życiu. Wybrany przez ukochanego, na pewno uszczęśliwi każdego dnia.

4

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.