Płatki w polewie jogurtowej z wiśniami firmy Fitella to kolejna propozycja teoretycznie zdrowego śniadania. Niestety ze zdrowiem nie ma wiele wspólnego, a jedynie bazuje na trendach dotyczących zdrowego odżywiania.

Płatki-z-pełnych-ziaren-zbóż

Opis produktu

Płatki w polewie jogurtowej z wiśniami to propozycja dania typu kilka w jednym. Wszystko po to, by konsument nie przemęczał się z wykonaniem śniadania. Na opakowaniu producent zapewnia, że jest to niebanalna kompozycja. Z pewnością jest niebanalna pod względem ilości dodatków, których lista jest podejrzanie długa, za długa, jak na płatki, które powinny mieć teoretycznie tylko trzy składniki. To co od razu można zauważyć, to ogromna ilość cukru, ponad 30 gramów na 100 gramów produktu. Sam produkt waży 220 gramów.

Płatki-z-pełnych-ziaren-zbóż-fitella

Co za dużo trans to niezdrowo

W produkcie od firmy Fitella znajduje się ponad 1 gram soli na 100 gramów. Dobowe spożycie soli przez dorosłego człowieka nie powinno przekraczać 3 gramów. Współcześnie wiele produktów zawiera ogromne ilości soli, więc jedząc płatki w polewie jogurtowej na śniadanie nie jest trudno przekroczyć ten limit. W tabeli informacyjnej umieszczonej z boku opakowania widnieje informacja o dodaniu mono i di-glicerydów kwasów tłuszczowych oraz oleju palmowego i shea. Te ostatnie do żywności dodawane są jako rafinowane. Mono i di-glicerydy mają udawać prawdziwe kwasy tłuszczowe, jednak są jedynie podobne do nich w składzie.

Płatki-z-pełnych-ziaren-zbóż-2

Producenci używają olejów roślinnych rafinowanych oraz sztucznych kwasów tłuszczowych ponieważ są łatwe w przechowywaniu i tanie (mogą stać tygodniami w temperaturze pokojowej). Tłuszcze trans, bo o nich mowa, nie mają żadnych wartości ani witamin, ale zwiększają trwałość produktów. Dzięki nim płatki są odpowiednio kruche. Za to są przyczyną wzrostu poziomu cholesterolu we krwi. Nawet wiśnie dodane do płatków w polewie jogurtowej z dodatkiem wiśni zostały mocno przetworzone, najpierw zamrożone a następnie wysuszone. Można się spodziewać, że niewiele w nich wartości odżywczych. Ponadto stanowią jedynie bardzo niewielki procent całego produktu.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl