Płatki owsiane to z pewnością najbardziej popularne zboże zjadane na śniadanie, chociaż współcześnie możemy przebierać w płatkach zbożowych różnych rodzajów.

Platki owsiane blyskawiczne Kupiec

O produkcie

Płatki owsiane błyskawiczne są wyprodukowane przez firmę Kupiec. Są to płatki błyskawiczne, a więc ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Niektórzy sądzą nawet, iż nie ma potrzeby ich gotować, wystarczy dodać na przykład do gorącego mleka. Zaletą płatków owsianych błyskawicznych firmy Kupiec jest z pewnością to, że jest ich całkiem sporo – opakowanie zawiera 400 gramów, które są przeznaczone na 8 porcji zdrowego śniadania. Patrząc na tabelę wartości odżywczych widzimy, iż produkt zawiera naprawdę duże ilości białka, natomiast jest całkowicie wolny od cholesterolu.

platki-blyskawiczne-owsiane-kupiec

Płatki owsiane błyskawiczne w codziennym żywieniu

Płatki owsiane błyskawiczne mają większy indeks glikemiczny od płatków tradycyjnych. Zjadanie ich ugotowanych na wodzie sprawia, że w ciągu dwóch godzin od spożycia płatki podwyższają indeks glikemiczny, innymi słowy mówiąc ilość cukru we krwi jest zwiększona, niż w przypadku zjedzenia płatków górskich. Dietetycy twierdzą jednak, iż wystarczy dodać do płatków białka z mniejszą zawartością tłuszczu, czyli chudego mleka lub jogurtu. Dzięki temu indeks obniża się. Innym sposobem jest dodanie zdrowych tłuszczy roślinnych pochodzących z orzechów lub nasion. Płatki owsiane błyskawiczne ponadto wykazują wszystkie inne właściwości owsa. Wyróżnia się przede wszystkim duża ilość błonnika, sycąca na długo, dzięki czemu łatwiej wytrwać w diecie odchudzającej.

Płatki są polecane do przeprowadzenia tak zwanej diety owsianej, nie trwającej dłużej niż tydzień. Płatki owsiane są również polecane osobom, które pragną oczyścić swój organizm. Okazuje się, że mogą one zapobiegać rozwojowi kamicy nerkowej czy odkładaniu się złogów kałowych w jelitach. Mogą również pomóc w usunięciu już istniejących. Płatki owsiane są źródłem wapnia, żelaza, sodu, potasu, magnezu, witamin z grupy B. Zawierają cenne aminokwasy.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl