Kasza gryczana jest u nas bardzo popularna i chętnie ją zjadamy pod różnymi postaciami, także pod postacią płatków. To ciekawa propozycja również na śniadanie.

platki-blyskawiczne-gryczane

Opis produktu

Prezentowany produkt to pochodzące od firmy Szczytno płatki gryczane błyskawiczne. Powstały z kaszy gryczanej palonej. To, iż są to płatki błyskawiczne wskazuje również na fakt, iż przeszły dość długi proces produkcji. Jak zapewnia producent, powstały z pełnych ziaren kaszy. Płatki można zastosować w wielu różnych wariantach, nadają się do szybkiego przygotowania z mlekiem na śniadanie, jak również mogą posłużyć jako dodatek do sosów na danie główne.

Przygotowanie nie trwa dłużej niż 2-3 minuty. Świetnie nadają się również jako dodatek do zdrowych, niskokalorycznych zup. Jest to produkt zawierający wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia. Zaletą płatków jest także to, iż mogą być spożyte na zimno, po dodaniu na przykład do jogurtu naturalnego.

gryczane-platki-blyskawiczne

Gryka jak śnieg biała

Płatki gryczane błyskawiczne zostały wyprodukowane z gryki. Kasza gryczana jest u nas znana pod dwoma postaciami – jako biała i jako palona o charakterystycznym smaku i zapachu oraz w ciemniejszym kolorze. Oba warianty mają wiele zalet. Kasza gryczana jest uważana za jedną z najzdrowszych. Zawiera dużą ilość magnezu, przez co doskonale wpływa na układ nerwowy, stymulując go. Dobrze zatem nadaje się jako śniadanie na dobry początek stresującego dnia. Płatki gryczane zawierają potas, kwas foliowy oraz żelazo, krzem, wapń, cynk. Doskonale zatem wpływają na stan skóry, włosów i paznokci, pomagając zachować ładny wygląd. Dodatkowo zawierają witaminę E.

blyskawiczne-platki-gryczane

Płatki z kaszy gryczanej są wskazane dla osób zmagających się z niedokrwistością nabytą. Gryka ma również właściwości odkwaszające, wprowadzające odczyn zasadowy do diety, przez co przywraca chęci do działania. Niewątpliwą zaletą płatków gryczanych jest fakt, ze zawiera naprawdę dużo błonnika (6 gramów na 100 gramów produktu). Płatki zawierają dużą ilość węglowodanów złożonych, które dają więcej energii.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl