Jaki jest najlepszy preparat na grzybicę paznokci? najlepsze opinie mają i najlepiej się sprawdzają preparaty takich marek jak: Scholl, Amorolak, Lamisilatt, Nailner, Pirolam, Oliprox, Dermoprox, Pedipur S, Mycosan, A&D i Steper.
Jeśli poszukujesz naprawdę skutecznego preparatu, który zwalcza grzybicę i przywraca paznokciom zdrowy naturalny wygląd, to koniecznie przejrzyj poniższy ranking preparatów na grzybicę paznokci.
Każdy preparat dokładnie opisaliśmy, skupiając się na jego efektach i zasadzie działania, wyłaniając przy tym jego największe zalety i wady. Natomiast po kliknięciu przycisku: „Sprawdź cenę”, otrzymasz listę sklepów, które dany preparat oferują najtaniej w internecie …no bo po co przepłacać?
Preparat na grzybicę paznokci ranking
Spis treści
Steper – lakier na grzybicę paznokci
Ranking preparatów przeciwgrzybicznych otwiera Steper, a dokładniej leczniczy lakier do paznokci przeznaczony do pielęgnacji i ochrony paznokci przed grzybicą. Na uwagę zasługuje przede wszystkim skład lakieru, który skomponowano z 7 skutecznych składników biorących czynny udział w walce z grzybicą m.in.: Climbazole, Olejek z drzewa herbacianego, Olejek eukaliptusowy, Tocopherol, Clotrimazole i Pantenol.
Preparat można kupić bez recepty, więc wizyta u lekarza nie jest konieczna. Steper przeciw grzybicy paznokci można też stosować profilaktycznie, uczęszczając do miejsc, w których narażamy się na zarażenie grzybicą, chodzi np. o baseny, siłownie, sauny itd.
Zawarte w Steperze substancje od razu po nałożeniu lakieru tworzą na paznokciach środowisko niekorzystne dla dermatofitów. Preparat stosuje się dwa razy dziennie przez 30 dni, a później profilaktycznie raz na dzień. Po upływie dwóch godzin od aplikacji środek należy zmyć z paznokci.
Zalety:
- produkt skuteczny,
- bardzo wydajny,
- adekwatna cena,
- wieloskładnikowy.
Wady:
- terapia dwugodzinna – trzeba pilnować czasu, aby po dwóch godzinach zmyć lakier.
A&D Pharma Excilor Leczenie grzybicy paznokci
Na kolejnym miejscu znajduje się lakier do paznokci Excilor marki A&D Pharma. Działanie lakieru opiera się na 3 filarach: Zmiana pH wewnątrz paznokcia, stwarzając niekorzystne środowisko dla rozwoju i rozmnażania się drobnoustrojów i grzybów.
Drugi filar działania, to penetracja struktury paznokcia od jego nawierzchni w jego głąb, eliminując pogłębianie się grzybicy na różnych warstwach panzokcia. Trzeci filar, opiera się na wygodzie stosowania Exciloru: w porównaniu do innych preparatów, nie jest konieczne używanie pilniczków do piłowania paznokci.
Excilor wystarczy nałożyć 2 razy dziennie, czyli jeden raz rano i raz wieczorem, leczenie łącznie zabiera 1 minutę/dziennie. Najważniejsze składniki preparatu, to: biotyna, glicerol, lipidy pielęgnujące, kwas octowy i acetylowane alkohole lanolinowe. Efekty stosowania preparatu widoczne są w ciągu 2 tygodni od użycia, gdy zaczyna odrastać zdrowy paznokieć. Działanie Excilor-u zostało potwierdzone klinicznie.
Zalety:
- nie trzeba piłować paznokci,
- wygoda i łatwość użycia (kuracja zajmuje 1 minutę dziennie),
- bardzo szybko schnie (kilka sekund),
- adekwatna cena.
Wady:
- mało wydajny.
Pirolam leczniczy lakier do paznokci
Kolejny lek na grzybicę paznokci to lakier Pirolam. Stosuje się go przy łagodnych i umiarkowanych postaciach grzybicy, gdzie grzyb nie pokrył więcej niż 50% powierzchni paznokcia. Zawarta w preparacie substancja czynna cyklopiroks bardzo skutecznie przenika całą płytkę paznokcia, eliminując ogniska zapalne grzybicy.
Preparat działa nie tylko grzybobójczo, ale i grzybostatycznie na wiele gatunków grzybów chorobotwórczych. Lakier oprócz tego, że niszczy komórki grzyba, to jeszcze spowalnia rozrost kolonii grzybowej. Czym lakier Pirolan różni się od innych preparatów? a więc działa też przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie i zwalcza formy przetrwalnikowe grzybicy.
Lakier Pirolam nanosi się na paznokieć dołączonym do zestawu pędzelkiem i pozostawia do wyschnięcia. Lakier nakłada się co drugi dzień i tak przez miesiąc, w drugim tygodniu nakładamy go 2 razy w tygodniu, a w trzecim miesiącu raz na tydzień. Leku nie należy stosować u osób poniżej 18 roku życia.
Zalety:
- znany na rynku preparat,
- dobre liczne opinie,
- działa przeciwzapalnie,
- działa przeciwbakteryjnie,
Wady:
- cena,
- brak pilniczków w zestawie,
- trzeba zaopatrzyć się w zmywacz do paznokci.
Mycosan, serum na grzybicę paznokci
Ósme miejsce w rankingu zajmuje bezzapachowe i bezwonne serum na grzybicę paznokci Mycosan. Preparat został opracowany tak, aby jego składniki aktywne poprzez aplikację zewnętrzną wnikały głęboko w strukturę paznokcia, gwarantując skuteczne leczenie.
Wyrób jednocześnie zwalcza grzyby i chroni zdrowe płytki przed zainfekowaniem. Produkt został przebadany klinicznie, a rezultaty jego działania widoczne są już po kilku tygodniach. Jedno opakowanie z wygodnym aplikatorem w postaci pędzelka wystarcza na całą kurację.
Serum należy aplikować dwa razy dziennie na zmienione chorobowo powierzchnie paznokci przez przynajmniej cztery tygodnie. Podczas nakładania konieczne jest odczekanie około minuty na wyschnięcie preparatu. Leczenie wymaga również ścierania pilniczkiem dotkniętej chorobą płytki.
Zalety:
- jest wydajny,
- produkt jest łatwy w użyciu,
- klinicznie dowiedziona skuteczność,
- daje rezultaty po kilku tygodniach stosowania,
- jest sprzedawany wraz z zestawem pilniczków.
Wady:
- ma dosyć wysoką cenę.
PEDIPUR S preparat przeciwgrzybiczny
Na siódmym miejscu uplasował się produkt o nazwie Pedipur S – puder przeciw potny do stóp i dłoni. Preparat jest jednocześnie środkiem leczniczym i profilaktycznym. Zapobiegając nadmiernej potliwości, chroni paznokcie przed rozwojem chorób grzybiczych.
Jego formuła zawiera metenaminę, która w kontakcie z kwaśnym potem wydziela aldehyd mrówkowy. Ten osłabia z kolei aktywność gruczołów potowych, hamuje rozwój bakterii i likwiduje potliwość.
Produkt ma w swoim składzie również siarkę, która ulegając przemianom metabolicznym na powierzchni skóry, działa wysuszająco i złuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka. Dodatkowo, wykazuje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Wyrób ma formę pudru, który wciera się w dokładnie umyte i osuszone stopy oraz dłonie. Zaleca się stosować go regularnie aż do uzyskania poprawy.
Zalety:
- produkt ma przystępną cenę,
- jest bardzo skuteczny,
- jest wydajny.
Wady:
- może powodować zabrudzenia,
- wysusza skórę.
Dermoprox lakier do paznokci w żelu
Szóste miejsce w zestawieniu zajmuje lakier do paznokci w żelu marki Dermoprox. Wyrób działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Ogranicza nadmierny rozwój mikroorganizmów, wzmacnia strukturę płytki paznokcia i wspomaga jej odbudowę.
Polecany jest zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo oraz pielęgnacyjnie. Jego formuła zawiera cztery składniki aktywne, czyli Climbazole, Piroctone Olamine, Dermosoft Decalact i olejek z drzewa herbacianego.
Dzięki nim produkt wnika w płytkę i skutecznie leczy ją od środka. Preparat nie wymaga specjalnego przygotowania paznokci przed aplikacją. Należy nakładać go na całą powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia na kilka minut. Zaleca się nakładać lakier przynajmniej raz dziennie przez okres 6 miesięcy, aż do odbudowania płytki.
Zalety:
- produkt jest skuteczny,
- jest łatwy w użyciu,
- nie wymaga przygotowania paznokci do aplikacji,
- ma przystępną cenę.
Wady:
- wymaga długotrwałego stosowania.
Oliprox lakier do paznokci przeciw grzybicy
Na piątym miejscu w rankingu znalazł się lakier do paznokci przeciw grzybicy Oliprox. Preparat ma formę wodnego żelu. Jest dzięki temu bardzo wydajny i skuteczny, gdyż może przenikać głęboko w strukturę paznokcia. Wyrób zapobiega grzybicy i wspomaga jej leczenie.
Jednocześnie chroni zniszczoną płytkę i zapewnia jej wzmocnienie. Produkt zawiera antybakteryjne i przeciwgrzybicze substancje, takie jak Piroctone Olamine i Climbazole, a także wyciąg z rozmarynu, który działa antyseptycznie, dodatkowo chroniąc przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.
Lakier nie wymaga przygotowania paznokcia do aplikacji. Jego stosowanie nie wiąże się także z koniecznością uciążliwego usuwania kolejnych warstw preparatu. Produkt nie podrażnia okolic paznokcia i zachowuje wysoką aktywność terapeutyczną przez całą kurację. Wyrób stosuje się raz lub dwa razy dziennie przez okres do 6 miesięcy.
Zalety:
- produkt jest bardzo skuteczny,
- szybko się wchłania,
- jest intuicyjny w użyciu,
- nie wymaga spiłowywania płytki.
Wady:
- ma nieco wysoką cenę.
NAILNER Sztyft na grzybicę paznokci
Czwarte miejsce w zestawieniu to sztyft na grzybicę paznokci Nailner. Stosowanie wyrobu zalecane jest w przypadku wystąpienia takich objawów, jak białe plamy, zżółknięcie, zgrubienie czy kruszenie się paznokci. Dzięki formie sztyftu produkt jest łatwy w użyciu i bardzo precyzyjny.
Dodatkowo, wystarcza nawet na 300 aplikacji. Preparat wnika wgłąb paznokcia i tam – dzięki zawartości składników aktywnych – tworzy środowisko nieprzyjazne rozwojowi dermatofitów.
Rezultaty jego działania są widoczne od momentu odrastania paznokcia, który z czasem odzyska swój pierwotny wygląd. Wyrób aplikuje się na oczyszczone, skrócone płytki – na powierzchnię oraz spód odrostu. Początkowo konieczne jest powtarzanie tej czynności 2 razy dziennie, po około 3 – 4 miesiącach wystarczy jedna aplikacja na dzień.
- preparat działa leczniczo i profilaktycznie,
- jest szybki i wygodny w użyciu,
- jest wydajny.
- ma dość wysoką cenę względem swojej pojemności.
Lamisilatt Krem przeciwgrzybiczny
Na trzecim miejscu w rankingu znalazł się krem przeciwgrzybiczny Lamisilatt. Preparat zalecany jest przy grzybiczych zakażeniach skóry oraz przy zakażeniach drożdżakowych. Krem jest wyrobem leczniczym z grupy alliloamin, działa zatem grzybobójczo i grzybostatycznie.
Aplikowany zewnętrznie szybko przenika do głębszych warstw tkanek, gdzie jego stężenie utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu terapii. Produkt nakłada się na dokładnie oczyszczone i osuszone powierzchnie.
Jeśli zmiany chorobowe dotyczą fałd skórnych, preparat najlepiej aplikować w opatrunku zamkniętym oraz na noc. Wystarczające jest nakładanie wyrobu raz dziennie – w przypadku grzybicy stóp przez około tydzień.
Zalety:
- produkt leczy skutecznie i z trwałym rezultatem,
- ma dobry stosunek jakości do ceny,
- jest wygodny w użyciu,
- szybko działa.
Wady:
- preparat nie jest zbyt wydajny – zakup kilku opakowań jest zazwyczaj konieczny dla przeprowadzenia pełnej kuracji.
