Płatki 4 zboża BIO to kolejna propozycja płatków ekologicznych, dla osób starających się odżywiać się w sposób zdrowy i zrównoważony.

Opis produktu

platki-4-zboza

Płatki 4 zboża BIO Planet S.A zawierają takie certyfikowane składniki jak płatki jęczmienne, orkiszowe, owsiane i żytnie. Certyfikat został nadany na mocy Agro Bio Test, firmy posiadającej uprawnienia od roku 1996. Wszystkie zboża zostały wyhodowane z pomocą ekologicznych rozwiązań i upraw. Po otworzeniu opakowania wszystko wygląda jednolicie, dlatego trudno naocznie stwierdzić jakie są proporcje tych składników. Na opakowaniu nie została podana taka informacja. Produkt nie jest przyjazny dla alergików, cierpiących na celiakię oraz na uczulenie na orzeszki ziemne, innego rodzaju orzechy, sezam i soję.

platki-cztery-zboza

Które płatki wybrać?

Współcześnie wybór płatków zbożowych w sklepach jest tak duży, że wybór stanowi problem. Każde ze zbóż ma swoje zalety. Rozwiązaniem jest spożywanie co jakiś czas innego śniadania lub dań z dodatkami zbożowymi, albo zakup produktu ekologicznego opakowania, zawierającego więcej niż jedne płatki. Dzięki temu zjadając jedno danie można uzyskać korzyści z kilku zbóż na raz.

Większość zbóż ma podobne właściwości – zwierają witaminy z grupy B, magnez, żelazo, wapń, są źródłem błonnika pokarmowego. Jednak różnią się też od siebie. Na przykład płatki żytnie pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę poprzez lepszy rozkład tłuszczów, orkiszowe są dobrym zamiennikiem dla pszenicy szybko podnoszącej poziom cukru we krwi, a jęczmienne i owsiane szczególnie dobrze wpływają na urodę, dlatego są polecane kobietom w każdym wieku.

platki-sniadaniowe-cztery-zboza

Łączenie ze sobą zbóż zapewnia dostęp do białka i aminokwasów, które są potrzebne szczególnie osobom będącym na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Zawartość białka różni się w przypadku różnych zbóż, razem stanowią łatwo przyswajalne źródło białka. W 100 gramach przedstawionego produktu zawartość białka wynosi 11 gramów, jest to więc wartość całkiem spora i na pewno korzystna dla wszystkich.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl