Ilu ludzi tyle różnych opinii i sposobów na odchudzanie. Należy jednak pamiętać, że to co pomogło komuś, nie musi pomóc innej osobie – po prostu każdy jest od siebie różny. Niektóre mity na temat diety są wręcz szkodliwe.

Aby schudnąć trzeba wyrzucić cały tłuszcz z diety

Tłuszcz sprawia, że rośnie brzuch… otóż nie! To węglowodany, a raczej ich nadmiar sprawiają, że w naszym organizmie gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Tłuszcz jest natomiast obok węglowodanów i białek potrzebnym składnikiem jedzenia. Zachowanie umiaru i równowagi pomiędzy tymi trzema jest kluczem do zachowania odpowiedniej wagi. Przesadzanie z nimi natomiast prowadzi do zaburzeń zdrowotnych. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jaki zjadamy tłuszcz. Współcześnie więcej jemy tłuszczów nasyconych, zwierzęcych, przetworzonych.

Niebezpieczne są tak zwane tłuszcze trans, czyli wysoko przetworzone oraz tłuszcze spalone, wielokrotnie używane. Znajdują się w takich daniach jak fast foody, chipsy, krakersy, słone przekąski. O wiele korzystniejsze dla zdrowia są tłuszcze nienasycone, pochodzące z ryb, nasion, oliwy, awokado czy orzechów. Znajdują się również w olejach z pierwszego tłoczenia. Nic nie szkodzi na przeszkodzie by zjadać tłuszcz zwierzęcy, czyli na przykład masło, smalec, trzeba to robić jednak z umiarem i w odpowiednich proporcjach z tłuszczami nienasyconymi.

Aby mieć piękne mięśnie trzeba jeść dużo białka

Białko jest budulcem komórek i jest niezbędne do przyrostu tkanki mięśniowej. Jednak spożywanie nadmiaru białka nie służy i wcale nie pomaga mięśniom rosnąć. Kluczem do tego jest zestaw odpowiednich aminokwasów. Natomiast jedzenie zbyt dużej ilości batonów proteinowych, kurczaka i mięsa doprowadza często nawet do uszkodzeń narządów wewnętrznych. Wszystko dlatego, że białko w nadmiarze odkłada się na nerkach i wątrobie, powodując zaburzenia pracy tych bardzo ważnych narządów. Dlatego warto pamiętać, że o ile białko jest ważne w diecie, to lepiej z nim nie przesadzać i nie zjadać go więcej na rzecz tłuszczów i węglowodanów.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Najgorszy mit jest taki, że ie możesz jeść po 18 pod warunkiem, że idziesz spać o godzinie 21. Ale bądźmy szczerzy. Ilu z nas chodzi spać o tej godzinie? No i właśnie dlatego zasada nie jedzenia po 18 jest w ogólności mitem i nie należy się do niej stosować. Jedz na 3 godziny przed snem. Jeżeli idziesz spać o 24, to powinieneś ostatni posiłek możesz zjeść o godzinie 21. Jeżeli idziesz spać o 2, to ostatni posiłek powinieneś zjeść o godzinie 23. Ta zasada jest o wiele bardziej racjonalniejsza i sprzyja normalnemu i prawidłowemu odchudzaniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.