Płatki jęczmienne błyskawiczne zdobywają coraz większą popularność na naszych stołach, chociaż najczęściej jęczmień występuje w formie zwykłej kaszy.

Opis produktu

platki-jeczmienne-blyskawiczne-kupiec

Płatki jęczmienne błyskawiczne firmy Kupiec to jęczmień poddany obróbce termicznej i posiekany. Dzięki temu zyskał nowe właściwości, między innymi jest bardzo łatwy i szybki do przygotowania. Nadaje się dzięki temu do przygotowania na śniadanie, szczególnie gdy jest mało czasu. Płatki są lekkie, a po ugotowaniu mają przyjemną, gładką konsystencję. Płatki nadają się jako osobne danie, mogą być też dodatkiem i do innych.

Mogą być przygotowane na słono i na słodko, w zależności od apetytu. Nie nadają się raczej jako zastępstwo do zwykłej kaszy jęczmiennej czy kaszy pęczak, ponieważ nie są sypkie po ugotowaniu i mogą wyglądać nieestetycznie. Mają również mniej wartości odżywczych.

platki-jeczmienne-blyskawiczne

Jęczmień – właściwości

Płatki jęczmienne podobnie jak inne kasze zawierają dużą ilość białka. Wyróżniają się pod tym względem jeśli chodzi o większość zbóż, ponieważ zawierają ponad 9 gramów białka w 100 gramach produktu, podczas gdy one przeciętnie około 6 gramów. Płatki błyskawiczne jęczmienne mają większy indeks glikemiczny i więcej kalorii, niż przykładowo płatki owsiane (185 kalorii w 100 gramach). Gładka konsystencja płatków po ugotowaniu sprawia, że jest to znakomite remedium na dolegliwości żołądkowe, na przykład w przypadku niestrawności, biegunki, bólu brzucha czy zaparcia.

platki-jeczmienne-blyskawiczne-2

Jedzenie płatków jęczmiennych sprawia, że brzuch jest płaski. Zawierają pożyteczne dla zdrowia witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, żelazo, wapń, magnez, fosfor. Wyróżnia się witamina PP, która dobrze wpływa na układ krwionośny oraz stan zewnętrzny skóry, pomagając pozbyć się zmian trądzikowych i poprawiając ukrwienie cery, przez co ma ona lepszy koloryt.

Płatki jęczmienne błyskawiczne wykorzystać można również jako kosmetyk o działaniu zewnętrznym na skórę. Nadaje się do zdrowych peelingów do skóry poprzez zalanie płatków wodą, oraz jako maseczki o działaniu nawilżającym i ujędrniającym.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl