Zwiedzanie Portugalii to wspaniałe doświadczenie. Ten kraj cię zadziwi, ludzie zaskoczą, a sam język zachwyci. Samo to wystarczy, ale skupmy się na plażach. Sprawdź poniższe plaże, które w rzeczywistości nie są w samej Portugalii, ale są piękne i warto je zobaczyć.

1.Madera

Madera to portugalski archipelag położony w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Madera sama w sobie jest piękna, a plaże są niesamowite. Niezależnie od tego, którą wybierzesz, będziesz oszołomiona jej pięknem. Oto niektóre z nich warte zobaczenia:

Porto Santo – dziewięć kilometrów złotego piasku, który jak wielu uważa, ma właściwości terapeutyczne. Znajduje się tu sporo barów i restauracji, które sprawiają, że plaża jest idealnym miejscem na spędzanie tam całego dnia.

Porto Santo 2 - Portugal

Ribeira Brava – oferuje zupełnie inne doświadczenia. Piasek tutaj jest czarny, ale ciepła woda jest idealna dla tych, którzy uwielbiają pływać. Praia Formosa w stolicy Funchal to duża i piękna kamienista plaża. Życie nocne jest tuż za rogiem, a dla fanów sportu czeka dużo niespotykanych atrakcji.

Ribeira Brava madeira beach

Na Maderę można się dostać samolotem, który jest najczęstszym środkiem transportu. Można również dotrzeć tam statkiem z Portugalii. Następnie 15minut samolotem i już można się cieszyć niezapomnianym wypoczynkiem.

2.Vila Praia de Ancora, Costa Verde

Vila Praia de Ancora, Costa Verde

Jeśli szukasz rozrywki zabawy na plaży, a nie tylko opalania i pływania, Costa Verde jest miejscem dla ciebie. Popularne wśród surferów i windsurferów. Tak zwane „zielone wybrzeże” rozciąga się od hiszpańskiej granicy aż do miasta Porto. Znajduje się tu wiele plaż, ale najspokojniejsza to prawdopodobnie plaża w wiosce rybackiej Vila Praia de Ancora.

Ta plaża to ulubione miejsce tych, którzy chcą popływać w ciepłej wodzie i poleżeć na słońcu. Od północnej i południowej strony chroniona przez góry, dzięki czemu atlantyckie wiatry jej nie dosięgają.

Wzdłuż Costa Verde istnieje wiele możliwości zakwaterowania, począwszy od zwykłych pokoi ze śniadaniami, kończąc na luksusowych miejscach z prywatnymi basenami. Wybierz to, co ci najbardziej odpowiada i spędź miło czas.

3. Costa de Lisbona

Costa de Lisbona beach

Istnieje kilka plaż w pobliżu stolicy Portugalii – Lizbonie, który warto wymienić. Jeśli szukasz plaż pełnych ludzi oraz możliwości spotkania miejscowych, te plaże będą najlepszym wyborem. Najbardziej popularne plaże to te, w pobliżu miasta Estoril. Wody są spokojne, ponieważ plaże znajdują się od południa. Jednak turystów najbardziej przyciągają tu wspaniałe hotele, bary, restauracje i kasyna.

Cascais to miejscowość znajdująca się po zachodniej stronie, również bardzo popularna. Plaża Praia do Guincho jest znana surf erom, a plaże Praia da Rainha i Praia de Ribeira to ulubione miejsca dla rodzin i osób z małymi dziećmi.

Caparica to wioska rybacka i nigdy byś nie pomyślała, że jest tam jedna z najbardziej zatłoczonych plaż w Costa de Lisboa. Jeśli nie przepadasz za tłumem ludzi na plaży, nie wybieraj się tam w weekend, ponieważ jest naprawdę tłoczno. Nie ma się jednak co dziwić, plaża ta to 30km złotego piasku. Jest tu dużo barów i restauracji, w których możesz napić się pysznych, zimnych drinków każdego dnia.

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

2 KOMENTARZE

  1. Byłam na Maderze. Jest prześliczna. Polecam wszystkim Porto Santo. Przepiękna plaża, spokojne morze. Cudnie:))))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.