Pozytywne nastawienie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Podobnie sytuacja wygląda z naszą motywacją. Pozytywne myślenie o czekającym nas zadaniu sprawia, że dużo łatwiej jest nam je wykonać. W rezultacie nie tylko łatwiej jest nam podjąć aktywność fizyczną, ale również dłużej w niej wytrwać. Poza tym pozytywne myślenie i związane z nim optymistyczne nastawienie mają naprawdę wielką moc sprawczą.

Myślenie życzeniowe

Kiedy nasze działanie wspierane jest przez pozytywne myśli jest też dużo efektywniejsze. Aby tak było musimy wystrzegać się negatywnego nastawienia w stylu „nie uda się”, „nie dam rady”, „ to jest dla mnie za trudne”.

Wprowadza ono w nasze życie tzw. samospełniającą się przepowiednię.

motywacja-do-cwiczen

Nastawiamy w ten sposób nasz umysł na porażkę, przez co nasza efektywność zdecydowanie spada, a w rezultacie rzeczywiście nie udaje nam się osiągnąć zamierzonego celu.

Kiedy zamiast na porażkę nastawiamy nasz umysł na sukces, pobudzamy go do działania i tym samym mamy dużo większą szansę na jego rzeczywiste osiągnięcie. Perspektywa przyszłego sukcesu natychmiast pobudza naszą motywację.

Jeśli rozpoczynając nawet najtrudniejszy trening będziemy przekonani o tym, że nam się uda go ukończyć w rzeczywistości mamy na to dużo większe szanse, niż gdybyśmy analizując ćwiczenia, które musimy kolejno wykonać założyli, że są one dla nas za trudne.

Dlatego powinniśmy dążyć do wykształcenia u siebie nawyku pozytywnego myślenia, dzięki któremu będziemy dużo efektywniejsi w naszych działaniach.

Sztuka pozytywnego nastawienia

Pozytywne myślenie często bywa określane mianem magnesu, który bardzo dobrze przyciąga do nas pozytywne sytuacje i emocje.

Aby nastawić swoje myślenie na pozytywne przede wszystkim musimy spodziewać się i oczekiwać sukcesu, a wystrzegać porażek oraz przekuwać je w wyzwania, które po prostu musimy zrealizować.

Ponadto powinniśmy zwiększać swoją kreatywność, a także wytrwałość w dążeniu do celu.

Musimy również zwiększyć swoje poczucie wartości i wiarę we własne możliwości.  Powinniśmy także w przypadku niepowodzeń dążyć do poszukiwania dobrych, alternatywnych rozwiązań, a nie skupiać się na problemach z nimi związanymi.

Nie możemy również zapomnieć o dostrzeganiu nowych szans i możliwości.

Pozytywne nastawienie jest trudną sztuką, jednak dzięki tej umiejętności mamy szansę odmienić nasze życie na lepsze i wytrwać nawet w najtrudniejszych postanowieniach.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.