Orkisz to jedno z mniej popularnych u nas zbóż, ostatnio zaś straciło na popularności ze względu na to, że zawiera gluten. Jednak płatki orkiszowe pełnoziarniste są bardzo dobrym pomysłem na śniadanie.

O płatkach orkiszowych Kupca

platki-orkiszowe-kupiec

Płatki są produkowane przez firmę Kupiec, której tradycja sięga lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Płatki te są pełnoziarniste.

Niestety opakowanie w porównaniu do innych produktów tej firmy jest dość małe i wystarczy na zaledwie cztery porcje, podczas gdy inne zawierają porcji osiem, czyli dwa razy więcej. Ponadto płatki orkiszowe firmy

Kupiec podczas gotowania nie zwiększają znacząco swojej objętości, a to oznacza, że należy dodać ich więcej, by otrzymać taką samą ilość, co w przypadku innych produktów. Na szczęście płatki są rzeczywiście, tak jak twierdzi producent, w pełni naturalne bez żadnych sztucznych dodatków.

platki-orkiszowe-kupiec

Płatki orkiszowe w codziennym żywieniu

Orkisz, mimo iż zawiera gluten, nadrabia innymi swoimi właściwościami. W zasadzie płatkom na jego bazie nie można zarzucić nic ponadto.

Oprócz tego, że płatki orkiszowe firmy Kupiec nie nadają się dla osób chorujących na celiakię, są pełnowartościowym i zdrowym posiłkiem.

Co więcej, gluten zawarty w płatkach orkiszowych jest jednym z łatwej przyswajalnych ze wszystkich. Porcja przeznaczona dla jednej osoby będzie zawierała około 200 – 300 kalorii bez dodatków.

platki-orkiszowe-kupiec

Płatki orkiszowe zawierają zdrowe kwasy tłuszczowe nasycone w ilości 0,4 grama w 100 gramach produktu. To źródło błonnika, żelaza, wapnia oraz witamin z grupy B.

Płatki pełnoziarniste orkiszowe są wykonywane z dojrzałego orkiszu przez co zawierają kwas krzemowy. Jest to zatem danie potrzebne tym kobietom, które pragną mieć piękne włosy, mocne paznokcie i zdrową, gładką cerę.

Zaletą płatków orkiszowych jest fakt, że nie trzeba zjadać ich codziennie i w dużych ilościach, aby zauważyć ich korzystne działanie. Szczególnie, że płatki nie należą wcale niestety do najtańszych. Jednak od czasu do czasu na śniadanie są doskonałą propozycją dla dorosłych oraz dzieci.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl