Każdy, kto śledzi wiadomości z kraju i ze świata, jest świadomy tego, że stan naszego środowiska na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci uległ znacznemu pogorszeniu.

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak zanieczyszczenia, które każdego dnia przedostają się do ekosystemów, nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie i zdrowie.

Przykładem może być wszechobecny plastik oraz mikroplastik. W jaki sposób można zmniejszyć jego obecność w naszym życiu? Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po filtr do mikroplastiku Electrolux.

pranie-i-dbanie-o-srodowisko-z-filtrem-do-mikroplastiku

Mikroplastik – co należy o nim wiedzieć?

Spis treści

Czy jesteś świadomy tego, że każdego dnia spożywasz mikroplastik? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, jest to niestety smutną i niepokojącą prawdą. Mikroplastik, który przedostaje się do wód i oceanów, jest spożywany i magazynowany w organizmach ryb, które następnie trafiają na nasze talerze. Jednak w jaki sposób mikroplastik przedostaje się do oceanów? Zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest ta substancja.

Jak można się domyślić, nazwa mikroplastik wskazuje na coś bardzo drobnego i mającego związek z plastikiem. To nic innego jak bardzo niewielkie i niewidoczne gołym okiem cząsteczki plastiku. Ich średnica nie przekracza 5 mm.

Mikroplastik możemy podzielić na pierwotny i wtórny, powstały poprzez rozpad plastiku na bardzo drobne elementy. To właśnie on w dużej mierze zanieczyszcza nasze środowisko. Jest ono już tak duże, że cząsteczki tej substancji zostały wykryte nawet na Antarktydzie.

Skąd jednak bierze się mikroplastik? Tutaj nie istnieje tak naprawdę jedna odpowiedź. Jego źródłem mogą okazać się niektóre farby, ścierające się podczas jazdy opony samochodowe, brokat, a także niektóre kosmetyki. Co więcej, ogromna część mikroplastiku trafia do wód w wyniku prania ubrań wykonanych z syntetycznych materiałów, takich jak lycra, poliester, wiskoza czy spandex.

Jak mikroplastik wpływa na nasze zdrowie?

Niektórzy są sceptyczni co do negatywnego wpływu mikroplastiku na nasze zdrowie. Jak jest w rzeczywistości? Niestety mikroplastik ma realny wpływ na wszystkie żywe organizmy. Najbardziej narażone są ryby oraz inne morskie zwierzęta. Mikroplastik trafia do ich krwiobiegu, a następnie magazynuje się w ich organizmach.

To właśnie w ten sposób mikroplastik trafia bezpośrednio na nasze talerze, a następnie – do naszego organizmu. Niestety mikroplastik nie ulega rozkładowi i pozbycie się go z organizmu nie jest możliwe.

W jaki sposób mikroplastik może wpływać na nasze zdrowie? Magazynując się w naszym organizmie przez lata, substancja ta może prowadzić do zaburzeń hormonalnych, schorzeń neurologicznych, a nawet zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów.

Zadbaj o środowisko z filtrem do mikroplastiku Electrolux

Choć informacje na temat wpływu mikroplastiku na nasze środowisko i zdrowie są niepokojące, istnieją sprawdzone sposoby na to, aby skutecznie zmniejszyć ilość, jaka każdego dnia przedostaje się do mórz i oceanów. Jak to zrobić? Warto zacząć już od swojej pralki.

Jak wspomnieliśmy, znaczna część mikroplastiku przedostająca się do oceanów pochodzi z prania syntetycznych ubrań. W jaki sposób temu zapobiec, jednocześnie dbając o swoje tkaniny? Przydatny okaże się filtr do mikroplastiku Electrolux. Ta szwedzka marka z wieloletnią tradycją jest doskonale znana z ekologicznych rozwiązań, jakie wprowadza do swoich produktów. Tak jest i w tym przypadku.

Co warto wiedzieć na temat jego działania? Filtr w bardzo skuteczny sposób redukuje ilość włókien mikroplastiku (nawet do 90%), które przedostają się do ścieków w momencie, gdy pierzesz swoje syntetyczne tkaniny.

Filtr jest uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż urządzenie jest kompatybilne z każdą pralką marki Electrolux. To ekologiczne rozwiązanie pod wieloma względami: do jego wyprodukowania zastosowano plastik, który w co najmniej 50% pochodzi z recyklingu.

Instalacja urządzenia jest szybka i nieskomplikowana. W zestawie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do zamontowania urządzenia na ścianie. Co równie ważne, filtr jest zasilany ciśnieniem wody, więc nie musisz podłączać go do prądu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.