Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałoby twoje życie bez iPhone’a, iPad’a czy iPod’a? Sprawdź jak możesz przetrwać wakacyjny weekend, wolna od wszelkich technologicznych nowości.

Jeśli twój dzień to połączenie postów, „lajków”, udostępnień, tweetów, maili i wyszukiwarki Google, to spójrzmy prawdzie w oczy – zdecydowanie potrzebujesz przerwy! Jeśli nie do końca wiesz, jak to ma wyglądać, rozejrzyj się.

Z pewnością czytasz ten artykuł na swoim iPadzie lub komputerze, pisząc jednocześnie smsa i „lajkując” posty znajomych na Facebooku. Wszędzie dookoła – technologia aż buzuje! Czas na trochę odpoczynku. Nie martw się, to tylko weekend. Oto krótki przewodnik, który pozwoli ci przetrwać te dni.

1. Powiedz bliskim o swoich planach

Zanim całkiem znikniesz im z horyzontu, opowiedz im jakie masz zamiary, inaczej po 24 godzinach twoi znajomi będą przekonani, że zaginęłaś! Niezbyt to fajne… Aby tego uniknąć, przedstaw im swoje weekendowe plany. Nie przejmuj się reakcją typu: „Jak to? Bez telefonu? Dlaczego?”. W końcu na wakacjach masz wypocząć i rozkoszować się ciszą. Jeśli jesteś typem pracoholika i odbierasz pocztę nawet w weekend, warto uprzedzić o swoich planach. Nie chcesz przecież, aby ktoś w pracy zarzucił ci, że lekceważysz swoich partnerów biznesowych.

2. Zgromadź zapasy

dziewczyna czyta książkę w parkuJeśli chcesz przeżyć weekend, przygotuj się. Rzeczywistość, w której nie ma komputera czy telefonu może cię trochę zaskoczyć. Pomyśl jak możesz spędzić ten czas. Może to dobry moment na trochę aktywności fizycznej? Pływanie, wspinaczka, zwiedzanie…

A może wolisz smażyć się na słońcu? Ten czas mogą umilić ci np. książki. Weź ze sobą ciekawą lekturę, trochę gazet czy komiksów. Możesz też rozwiązywać krzyżówki czy sudoku. Jeśli masz jakieś hobby, nie zwlekaj. Rozwijaj swoje pasje i talenty, rób to na co masz ochotę i co jest dla ciebie najlepszą formą rozrywki.

3. Zaplanuj pobyt

kobieta pisząca

Im więcej zaplanujesz, tym mniej będziesz się nudzić. Nawet nie odczujesz braku telefonu czy komputera. Weekend za miastem to świetny czas na camping. Powrót do natury, świeże powietrze, ognisko… Poznaj także najciekawsze tematy do rozmów!

Brzmi wspaniale, prawda? Możesz również spędzić ten czas w ośrodku wypoczynkowym ze spa. Różne zabiegi kosmetyczne pozwolą ci się odprężyć, a twoje ciało bardzo to doceni.

4. Nie oszukuj

Wakacyjny weekend się zaczął, masz zaplanowany cały wyjazd, mnóstwo książek, gazet czy łamigłówek, ale nagle zaczynasz czuć, że czegoś ci brakuje… Chciałabyś tylko na chwilę zerknąć na Facebooka… O nie! To zupełnie tak, jak z pierwszymi dniami diety.

Na początku kusi cię, aby sięgnąć po coś słodkiego, ale z czasem pokusa jest coraz słabsza. Zwyczajnie nie jesteś przyzwyczajona do życia bez technologii. Zwykle spędzasz dzień siedząc na portalach społecznościowych, czytając blogi, wysyłając maile… ale pamiętaj, wakacje są po to by oderwać się trochę od rzeczywistości!

Przeczytaj również:  Jak mądrze wybrać niedrogie wakacje?

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl