Kasza jaglana to jedno z najsmaczniejszych i najzdrowszych trendów ostatnich lat w zdrowym odżywianiu. Dostępna jest w wielu wariantach

platki-jaglane-kupiec

Opis produktu

Płatki jaglane firmy Kupiec są wytwarzane z kaszy jaglanej. Są lżejsze i mniej zbite, przez co łatwe w przygotowaniu, jak również gotowe do spożycia w podanej formie. Zaletą płatków jaglanych jest to, że po ugotowaniu nie mają specyficznej goryczki, charakterystycznej dla ugotowanej całej kaszy jaglanej. Wielką zaletą płatków jest łatwość przygotowania. Tradycyjna kasza jaglana gotuje się od pół godziny, nawet do czterdziestu minut zanim jest gotowa. Płatki jaglane są gotowe po kilku minutach. Producent proponuje przygotowanie w dwóch wariantach – na gorąco z mlekiem, na zimno z jogurtem, kefirem oraz z dodatkiem ulubionych, świeżych owoców.

platki-jaglane-firmy-kupiec

Wartości odżywcze płatków jaglanych

Płatki jaglane wyróżniają się tym, że zawierają w sobie dużo wartościowego, roślinnego białka w ilości 12,3 grama na 100 gramów produktu. Jest to białko całkiem dobrze przyswajalne, lekkostrawne. Płatki jaglane zawierają nieco mniej błonnika w porównaniu do innych kasz i płatków, ale wciąż są to 2 gramy na 100 gramów. Płatki jaglane są jednymi z najbardziej kalorycznych (prawie 400 kalorii na 100 gramów), ale dzięki temu bardzo dobrze nadają się na pierwszy posiłek dnia. To świetne źródło kwasów tłuszczowych i węglowodanów złożonych. Płatki zawierają jedynie znikome ilości cukrów prostych. Płatki jaglane to znakomite źródło wielu witamin z grupy B, występujących w zestawie, przez co o wiele lepiej przyswajalnych. Znajdziemy tu sporą ilość żelaza i miedzi.

platki-jaglane-firmy-kupiec

Danie to jest odpowiednie dla osób cierpiących na nietolerancję glutenu, ponieważ go nie zawiera. Płatki zawierają dużo krzemu, który jest odpowiedzialny za mocne kości, zdrowe zęby oraz elastyczne, lśniące włosy i paznokcie. Kasza jaglana ma dość wysoki indeks glikemiczny, nie powinny więc spożywać jej osoby z cukrzycą. Warto wiedzieć, że płatki jaglane mają jeszcze większy indeks niż sama kasza.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl