Szukasz dobrego fryzjera? A może zastanawiasz się, czy o Twoją fryzurę dbają doświadczeni i zdolni styliści? Z myślą o tych, którzy chcą korzystać z usług najwyższej jakości, przygotowaliśmy mały poradnik. Oto 7 wskazówek, które pozwolą Ci odróżnić prawdziwego specjalistę od amatora.

1. Długie konsultacje

Wizyta u dobrego fryzjera nigdy nie zaczyna się od działania. Prawdziwy specjalista przed przystąpieniem do cięcia lub modelowania przeprowadza wywiad, dzięki któremu poznaje potrzeby i oczekiwania klienta, a także sam proponuje najlepsze rozwiania, np:

czytanie_zwlosow-650x403

Co więcej, doświadczony stylista przed zabiegiem ocenia kondycję włosów i swoje działania dostosowuje do ich potrzeb.

2. Dobra komunikacja

Idziesz do fryzjera na kolejną wizytę? Dobrego specjalistę poznasz po tym, że Cię pamięta. Co więcej, najlepsze salony kosmetyczne dbają o swoich klientów i starają się być z nimi w stałym kontakcie.

Powszechnie stosowaną praktyką jest wysłanie przypomnień SMS oraz mailingu.

3. Pozytywne opinie w sieci

Dobry fryzjer może cieszyć się renomą w sieci. Pamiętaj jednak o tym, aby podchodzić z dystansem do opinii na forach internetowych, ponieważ często nie są one obiektywne. Lepiej kierować się komentarzami zamieszczanymi przez klientów. Gdzie można je znaleźć?

Opinie wystawianie przez osoby, które skorzystały z usług konkretnego miejsca znajdują się choćby na Moment.pl – portalu służącym do rezerwowania wizyt online. Warto zaznaczyć, że ambasadorami portalu są najpopularniejsi fryzjerzy w Polsce – Andrzej Wierzbicki oraz Tomasz Schmidt.

portal-moment-do-umawiania-wizyt

4. Brak wolnych terminów

Masz problem z umówieniem się na wizytę? To doskonale. Niestety, najlepsi fryzjerzy mają naprawdę przepełnione grafiki, a na stylizację fryzury czasem trzeba czekać tygodniami.

Nie zniechęcaj się jednak. Porada i usługa przeprowadzona przez prawdziwego wirtuoza nożyczek jest warta tego, aby wykazać nieco więcej cierpliwości.

5. Wysokiej klasy kosmetyki

kolor-650x403

W dobrych salonach fryzjerskich styliści pracują na najlepszych kosmetykach. Dlatego, w czasie wizyty, w swoim otoczeniu szukaj najlepszych marek.

Na jakie produkty zwracać uwagę? Do renomowanych firm produkujących preparaty dla fryzjerów należą m.in. Loreal, Matrix, Joico, Wella, Kerastase czy Biolage.

6. Pewność siebie

Doświadczony fryzjer wie, co robi. Dlatego możesz zaufać jego poradom. Wybierając się na wizytę, zwróć uwagę na to, jak rozmawia z Tobą specjalista. Obserwuj także, czy jego ruchy są pewne i płynne oraz to, w jaki sposób dobiera wykorzystywane preparaty.

7. Efektownie urządzony salon

Choć mówi się, że nie szata czyni człowieka, w przypadku salonu fryzjerskiego wystrój ma duże znaczenie.

Salony, w których pracują dobrzy styliści fryzur, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, a więc mogą pozwolić sobie na efektowny wystrój. Dlatego omijaj miejsca trącące myszką.

Lepiej zadbaj o swój komfort, wybierz się do specjalisty, u którego nawet mycie włosów zostanie wzbogacone o odprężający masaż pleców na specjalnym fotelu fryzjerskim.

portalmoment_screen2

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawie i pomocnie opisane, szczególnie dla klientek , które wciąż szukają tego dobrego fryzjera. Pozdrawiam

  2. Ha Nie dajcie się zwieść czasem renomie. Bywa złudna. Tak właśnie w takim renomowanym salonie (notabene należącym do jednego z Panów wspominanych wyżej) oczywiście wysłuchano czego potrzebuję, ale niestety nie posłuchano!! Pewność fryzjera, oczywiście byle nie nadmierna, bo włosy i dobre samopoczucie należą do nas! Fryzura ułożona i utrwalona na jeden wieczór, a potem pół roku płaczu… Grzywka, którą uwielbiacie znika, a tą, którą nienawidzicie objawia się nagle na Waszym czole. Konieczność czekania ponad pół roku, aby osiągnąć zamierzony cel, który miał być na tą wyjątkową okazję. A może ktoś zapomniał Wam powiedzieć, że to była niespodziankowa mefamorfoza… ale nie w pięknego motyla.

    Drogie kobiety dobrego fryzjera poznajemy po tym, że słucha, rozumie i pracuje lub doradza. Nie wykonuje ostrego cięcia mimo sprzeciwu, ba lub bez pytania. Fryzura powinna układać się z łatwością nie tylko w dniu wizyty lub do pierwszego mycia, a przez minimum 2-3 tygodnie. Do idealnej fryzury dochodzi i metodą prób i błędów, ale bez złych emocji. Test na dobrego fryzjera dla posiadaczek włosów kręconych, loków i fal … przyjść z umytą głową i oświadczyć, że ma ciąć na pól mokro. A na koniec wyjść bez modelowania, żelowania i upiększania. Sprawdźcie efekt!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.