Amorolak lakier do paznokci leczniczy
Drugie miejsce w rankingu to lakier leczniczy do paznokci Amorolak. Wyrób ma formę płynu, który skutecznie przenika wgłąb płytki. Jego stosowanie zaleca się w przypadku grzybic wywołanych przez dermatofity oraz drożdżaki, które dotykają 80% powierzchni paznokcia.
Produkt zawiera substancję czynną – amorolfinę – w ilości 0,05 g/ml. Preparat nakłada się na paznokcie stóp i rąk, raz lub dwa razy w tygodniu do czasu ich całkowitego wyleczenia. Zazwyczaj pełna kuracja trwa około 6 miesięcy, w zależności od nasilenia zakażenia.
Przed każdorazowym nałożeniem lakieru zmiany chorobowe na płytce należy usunąć pilniczkiem, a następnie przemyć powierzchnię przy pomocy wacika nasączonego alkoholem. Podczas stosowania leku nie zaleca się malować paznokci zwykłym lakierem ani wykonywać manicure.
Zalety:
- preparat jest w pełni skuteczny,
- gwarantuje dosyć szybkie rezultaty,
- jest prosty i wygodny w aplikacji.
Wady:
- ma wysoką cenę w stosunku do pojemności/wydajności opakowania.
Scholl preparat na grzybicę paznokci
Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje preparat na grzybicę paznokci marki Scholl. Produkt zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji grzybiczej i chroni przed nawrotem zakażenia. Jest wyjątkowo łatwy w użyciu, a jego innowacyjne opakowanie zapobiega ponownemu wykorzystaniu jednorazowego pilniczka.
Wyrób zabija niemal 100% grzybów odpowiedzialnych za infekcje grzybicze stóp. W pierwszej fazie preparat leczy zakażenie, a w kolejnej dba o przywrócenie paznokciom zdrowego wyglądu oraz ochronę przed ponowną infekcją. Produkt ma formę płynu, który wnika w strukturę płytki.
Jego formuła tworzy ochronny film na powierzchni paznokcia, dzięki czemu infekcja nie może się rozprzestrzeniać. W zestawie z preparatem otrzymujemy 5 jednorazowych pilniczków, które służą do usunięcia wierzchniej warstwy zainfekowanej płytki przed nałożeniem płynu.
Zalety:
- preparat skutecznie leczy zmiany chorobowe,
- jest wygodny i łatwy w użyciu,
- ma estetyczne opakowanie,
- jest wydajny.
Wady:
- ma dosyć wysoką cenę.
Objawy grzybicy paznokci
Objawy grzybicy na paznokciach są widoczne gołym okiem i nie trudno je zauważyć, nawet w początkowej fazie rozwoju. W głównej mierze grzybica paznokci objawia się na 3 sposoby:
- zażółcenie płytki paznokcia,
- pogrubienie płytki paznokcia,
- i jej zniekształcenie.
Często także dochodzi do rogowacenia pod płytką paznokcia, natomiast samo rogowacenie paznokcia jest na tyle intensywne, że można wydobyć spod niego nawet jego fragmenty.
Inne objawy, które mogą świadczyć o grzybicy, to:
- zwiększona łamliwość paznokci,
- nieprzyjemny zapach po obcięciu paznokci,
- rozwarstwianie się i kruszenie płytki,
- łuszcząca się skóra wokoło paznokcia,
- nienaturalny kolor paznokcia,
- zgrubienie płytki,
- zmiana kształtu płytki,
- i bruzdy, które pojawiają się na płytce paznokcia.
W zaawansowanej fazie grzybicy, pojawia się często ból paznokci, których dotyczy zakażenie, natomiast w przypadku grzybicy stóp – mogą nawet pojawić się trudności w chodzeniu.
Jak można zarazić się grzybicą paznokci?
Grzybica paznokci jest chorobą, która objawia się rozwarstwieniem płytki paznokcia i/lub jego zażółceniem. Grzybicy sprzyja ciepłe i wilgotne środowisko, w którym drobnoustroje oraz kolonie grzybów najlepiej rozmnażają się.
Warto wiedzieć, że rozwojowi grzybicy sprzyjają też choroby takie jak:
- otyłość,
- cukrzyca,
- niedokrwistość,
- zaburzenia hormonalne,
- bądź zaburzenia krążenia.
