Czy można tanio wyjechać za granicę? Oczywiście, że tak. Poznaj sposoby na to, jak zmieścić się w niewielkich kosztach podczas wakacji lub city breaku.

Szeroka i łatwa dostępność usług turystycznych, transportu, noclegów, sprawia, że coraz więcej osób decyduje się wyjeżdżać z kraju częściej, a za niewielkie pieniądze. Wymaga to samodzielnej organizacji podróży, która daje też możliwość spędzenia wakacji za granicą za podobną kwotę co np. nad polskim morzem.

Aby jednak nie wykroczyć poza niewielki budżet, trzeba się wykazać odrobiną kreatywności i wiedzieć, na czym można zaoszczędzić. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek.

Promocje cenowe – wycieczki last minute i first minute

promocje-cenowe-wycieczki-last-minute-i-first-minute

Zwykle znalezienie najbardziej atrakcyjnego, wpisującego się w określone wymagania wyjazdu, warto poprzedzić dobrym researchem i śledzeniem ofert. Te najlepsze rozchodzą się bardzo szybko. Różnice między wycieczką last minute, a first minute są dosyć spore.

  • First minute – to opcja proponowana z dużym wyprzedzeniem. Z reguły daje większy wybór kierunków, terminu, hotelu, a niekiedy dodatkowe atrakcje w postaci wycieczki, wyżywienia itp. Decydując się na tę wersję rezerwacji, masz więcej czasu na załatwienie sobie urlopu, a także zaplanowanie całego pobytu.
  • Last minute – zwykle charakteryzuje się bardzo atrakcyjną ceną, bo organizatorowi zależy na wyprzedaniu ostatnich miejsc. Niestety nie ma możliwości przebierania w terminie, rodzaju pokoju, a czasem nawet zabrania kogoś ze sobą. Wycieczki last minute to dobra opcja dla doświadczonych i świetnie zorganizowanych.

Tanie loty i noclegi za granicą – gdzie szukać?

Jeżeli zależy Ci na tym, by wydać jak najmniej, musisz wiedzieć, jak dotrzeć do dobrych ofert. Polecanym miejscem jest portal eSky.pl, gdzie znajdziesz tanie bilety lotnicze i noclegi w Europie oraz na innych kontynentach. Sprawdź na przykład loty Warszawa Barcelona, dostępne w najbliższym czasie. Jeśli zdecydujesz się zabukować przelot i pokój, zwróć uwagę na informację o odległości obiektu od lotniska. Niewielka pozwoli Ci zaoszczędzić na transporcie.

Wyżywienie za niewielkie pieniądze – jak oszczędzić na jedzeniu w podróży?

wyzywienie-za-niewielkie-pieniadze-jak-oszczedzic-na-jedzeniu-w-podrozy

Podczas rezerwacji, dowiedz się, czy w miejscu noclegu nie oferują wyżywienia. Często śniadanie jest w cenie, a obiadokolacja kosztuje znacznie mniej, niż na mieście. Dobrym pomysłem będzie też samodzielne gotowanie, o ile będziesz mieć dostęp do kuchni.

W przypadku weekendowych wypadów, krótkich city breaków, wystarczy, że przygotujesz sobie coś szybkiego na dwa dni np. makaron z sosem. Wiele osób korzysta w takiej sytuacji z ulicznych food trucków lub jadłodajni. Pamiętaj też, że zawsze najlepszym źródłem wiedzy o tanim i dobrym jedzeniu będą lokalni mieszkańcy.

Darmowe atrakcje turystyczne

Kto powiedział, że zwiedzanie to duży wydatek? Każde miasto na świecie ma swój wyjątkowy urok i punkty warte odwiedzenia, które nic nie kosztują. Dodatkowo są one z reguły łatwodostępne, bez rezerwacji, więc świetnie sprawdzą się podczas wyjazdu last minute. Zwróć uwagę, że nie tylko parki, szlaki i miejskie place są wolne od opłat. Często można spotkać również bezpłatne muzea, galerie itp.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.