Choć w wielu firmach relacja między pracownikami raczej nie zobowiązuje do kupowania prezentów, to czasem warto o tym pomyśleć. Szczególnie jeśli naszym szefem jest kobieta, której zdecydowanie łatwiej kupić niewielki upominek, który zostanie doceniony. Okazji, by to zrobić, jest naprawdę wiele.

Jeśli wybierzemy odpowiedni produkt, to z całą pewnością nasz gest zostanie dobrze odebrany. Co innego, gdy nasza relacja jest wręcz przyjacielska, to wtedy nie ma większego znaczenia, czy będzie to wyjątkowy kubek dla szefowej, czy też zwykła bombonierka.

Co w takim razie wybrać na prezent dla szefowej i z jakiej okazji go wręczyć?

Co na prezent dla szefowej?

Prezent dla szefowej
Prezent dla szefowej

Kubek dla szefowej lub bombonierka z dedykacją to najbardziej oczywisty wybór. Nie znaczy jednak, że zły! Popularny pomysł na prezent w odpowiedniej formie może nawet zaskoczyć i wywołać ogromny uśmiech na twarzy. Dlatego pamiętajmy, że ogromne znaczenie ma tu pomysłowość i nasz wkład w wyjątkowy upominek.

Jeśli chodzi o sam prezent dla szefowej, to świetnie sprawdzi się na przykład luksusowa świeca zapachowa, a nawet jakieś wyszukane akcesorium do biura. Pamiętajmy o wyborze upominku z uwzględnieniem zainteresowań lub potrzeb naszej przełożonej.

Być może wychwycimy to podczas rozmowy, a jeżeli nie, to świetnym wyborem może okazać się porcelanowy prezent dla szefowej typu filiżanka lub kubek z napisem!

Prezent dla szefowej na urodziny

Najbardziej oczywistą okazją do wręczenia prezentu dla szefowej są oczywiście jej urodziny. Na to jednak decydują się najczęściej osoby, które mają z przełożoną bardziej koleżeńską relację.

W końcu o takim dniu trzeba wiedzieć, a nie wszyscy chwalą się tym na portalach społecznościowych. Celowo pomijamy w tym zestawieniu imieniny, które nawet wśród najbliższych członków rodziny nie zawsze są obchodzone.

Prezent dla szefowej na pożegnanie

Czasem zdarza się, że nasza wieloletnia szefowa odchodzi na emeryturę lub po prostu zmienia pracę. Wtedy nie może obyć się bez choćby małego prezentu, który wręczymy naszej przełożonej osobiście.

Niech to będzie, chociażby kubek dla szefowej lub inny drobny upominek. Czasem sami zmieniamy miejsce pracy i wręczenie szefowej drobnego upominku może być dobrym zwieńczeniem współpracy i podziękowaniem.

Prezent dla szefowej z okazji awansu

Jeszcze jedną okazją, by kupić prezent dla szefowej, jest awans. Niewielki upominek na przykład w postaci kwiatów świetnie wyrazi nasze gratulacje. Jeśli połączymy nasze siły z pozostałymi współpracownikami, to nasza szefowa na pewno poczuje się doceniona! Warto pokazać jej swoje wsparcie związane z osiągnięciem kolejnego szczebla kariery.

Prezent na dzień szefowej

Dzień szefowej to niezbyt popularne święto w Polsce. Jest on obchodzony głównie w Ameryce 16 października. Jeśli więc bardzo szukamy jesiennej okazji, by wręczyć mały upominek (na przykład kubek dla szefowej), to właśnie znaleźliśmy.

Warto jednak rozeznać się, czy obdarowywana przez nas osoba w ogóle respektuje tego typu okazje. W końcu dzień szefowej i szefa mimo początków sięgających lat 50. nadal się u nas nie przyjął.

Prezent dla szefowej na święta

Chyba najlepszą okazją na wręczenie niezobowiązującego prezentu dla szefowej są święta Bożego Narodzenia. W końcu jest to okres, kiedy wręczamy prezenty rodzinie, znajomym i właśnie współpracownikom.

Oczywiście prezent dla szefowej na święta wcale nie musi być duży i drogi, ważne jednak, by pamiętać o tym drobnym geście w świątecznym okresie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.