Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Polacy przygotowują się już powoli do rodzinnych wyjazdów. Sezon urlopowy to jednak nie tylko czas odpoczynku od pracy i trudów dnia codziennego, ale także spory wydatek.

Jednym ze sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki jest zaciągnięcie pożyczki ratalnej. Jak tego dokonać i na co warto zwrócić uwagę? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście.

Pożyczki ratalne, obok znanych wszystkim chwilówek, są popularnym i coraz częściej stosowanym wyjściem z niekorzystnej sytuacji finansowej. Dług ma już wiele milionów Polaków, a mnogość ofert firm pozabankowych powoduje, że zobowiązania zaciągają kolejni rodacy.

Czym jest pożyczka ratalna?

pozyczka-ratalna-na-wakacyjne-wojaze

To najkrócej mówiąc rodzaj zobowiązania pozabankowego, które charakteryzuje się długim okresem kredytowania, a należność jest spłacana w systemie ratalnym nawet przez kilkadziesiąt miesięcy. To przeciwieństwo pożyczki krótkoterminowej, która jest przyznawana zazwyczaj na 30-60 dni i osiąga o wiele niższą wysokość, rzędu kilku tysięcy złotych.

Po co zaciągać pożyczkę?

Ze zobowiązań ratalnych korzystają głównie klienci, którzy potrzebują większej kwoty, ale nie chcą oddawać pieniędzy od razu. Co do zasady, instytucja finansowa nie pyta przy podpisywaniu umowy o cel zaciągania pożyczki, a o pomoc gotówkową można starać się w pełni online, poprzez stronę internetową podmiotu pozabankowego. Pożyczkobiorca może więc spożytkować pieniądze na własne potrzeby lub po prostu sfinansować rodzinne wakacje.

Pożyczka na wakacyjny wyjazd?

Wakacje to okres wzmożonej pracy firm pożyczkowych. Kuszą klientów za pomocą reklam, w których zachęcają do sięgnięcia po gotówkę na urlop. Z ich oferty korzysta wielu naszych rodaków. Procedura aplikowania o pożyczkę jest bowiem bardzo prosta, szybka i nie generuje żadnych kosztów.

W pierwszej kolejności należy wejść na stronę danej instytucji i wybrać parametry zobowiązania. System wyliczy wówczas koszt całkowity, a także wskaże pozostałe dane. Następnym krokiem, jaki trzeba zrobić, jest wypełnienie i przesłanie wniosku, w którym trzeba podać m.in. imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer i serię dowodu osobistego, a także informacje teleadresowe. Bardzo często jedynym dokumentem, który jest niezbędny do potwierdzenia tożsamości wnioskującego jest dowód osobisty.

Szybka decyzja i przelew

Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego należy poczekać na decyzję, która powinna zapaść w ciągu kilkunastu minut. Firma pożyczkowa nie sprawdza bowiem wnioskodawcy w bazach BIK, BIG czy KRD oraz nie analizuje jego zdolności kredytowej, dzięki czemu formalności są sprowadzone do koniecznego minimum.

Jeśli werdykt będzie pozytywny, pieniądze jeszcze tego samego dnia zostaną przelane na konto pożyczkobiorcy. Gdzie szukać atrakcyjnych zobowiązań? Szczegóły oferty najpopularniejszych firm pozabankowych można znaleźć na portalu polecampozyczke.pl. Warto sprawdzić każdą z nich i wybrać tę najkorzystniejszą.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.