Natomiast do samego zarażenia grzybicą dochodzi bardzo łatwo, bo wystarczy, że:
- jesteś częstym gościem salonów manicure i pedicure, które słabo dbają o higienę sterylizacji narzędzi,
- chodzisz boso w publicznych obiektach sportowych i rekreacyjnych, np.: sauny, baseny, siłownie, szatnie i przebieralnie,
- zakładasz na stopy pożyczone obuwie, np.: buty do kręgli, buty narciarskie, łyżwy,
- chodzisz w domu boso po podłodze, po której mogą chodzić zarażenie grzybicą domownicy.
Najczęściej do zarażenia grzybicą dochodzi i osób bardzo aktywnych fizycznie, które albo korzystają z publicznych ośrodków sportowych, albo nieustannie zakładają uciskające stopę nieprzewiewne obuwie.
Również częste urazy paznokci mają ogromne znaczenie, bo powtarzające się złamania paznokci sprzyjają rozwojowi grzybów chorobotwórczych.
Jak leczyć grzybicę paznokci?
W pierwszej kolejności musisz mieć świadomość, że leczenie grzybicy paznokci jest procesem długotrwałym, w najlepszym przypadku grzybicy można pozbyć się po dwóch-trzech tygodniach, ale czasem jej wyleczenie może zająć nawet kilka-kilkanaście miesięcy w zależności od stopnia zaawansowania choroby.
Jeśli grzybica pojawiła się tylko na jednym paznokciu i nie jest jeszcze w zaawansowanej fazie, należy szybko zareagować, zaopatrując się w sprawdzone preparaty na grzybicę paznokci, które można kupić bez recepty. Do wyboru mamy:
- lakiery,
- żele,
- kremy,
- sztyfty,
- i maści.
Preparaty te mają różne sposoby aplikacji na paznokieć, dlatego zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i przestrzegać zawartej tam instrukcji.
Najczęściej aplikacja preparatu polega na pomalowaniu płytki paznokcia specjalnym lakierem. W zestawie często znajduje się pędzelek oraz pilnik, za pomocą którego przygotowujemy powierzchnię paznokcia przed nałożeniem lakieru.
W przypadku zaawansowanej grzybicy paznokci, należy od razu udać się do specjalisty dermatologa [przypadek może też poprowadzić lekarz od paznokci – czyli podolog] celem przeprowadzenia diagnostyki zakażenia.
Diagnostyka najczęściej polega na przeprowadzeniu badań mikologicznych, które dadzą informacje na temat rodzaju grzyba, który zaatakował paznokieć.
Badanie mikologiczne polega na pobraniu z zakażonego paznokcia materiału do badań. W dalszej kolejności próbkę wysyła się do laboratorium mikologicznego celem zbadania charakteru infekcji grzybiczej i określeniu, jakie mikroorganizmy przyczyniają się do jej powstania.
Leczenie grzybicy paznokci przeprowadza się także za pomocą terapii laserowej i fotodynamicznej, która polega na użyciu leków fotouczulających oraz światła, które zniszczy mikroorganizmy powodujące zakażenie.
W bardzo ciężkich przypadkach możliwe jest usunięcie płytki paznokciowej i dopiero wtedy dogłębne i dokładne oczyszczenie skóry podpaznokciowej z grzybów.
Grzybica paznokci zdjęcia
Jak wygląda grzybica paznokci stóp? z samego opisu niewiele można wywnioskować, dlatego postanowiliśmy zamieścić kilka zdjęć, na których widać chorobę:
Jak widać na zdjęciach, w większości tych wszystkich przypadków, choroba nie jest jeszcze w bardzo zaawansowanej fazie, a raczej jest to początkowe stadium grzybicy.
W większości są to przypadki, które można wyleczyć, stosując dobry lek na grzybicę paznokci, warto też dodatkowo zadbać o właściwą ich pielęgnację.
Warto przeczytać:
- RANKING: Frezarki do paznokci
- Dobry i trwały lakier do paznokci (nawet 10 dni) RANKING
- Najlepsza odżywka do paznokci – RANKING + wady i zalety
- Najlepsze lakiery do paznokci – RANKING