Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu to zawsze moment pełen ekscytacji. Tym bardziej, jeśli ma miejsce po raz pierwszy. Jak się urządzić, by na nowym miejscu szybko poczuć się jak u siebie?

Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, by pod nowym adresem szybko zrobiło się przytulnie.

Przygotuj spójną aranżację mieszkania

Pierwsze mieszkanie dla singielki

Mieszkanie będzie przytulne, jeśli zaprojektujemy je nie tylko funkcjonalnie, ale i spójnie pod względem wykończenia. Wszystkie pomieszczenia powinny się dopełniać. Wspólnym mianownikiem mogą być oczywiście dodatki nawiązujące do wybranego stylu lub chociażby koloru przewodniego.

W przypadku singielki mogą to być rzeczy typowo kobiece. Dominować mogą tutaj m.in. róż, fiolet, czerwień i złoto, a w dodatkach kwiaty, pióra czy cekiny. Gołym okiem może być widać, że mieszkanie należy do kobiety.

Diabeł tkwi w szczegółach

Na nowym miejscu można czuć się na początku nieco obco. To normalne, że potrzeba czasu, by się oswoić i przyzwyczaić do nowej przestrzeni. Mogą w tym pomóc proste triki i rozwiązania, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Nie są też czasochłonne.

Wystarczy wyeksponować osobiste przedmioty bliskie sercu, pamiątki sprzed lat – wszystko to, co jest bardzo ”nasze”. W ten sposób bardzo szybko uda się stworzyć niepowtarzalny charakter mieszkania, w którym poczujemy się bardziej jak u siebie.

Dobrym pomysłem jest np. stworzenie na ścianie galerii zdjęć, zainwestowanie w zasłony i ozdobne poduszki na kanapę.

Singielko, pokaż innym swoje pasje

Nic tak nie cieszy oka, jak widok przedmiotów, które przypominają o naszym hobby. Dlatego singielka może śmiało wykorzystać przestrzeń mieszkania do pochwalenia się tym, co ją interesuje. Jeśli lubi podróże, świetnie sprawdzi się tutaj witryna z pamiątkami przywiezionymi z różnych stron świata.

Singielka jeżdżąca na koncerty ulubionych zespołów może pokazać autografy czy koszulki z wizerunkiem ulubionych kapel oraz posiadane przez siebie płyty. Może też pokazać, jak lubi spędzać wolny czas np. biegając, tańcząc, skacząc ze spadochronem czy ucząc się czegoś ciekawego, co zasługuje na uwidocznienie.

Jeśli jesteś kobietą, która kocha kwiaty – przestrzeń należy do ciebie

Kwiaty ożywiają wnętrze i sprawiają, że od razu robi się ono bardziej przytulne. Dla tych, którzy mają do nich kiepską rękę – jest dobra informacja. Można znaleźć takie gatunki jak np. sukulenty, które nie wymagają dużego zaangażowania w dbanie o nie.

Jednak jeśli pielęgnowanie roślin przerasta singielkę, zawsze może postawić na kwiaty sztuczne. Są dostępne również w popularnych sieciówkach i co ciekawe – na pierwszy rzut oka wyglądają jak żywe rośliny.

Przyjaciel w mieszkaniu potrzebny od zaraz!

Kto powiedział, że singielka nie może mieć w mieszkaniu jakiegoś zwierzaka? Z pewnością te, które je uwielbiają, nie wyobrażają sobie bez nich przytulnej przestrzeni swojego mieszkania.

Powrót do domu po pracy będzie milszy ze świadomością, że czeka w nim np. ukochany psi przyjaciel. Oczywiście nie każda singielka ma czas i miejsce, by opiekować się dużym zwierzęciem, część woli np. kota, chomika czy rybki w akwarium.

Podsumowując, singielka, przeprowadzając się w nowe miejsce, musi stworzyć sobie swój własny azyl od podstaw. Ważne, by było w nim nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim przytulnie. Tylko wtedy poczuje się tam naprawdę dobrze i zawsze będzie chętnie do niego wracała.

Jeśli potrzebuje zaczerpnąć inspiracji, warto popytać znajomych czy pooglądać przykładowe aranżacje zdjęć na Instagramie bądź Pintereście. Jeśli dopiero szukasz nowego miejsca dla siebie, warto zajrzeć na nowe mieszkania w Krakowie na obido, gdzie znajduje się szeroki wybór mieszkań z małopolski i nie tylko.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.