Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekają wszystkie dzieci. Jest to oczywiste ze względu na brak jakichkolwiek obowiązków i silną wiarę w Mikołaja, który w tajemniczych okolicznościach zostawia co roku masę prezentów pod choinką. Niestety, w dorosłym świecie wygląda to już zupełnie inaczej.

W rzeczywistości okazuje się, że święta to skarbonka bez dna, dzikie tłumy w sklepach, niecodzienna walka o karpia, wielkie porządki, czas rodzinnych kłótni, stres, pośpiech i ogromna presja, bo wszystko musi wyjść idealnie…

Nie, wcale nie musi! Święta to przede wszystkim czas radości, rodzinnego spokoju, miłości i magii, którą łatwo zatracić gdzieś pomiędzy zakupami a pastowaniem podłogi na błysk.

NIEPERFEKCYJNA PANI DOMU

Świat się nie zawali, gdy okna nie zostaną umyte przed świętami, na wigilijnym stole pojawi się 6, a nie 12 tradycyjnych potraw, zaś pierogi po prostu kupisz dzień wcześniej w sklepie. Zasada „zastaw się, a postaw się” dawno już przestała mieć znaczenie, a nawet jeśli nie, ty nie musisz się jej podporządkowywać.

Goście, których zapraszasz, mają przede wszystkim dobrze czuć się w twoim domu, zatem więcej uwagi przyłóż do ciepłej atmosfery.

Zmęczona i zła Pani Domu, która piekła do trzeciej nad ranem pasztet, a z samego rana lepiła uszka do barszczu – nie będzie już miała siły ani ochoty na zabawianie gości.

Nikt też nie przyjdzie do twojego domu na test białej rękawiczki – jeśli więc zapomniałaś wytrzeć kurz z żyrandoli lub posprzątać bałagan w szafie, nie stresuj się, pewnie i tak nikt nie zwróci na to uwagi.

BEZCENNE PODARUNKI

Czy oglądając świąteczne reklamy, masz czasem wrażenie, że gwiazdka bez znalezionego pod choinką smartfona, markowych perfum czy drogiej biżuterii – nie może być udana?

W wielu firmach grupa specjalistów od marketingu i promocji odpowiednio dba o to, byś tak właśnie myślała, ale w rzeczywistości to nieprawda. W prezentach nie o to chodzi, by były drogie, ekskluzywne lub popularne, ale o to, by były przemyślane i idealnie pasowały do obdarowywanych osób.

Czasem niewielki drobiazg, ale zgodny z zainteresowaniami, hobby, pracą czy temperamentem krewnego, może przynieść mu więcej radości i satysfakcji niż jakiś bestsellerowy gadżet.

NIE UDAWAJ KOGOŚ, KIM NIE JESTEŚ

Jeżeli nie masz na coś ochoty – po prostu się do tego nie zmuszaj. Nie kręci cię pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki i wizyta u kuzynki, z którą nie masz wspólnych tematów do rozmów?

Widocznie to nie twoje klimaty i nie ma sensu robić dobrej miny do złej gry. W świętach nie liczy się to, aby robić coś na pokaz, ale poddać się refleksji w otoczeniu osób, które są ci naprawdę bliskie.

A może to dobry czas, by wprowadzić nowe tradycje? Zamiast godzinami siedzieć przy jednym stole i liczyć tylko nagromadzone kalorie, warto przełamać rutynę.

W Wigilię zaproponuj wspólny spacer, grę towarzyską lub aerobik w śniegu, a w drugi dzień świąt kino, łyżwy lub kawę i lody w pobliskiej restauracji. W żadnym wypadku nie poddawaj się świątecznej presji – Boże Narodzenie ma być dla ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl