Łączenie płatków ze sobą to dość rzadka praktyka producentów, jak się jednak okazuje może ona przynieść wiele korzyści.

O produkcie

platki-bio-5-zboz

Przedstawiony produkt to zbiór pięciu zbóż pełnoziarnistych BIO, a producentem jest firma Babalscy, znana przede wszystkim z produkcji makaronów. Jest to makaron ekologiczny w wielu odmianach. Jak widać, firma rozpoczęła również produkcję płatków śniadaniowych. Producenci zaznaczają, że ich płatki są w pełni ekologiczne. Potwierdzeniem tego jest odpowiedni, widoczny na opakowaniu certyfikat, nadany przez Agro Bio Test. Firma zajmuje się produkcją opartą na tradycyjnych metodach, a także na zbożach mniej znanych w naszym kraju. Babalscy rozpoczęli działalność w roku 1985.

Jęczmień, orkisz i spółka

Płatki składają z równych proporcji (20%) płatków orkiszowych, jęczmiennych, owsianych, żytnich, pszennych. Osobno wszystkie te zboża mają swoje zdrowotne właściwości, natomiast produkt ten wnosi ich po części z każdego gatunku zboża. Między innymi takie rozwiązanie pozwala na uzupełnienie poziomu niezbędnych i zdrowych aminokwasów w diecie. Płatki żytnie zawarte w opakowaniu pomagają w trawieniu tłuszczy i w metabolizmie, podczas gdy płatki orkiszowe zapewniają łatwo strawne białko.

bio-patki-5-zboz

Całość ma wysoką zawartość błonnika. Pszenica jest oskarżana o to, że szkodzi. Przedstawione płatki z pewnością są BIO, jak podaje producent, ale zboże to samo w sobie jest mało lubiane. Przede wszystkim pszenica ma niewiele wspólnego ze swoim przodkiem, jakim była samopsza. Pszenica zawiera w swoim składzie gluten oraz gliadynę. Powoduje ona wzrost apetytu, wykazuje właściwości uzależniające, podobne w działaniu do morfiny.

Ponadto pszenica jest  zbożem, które szybko podnosi poziom cukru we krwi. Jednakże w połączeniu z innymi zbożami podnoszenie wskaźnika cukru zostaje spowolnione. Ponadto głód rośnie wolniej niż przy spożyciu samej pszenicy na przykład w postaci chleba. Dlatego takie połączenie płatków jest zdrowsze, niż jedzenie samej pszenicy, choć też nie pozbawione wad.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl