Kiedy dziecko wykazuje już chęci obracania się, to jesteśmy zmuszeni przestać go otulać, aby dać mu większą swobodę ruchów.

Musimy jednak wiedzieć, że zakończenie z procesem otulania nie może odbywać się radykalnie, bo dziecko ze względu na całkowitą zmianę, jeśli chodzi o brak krępowania ruchów, może poczuć się mało bezpiecznie.

Warto zaopatrzyć się w otulacz, który pomoże przejść przez cały proces stopniowo i tym samym nie zaburzy snu niemowlęcia.

Jaką piżamkę przejściową wybrać?

Najlepiej zdecydować się na piżamkę przejściową, która będzie pochodziła od marki pewnej i sprawdzonej. Duże doświadczenie w zakresie produkcji dziecięcych ubranek sprawi, że zminimalizujemy ryzyko nietrafionego zakupu.

Możemy ponadto liczyć na to, że każde dziecko mimo tego, że zakończymy proces całkowitego otulania, nie straci poczucia bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne.

Jak dobierać rozmiar piżamki przejściowej?

Śpiworek, który stanowi piżamkę przejściową powinien zostać dobrany nie do wieku dziecka, ale do jego wagi. Będziemy mieć dzięki temu pewność, ze wszystko doskonale wpasuje się w nasze oczekiwania, a także sprosta wygodzie malucha.

Należy mieć bowiem na uwadze, że każde dziecko jest inne i wiek nie jest żadnych wyznacznikiem tego, jaki rozmiar powinniśmy wybrać.

Dlaczego wybór odpowiedniego otulacza jest tak ważny?

Sen jest dla dziecka jedną z najważniejszych czynności. Musimy jednak wiedzieć, że jakiekolwiek zmiany mogą okazać się dla dziecka na tyle dotkliwe, że sen zostanie zaburzony.

Noworodek od pierwszych dni jest otulany, dzięki czemu czuje się bezpiecznie i zdecydowanie łatwiej jest mu zasnąć, kiedy jednak rodzic zauważy chęć obracania się dziecka, co dzieje się w 2, aż do 4 miesiąca, to powinniśmy przestać otulać dziecko. Kluczem jest jednak wybranie odpowiedniego śpiworka.

Dobranie piżamki przejściowej do pory roku

Musimy mieć świadomość, że wybór odpowiedniej piżamki wiąże się z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, ale także dostosowania piżamki przejściowej do pory roku, lub jak wolimy do temperatury, która jest w pomieszczeniu, gdzie zasypia nasze dziecko.

Jest to bardzo ważny czynnik, bo kiedy maluchowi będzie za gorąco, lub za zimno, to możemy spodziewać się trudności w zasypianiu.

Stopniowe zaprzestanie otulania

pizamka-przejsciowa-dla-dziecka

Dziecko od pierwszych dni jest przyzwyczajone do otulania i nie wyobraża sobie snu bez tej czynności. Musimy więc stopniowo oduczać dziecko tego procesu, jednak nie należy robić tego radykalnie. Piżamka przejściowa dla dziecka pochodząca od znanej marki, która jest polecana i jej projekt starannie przemyślany, pozwoli nam bez problemu przejść przez cały proces.

Piżamka przejściowa, kiedy się w nią zaopatrzyć?

Najlepszy okres na zaopatrzenie się w piżamkę przejściową to ten, kiedy zauważymy, że nasze dziecko wykazuje chęci przewrotów. Odpowiednia piżamka może mu to zadanie ułatwić.

Dlaczego nie możemy dłużej użytkować standardowego otulacza?

Noworodek od pierwszych dni jest nauczony przede wszystkim otulania, dzięki czemu czuje się bezpiecznie. Musimy jednak wiedzieć, że kiedy dziecko wykazuje chęci obrotów, to nie należy tego procesu w żaden sposób zaburzać i zmiana otulacza staje się konieczna.

Jak dobrać odpowiednią piżamkę dla dziecka?

Kiedy chcemy wymienić tradycyjną piżamkę, otulacz na śpiworek, to najlepiej jest zdecydować się na produkt, który pochodzi od marki pewnej i sprawdzonej. Dzięki temu będziemy pewni, że rzeczywiście otrzymamy starannie wykonany model, który z całą pewnością nie będzie zaburzał rozwoju dziecka, a sprawi, że poczuje się pewnie i bezpiecznie.

Bezpieczeństwo dziecka w nocy

Kiedy maluch śpi, to szczególnie ważną kwestią jest zapewnienie mu wygody i bezpieczeństwa. Możemy mieć pewność, że nasza pociecha rzeczywiście będzie wystarczająco otulona do wieku, jednak nie na tyle mocno, że zaburzy to wykonywanie jej niezbędnych ruchów.

Stopniowa rezygnacja z procesu otulania, kiedy wykorzystamy odpowiednią piżamkę przejściową, będzie przebiegała bez żadnych zakłóceń, co z pewnością warto wykorzystać, bo pomoże nam to odpowiednio zadbać o rozwój pociechy.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.