Szukasz pomysłu na prezent na rocznicę? Coraz więcej par decyduje się na świętowanie kolejnych lat spędzonych razem, ale z biegiem czasu wybranie prezentu jest coraz trudniejsze. Wszystko zależy oczywiście od preferencji partnera, niektórzy nie zwracają uwagi na romantyczne gesty, a inni wolą po prostu spędzić czas razem.

Upominek na rocznicę związku czy ślubu nie musi być drogi ani bardzo pracochłonny, liczy się przede wszystkim pamięć i wspólna tradycja.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla ukochanej osoby, które na pewno zapadną jej w pamięć.

# Album ze zdjęciami

Album ze zdjęciami idealny pomysł na upominek dla osób, które doceniają czas włożony w przygotowanie i kreatywność. Najprostszym sposobem jest wywołanie wspólnych zdjęć i włożenie ich do gotowego albumu, kupionego w sklepie.

Można jednak pójść o krok dalej i zamówić bazę do albumów scrapbooking, ozdobne papiery, taśmy i samemu stworzyć idealną pamiątkę na przyszłość.

Materiały do przygotowania albumu do zdjęć wcale nie muszą kosztować majątku, szczególnie że można wykorzystać to co już mamy w domu, np. wstążki, nitki, sznureczki, ozdobne guziki, ścinki materiałów czy koraliki.

album-ze-zdjeciami-na-rocznice

Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia, a całość można wykonać w dowolnym stylu, łącząc zebrane rzeczy lub sugerując się inspiracjami w sieci.

Pod zdjęciami można dodać ulubione cytaty, wspomnienia lub własne wyznania. Będzie to wspaniały, romantyczny gest, który udowodni zaangażowanie i na pewno wzruszy Waszego partnera.

Mapa świata

Prezent dedykowany dla osób, które uwielbiają podróżować i ciągle myślą o odbytych wycieczkach i planują kolejne.

Podstawą jego wykonania jest duża mapa świata, najlepiej w antyramie, którą można powiesić na ścianie jak obraz.

Można ją zamówić na stronie internetowej lub wydrukować ją samodzielnie, dzieląc powierzchnię na puzzle i drukując każdy z osobna w odpowiedniej rozdzielczości.

mapa-swiata-w-antyramie

Kolejnym etapem jest oznaczenie odwiedzonych miejsc, najlepiej z datą podróży i krótkim podpisem. Można przyczepić także bilety, małe zdjęcia czy narysować kontur budynku, który Wam się spodobał.

Warto także podkreślić punkty, do których chcecie się wybrać lub zwiedzić ponownie. Możliwości jest wiele, a gotową już mapę możecie rozbudowywać w przyszłości, dodając nowe wspomnienia z podróży i zakreślając poznane obszary.

Obraz

To możliwość dla osób, które mają zdolności plastyczne i potrafią malować, ale nie tylko. Wykonanie obrazu w dowolnej technice można zlecić utalentowanemu znajomemu lub poszukać takich usług w internecie.

Wtedy pozostanie Wam jedynie wybranie ulubionego wspólnego zdjęcia, na podstawie którego zostanie stworzony obraz i wybranie miejsca na powieszenie gotowego już upominku.

Voucher

Prezent tego typu to opcja, dla osób które chcą tego dnia spędzić czas we dwoje. Wiele stron oferuje mnóstwo możliwości, aby spełnić wspólne marzenie czy odwiedzić wspaniałe miejsce.

Dzięki temu będziecie mogli udać się na degustację win, lot paralotnią, gokarty, masaż czy paintball. Wystarczy pomyśleć co sprawi uśmiech na twarzy ukochanego, poszukać tej opcji w internecie i zacząć odliczać dni do niezapomnianej rocznicy.

voucher

Podstawą udanego prezentu jest rozeznanie się w aktualnych pragnieniach drugiej osoby i próba zrealizowania chociaż ich części.

Warto zacząć myśleć nad upominkiem kilka miesięcy wstecz, a wtedy na pewno na myśl przyjdzie odpowiedni pomysł.

Mam nadzieję, że nasza lista pomysłów na rocznicę, stanie się dla Was inspiracją i przygotujecie jedną z opcji dla Waszej drugiej połówki.

0 Udostępnień
Od zawsze lubiłam pisać i cieszę się, że mogę to wykorzystywać. Moje zainteresowania nie są ściśle sprecyzowane i wciąż szukam dla siebie jak najlepszej drogi. Lubię odpoczynek na świeżym powietrzu, gotowanie i dobrą książkę. Kontakt: paulajakubasik@gmail.com

3 KOMENTARZE

  1. Ja również postawiłam na album, ale nie robiłam go sama bo do takich rzeczy mam dwie lewe ręce, ale zamówiłam sobie na allegro Na rocznicę idealny, bo to pamiątka na lata :))

  2. Stwierdziłam, że dla mnie i mojego Misia najlepszy będzie album ze zdjęciami, ale poszłam w minimalizm i zamówiłam mini album od limiQ.pl, który zachwyca swoim designem. Jest pięknie wykonany, a w środku skrywa nasze najpiękniejsze, wspólne zdjęcia :D

  3. A mi mąż zrobił niespodziankę na dziesiątą rocznicę, zabierając mnie do eleganckiego Hotelu Lubicz w Ustce. Mieliśmy okazję skorzystać z wielu zabiegów w cudownym SPA, które się tam znajduje, co nas bardzo zrelaksowało. Do tego zjedliśmy romantyczną i pyszną kolację. Uważam, że taki wypad jest naprawdę fajnym pomysłem na prezent, można odpocząć i nacieszyć się spokojem i luksusem :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.