Płatki z jogurtem to popularne śniadanie. Jeszcze lepiej jak nie trzeba go właściwie przygotowywać, bo opakowanie zawiera cały skład. Jednak jak się okazuje nie zawsze jest to rozwiązanie dobre.

Opis produktu

platki-z-jogurtem-fitness

Testowanym produktem są płatki z jogurtem firmy Nestle. Firma ta zachęca do kupna swojego wyrobu, prezentując na opakowaniu konkurs, w którym wygraną jest opaska monitorująca aktywność. Firma zachęca (zgodnie z prawdą) witaminami oraz błonnikiem zawartymi w produkcie. Tym samym powstaje złudzenie, że przedstawiony produkt jest zdrowy i pełnowartościowy, idealny dla osób aktywnych i prowadzących zdrowy tryb życia. Niestety to tylko złudzenie, ponieważ firma Nestle, tak jak w przypadku wszystkich swoich płatków, nie szczędzi cukru (ponad 18 gramów cukru na 100 gramów produktu).

Płatki z jogurtem, którego tak naprawdę nie ma :(

platki-z-jogurtem-fitness

Płatki są smaczne oraz na pewno ubogacą smak jogurtu lub mleka. Jest to jednak głównie zasługa dodatku różnorakich węglowodanów prostych. Znajdziemy tu z pewnością zwykły cukier rafinowany, cukier trzcinowy, syrop glukozowy, a na dokładkę syrop z cukru inwertowanego. Wygląda na to, że upchnięto tu wszystko co było w zakładzie produkcyjnym. Zastanawiające jest co producent miał na myśli dodając jogurt, a raczej wyrób, który ma udawać jogurt. Składa się on z cukru, proszku jogurtowego, zawierającego regulatory kwasowości: kwas mlekowy oraz mleczan wapnia. Z prawdziwym jogurtem ma niewiele wspólnego.

platki-z-jogurtem-fitness

Płatki są zrobione z pszenicy, tak jak wszystkie płatki Nestle. Dodatkiem jest zwykły ryż. Biały ryż ma sporo węglowodanów, jednak niezbyt wiele wartości odżywczych, których został pozbawiony w czasie obróbki produkcyjnej. W tym wypadku pełni najpewniej rolę wypełniacza. Dodatkowo producent dodał do swojego wyrobu sól (ponad 1 gram w 100 gramach produktu). Znamienny jest dodatek sztucznych witamin. Zwraca uwagę również dodatek tłuszczu w postaci rafinowanego oleju palmowego, zamiennika tłuszczów trans. Podsumowując, jeśli rzeczywiście zależy nam na zdrowiu i dobrym funkcjonowaniu, powinniśmy omijać te płatki z daleka.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl