Zbliżający się koniec wakacji przypomina rodzicom o konieczności zakupienia dzieciom odpowiedniej wyprawki na nowy rok szkolny. Warto rozpocząć przygotowania od kupna wymaganych podręczników i zeszytów dobranych według nauczanych w danym semestrze przedmiotów.

Bardzo ważny jest także zakup plecaka szkolnego, w którym dziecko będzie w stanie wygodnie nosić wszystkie niezbędne elementy wyprawki. Jaki model wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

Powrót do szkoły

plecaki-do-szkoly

Powrót do szkoły to powrót do obowiązków szkolnych, które wiążą się również z koniecznością codziennego dźwigania książek, zeszytów, akcesoriów piśmienniczych czy drugiego śniadania. Szukając dobrego plecaka do szkoły, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki, warto pomyśleć przede wszystkim o zdrowiu pociechy. Plecak musi wspierać prawidłową postawę –  nie może przeciążać kręgosłupa.

Najważniejsza jest jego waga oraz rozmiar, dostosowany do wzrostu dziecka. Plecak wraz z wypełnieniem nie powinien ważyć więcej niż 10% masy jego użytkownika, co oznacza, że musi być naprawdę lekki.

Należy bezwzględnie unikać modeli na jedno ramię, sięgając wyłącznie po produkty z szerokimi szelkami z miękkim wypełnieniem, które nie wpijają się w skórę ramion. Dobrym wyborem będzie także plecak z usztywnianymi plecami. Najmłodszym poleca się z kolei bardzo wygodne tornistry na kółkach.

Plecaki szkolne dla chłopców

Plecak szkolny dla chłopca musi być bez wątpienia produktem solidnym, uszytym starannie z wysokiej jakości materiału. Z reguły to właśnie chłopcy częściej niszczą bowiem zarówno odzież, jak i akcesoria – są aktywni, szaleją na szkolnych korytarzach i nie przejmują się kondycją posiadanych przedmiotów. To rodzic musi pomyśleć więc zawczasu o zakupie naprawdę wytrzymałego produktu.

Dobrą decyzją będzie wybór modelu ze wzmocnieniami w najbardziej newralgicznych, podatnych na przetarcia miejscach. Nie bez znaczenia jest także kolor plecaka – najlepiej ciemny, melanżowy lub moro, ponieważ tego typu zabarwienie pozwoli zamaskować zabrudzenia i rzadziej prać produkt, co przedłuży jego żywotność.

Chłopcy nie zwracają dużej uwagi na ilość przegródek plecaka. Często wybierają modele jednokomorowe, w które wrzucają dosłownie wszystko: książki, zeszyty, strój na wf, a nawet drugie śniadanie. Jeśli rodzic chce zaprowadzić w szkolnym plecaku swojego syna nieco większy porządek, powinien zdecydować się na model z przynajmniej dwoma lub trzema przegródkami.

Ciekawy wygląd plecaka szkolnego dla chłopca pozwoli dziecku wyróżnić się z tłumu. Warto wziąć tu pod uwagę upodobania młodego człowieka, decydując się na zakup modelu z postaciami ulubionych bajek, filmów czy seriali.

Powszechnie wiadomo jednak, że dzieci szybko zmieniają swoje zainteresowania, dlatego chcąc dokonać zakupu, który posłuży pociesze nieco dłużej, można zdecydować się na doskonałej jakości plecaki znanych marek w sportowych lub klasycznych wydaniach. Jednokolorowe modele będą uniwersalne i pozwolą dziecku dobrze prezentować się z plecakiem także w stroju galowym.

Plecaki szkolne dla dziewczynek

Plecaczki dla dziewczynek to bardzo bogaty wybór wzorów i kolorów. Oczywiście króluje wśród nich dziewczęcy róż i delikatny fiolet, jednak nie brakuje również bardziej neutralnych odcieni granatu, niebieskiego, beżu czy czerwieni.

Ze względu na fakt, że dziewczynki dbają o ład i porządek nieco bardziej niż chłopcy, plecaki szkolne dziewczęce mają z reguły bardzo dużo przegródek na różne elementy wyprawki i akcesoria. Przy wyborze takiego produktu trzeba zwracać uwagę na detale, nawet tak drobne jak dekoracyjne suwaczki czy dodatkowe ozdoby w postaci breloków.

Podobnie, jak w przypadku plecaków dla chłopców, rodzic kupujący plecak dla córki może zdecydować się na wariant z nadrukiem ulubionej postaci z bajki lub bardziej uniwersalny model, na przykład w kwiatki, kropki, jednorożce czy urocze zwierzątka.

Starsze dziewczynki niekiedy rezygnują z takich dekoracji na rzecz jednolitych plecaków o bardziej sportowym charakterze.

Rodzic powinien uzgodnić więc taki zakup ze swoją pociechą, pamiętając o najważniejszym, czyli o kupnie produktu, który zadba o zdrowie i prawidłową postawę dziecka.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.