Poroża i rogi zwierzęce to prawdziwy witaminowy skarb, od wieków przypisuje się im magiczną moc. Ze względu na wiarę w lecznicze właściwości rogów wytrzebiono na przykład niektóre gatunki nosorożców.

Bezkrwawa lecznicza moc poroża

Jak się okazuje rzeczywiście rogi wielu zwierząt mają lecznicze właściwości. Na szczęście w przypadku takich zwierząt jak łoś czy jeleń pozyskanie ich rogów może odbywać się zupełnie bez przemocy, ponieważ zwierzęta te zrzucają swoje poroże, aby wyhodować nowe.

To właśnie ta niezwykła cecha zwierząt żyjących w naszych lasach zwróciła uwagę naukowców.

poroza-i-rogi-superfood

Zrzucanie i hodowanie nowego poroża w krótkim czasie jest związane z komórkami macierzystymi, stanowiącymi podstawę do rozwoju całych organizmów. Komórki te są bardzo pożyteczne w procesie odbudowy wszystkich narządów i części ciała.

Dzięki temu są istotne w leczeniu wielu chorób oraz urazów i przez to stanowią centrum zainteresowania świata naukowego. Badania nad porożem jeleni trwają między innymi w Polce we Wrocławiu, a także w wielu innych miejscach na świecie.

Poroża i rogi to źródło testosteronu

Wielu mężczyzn współcześnie cierpi na niedobory testosteronu. Jest on niezbędny do wykształcenia odpowiednich pierwszorzędnych cech męskich, jak również dla zdrowia psychicznego mężczyzny. Niedobory wiążą się z depresją, nadwagą oraz niskimi wynikami sportowymi.

Sportowcy chcący osiągać wysokie wyniki potrzebują tego hormonu z naturalnych źródeł, ponieważ sztuczne środki uszkadzają narządy wewnętrzne. Poroże zwierząt leśnych w tym łosia czy jelenia jest źródłem naturalnego testosteronu.

Im większe poroże tym więcej tego hormonu posiadało zwierzę, które je zrzuciło. To właśnie wielkość poroża decyduje o tym, który samiec jest najbardziej atrakcyjny w okresie godów zwierząt dla samic tego samego gatunku.

Proszek z jelenich oraz innych poroży został już opatentowany i niedługo trafi do sklepów ze zdrową żywnością. Będzie również wykorzystywany jako naturalny kosmetyk pomagający na dłużej zachować młodość, poprzez spłycanie zmarszczek i dostarczanie skórze zastrzyku młodości.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.