Płatków owsianych na rynku jest największy wybór. Im bardziej przetworzone tym gorzej. Tym razem jednak pewna mniej znana firma, współpracująca z innymi producentami, wprowadziła na rynek płatki owsiane pełnoziarniste.

O produkcie

platki-owsiane-pelnoziarniste-firmy-secret

Płatki o tajemniczej nazwie Secret to produkt firmy o nazwie Melvit. Patrząc na opakowanie można się domyślić, że nie jest to oryginalnie Polska firma, lecz w Polsce rozwija się już od roku 1998. Co ciekawe firma ta posiada własną kaszarnię oraz własne pola uprawne. Dzięki temu produkty sprzedawane przez tą firmę są przygotowywane w dużej mierze w jednym miejscu. Firma może pochwalić się tym, że przestrzega polityki jakości (Międzynarodowy Standard Żywności) i zależy jej na kierowaniu do sklepów żywności ekologicznej, promującej zdrowy tryb odżywiania.

Płatki owsiane pełnoziarniste Secret

platki-owsiane-pelnoziarniste-firmy-malvit

Płatki owsiane firmy Melvit są ciekawą propozycją, ponieważ na rynku zdecydowana większość płatków owsianych sprzedawana jest w formie błyskawicznej. Takie płatki mają większy indeks glikemiczny i niestety są po części pozbawione dobroczynnych wartości poprzez wydłużony proces produkcji. Płatki pełnoziarniste owsiane są przygotowywane z pewnością dłużej niż płatki błyskawiczne, ale za to posiadają wszystkie wartości odżywcze. Mają także znacznie więcej zastosowań. Na przykład płatki owsiane błyskawiczne są przeznaczone głównie na śniadanie z dodatkiem mleka lub ugotowane na wodzie, dodane do jogurtu, kefiru, z owocami lub na słono.

platki-owsiane-pelnoziarniste-secret-firmy-malvit

Natomiast płatki owsiane pełnoziarniste nadają się do przygotowania wypieków, na przykład domowych ciasteczek owsianych, czy chleba. Płatki owsiane pełnoziarniste są nie tylko produktem, ale również mają właściwości lecznicze. Niewielu ludzi nie wie, że owies ma właściwości odmładzające i zatrzymujące upływ czasu. Owies pomaga w odwróceniu skutków chorób cywilizacyjnych takich jak miażdżyca a co za tym idzie udar czy zawał serca. Płatki powodują iż skóra jest w dobrej kondycji, odpowiednio nawilżona poprzez zawartość witamin z grupy B i witaminy E.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl