Nie wszystkie dzieci chcą otwarcie mówić o swoich uczuciach. Często na pytanie, czy kogoś lubią, stosują uniki albo zmieniają temat. Tymczasem ty chcesz wiedzieć, czy twoje dziecko lubi nianię. Jeśli nawet nie powie ci tego wprost, jest kilka rzeczy, które mogą dać odpowiedź.

Kiedy przyjdzie ciocia?

Zbliża się godzina twojego wyjścia do pracy, a twoje dziecko, zamiast płakać siedzi z nosem przyklejonym do szyby? To znak, że nie może się doczekać przyjścia niani, czyli… bardzo ją lubi.

Po południu zacznie pytać, kiedy ty wrócisz do domu. Dzieci potrafią tęsknić za osobami nieobecnymi, ale niekoniecznie wylewnie okazują uczucia obecnym. Oddaną dziecku nianię można znaleźć na www.niania.pl.

Mamo, idź sobie!

niania

Dziecko i niania robią coś razem w pokoju. Przychodzisz z pracy, chcesz się przywitać i słyszysz: „mamo, idź sobie!”

Nie traktuj tego personalnie. Twoje dziecko bardzo cię kocha, przecież jesteś jego mamą. Po prostu świetnie się bawi i nie ma ochoty na rozstanie z nianią. Gdyby mogło, zatrzymałoby was obie jednocześnie.

Muszę się pożegnać

Wracasz do domu a twoje dziecko, zamiast paść w stęsknione ramiona, oznajmia, że musi się najpierw pożegnać z ciocią. To zrozumiałe, maluch nie jest w stanie zrobić dwóch rzeczy naraz, ustala kolejność.

Nie dowierza, że niania przeczeka powitanie, więc woli najpierw się pożegnać, a potem przywitać z rodzicami. Konieczność pożegnania to znak, że wychodzi osoba, którą dziecko darzy sympatią.

To dla cioci

Sobota z rodzicami a maluch zaciekle coś rysuje. Kiedy pochwalisz jego rysunek, odpowie: „to dla cioci”. Niech ci nie będzie przykro, dla ciebie też na pewno narysuje. Laurka dla niani to oznaka tęsknoty. Widać jest to w życiu dziecka ważna i lubiana osoba.

Nic, tylko się cieszyć. Pamiętasz, te wszystkie laurki, które dziecko zrobiło pod twoją nieobecność?

Idę się bawić w ciocię

Święta, ferie, urlop rodziców to czas, gdy niania nie jest potrzebna. Dorośli cieszą się, że wreszcie spędzą z dzieckiem więcej czasu, a dziecko… tęskni za nianią. Bardzo często w takiej chwili maluch bierze swoją ulubioną zabawkę i zaczyna odgrywać scenki z życia dziecka i niani.

Oczywiście to nasza pociecha jest nianią a lalka lub miś dzieckiem. Pamiętaj – twoje dziecko nie podjęłoby takiej zabawy, gdyby niania nie była wyjątkową osobą.

Dobra niania to skarb, osoba, która towarzyszy dziecku przez pierwsze lata życia, czasem nawet do końca szkoły podstawowej. Oczywiście zakres obowiązków niani zmienia się, zmieniają się też godziny pracy, ale uczucia pozostają niezmienne.

Żeby znaleźć taką nianię, najprościej skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując hasło „niania” i dodając nazwę miasta, np.: niania z Bydgoszczy.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.