Któż z nas nie chciałby pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem niczym gwiazda z pierwszych stron gazet? Dbanie o swój wygląd przestało być domeną osób znanych i bogatych.

Wraz ze wzrostem poziomu życia, wzrosło również zainteresowanie zabiegami pielęgnacyjnymi, w tym usługami stomatologicznymi – w końcu zdrowe i białe zęby są ważną częścią wizerunku.

Niestety profesjonalne zabiegi w gabinetach dentystycznych często bywają bardzo kosztowne. Z tego względu warto pomyśleć o tańszych, domowych metodach np. z użyciem pasków wybielających Crest.

Jak wygląda wybielanie zębów paskami Crest Supreme Professional?

Paski Wybelajace Crest

Paski Crest to podłużne prostokąty nasączone nadtlenkiem wodoru – preparatem używanym w profesjonalnych zabiegach przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych.
Stężenie substancji jest maksymalnie wysokie, z jednoczesnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu efekty stosowania pasków Crest Supreme Professional są naprawdę widoczne już po kilku użyciach, efekt natomiast jest długotrwały (widoczny nawet przez 18 miesięcy).

Paski są zapakowane w jednorazowe saszetki, przez co ich użytkowanie jest wysoce higieniczne. Dla ułatwienia stosowania każdy z prostokątów przycięto do innej długości – krótszy należy nałożyć na dolny łuk zębowy, dłuższy natomiast na górny.

Zastosowanie samego zestawu jest banalnie proste. Należy jedynie odpakować paski, przyłożyć stroną pokrytą żelem do zębów i delikatnie docisnąć. Po upływie 30 minut trzeba je zdjąć i przepłukać usta letnią wodą.

Cały proces powtarzasz tylko raz dziennie przez jedyne siedem dni. A to wszystko w domowym zaciszu! Pamiętaj, aby dla lepszego efektu działania do godziny przed użyciem pasków, nie szczotkować zębów.

Wady i zalety stosowania pasków wybielających

Jak każda metoda, także stosowanie pasków wybielających ma swoje mocne i słabe strony. W przypadku Crest Supreme Professional tych pierwszych jest zdecydowanie więcej.

Ich najważniejszą zaletą jest skuteczność ich działania. Paski rozjaśniają zęby o kilka tonów w stosunku do pierwotnego koloru. Efekty stosowania są długotrwałe, a pierwsze zmiany są zauważalne już po pierwszym użyciu.

Ponadto, paski są bardzo wygodne w użyciu. Nie musisz zapisywać się do dentysty, robić wycisków zębów i poddawać się długotrwałym zabiegom. Aplikacja jest bardzo szybka i prosta.
Są szeroko i łatwo dostępne w aptece, drogerii jak również u polskiego przedstawiciela marki Crest https://paskiwybielajace.pl/. Ich cena, w stosunku do efektów działania jest niewygórowana. Dzięki zastosowaniu specjalnej metody ściśle przylegają do zębów i nie „ślizgają” się.

Do wad zaliczyć trzeba niestety możliwość delikatnego podrażnienia dziąseł. Osoby o bardziej wrażliwych zębach mogą odczuwać dyskomfort związany z użyciem pasków, który jednak znika zaraz po zaprzestaniu ich stosowania.

Bywa, że niedokładne dociśnięcie pasków powoduje także niedokładne wybielenie szczelin między zębowych, a aplikacja może powodować powstawanie niewielkich, białych plam na palcach (dlatego po nałożeniu pasków trzeba zawsze umyć ręce). Plamki są nieszkodliwe i samoistnie znikają.

Bezpieczeństwo i skuteczność – paski wybielające Crest

Paski wybielające są bezpieczną, domową metodą wybielania zębów, jednak przed jej zastosowaniem, mimo wszystko należy skonsultować się z dentystą. Wybielać można jedynie zęby zdrowe. Nie mogą one mieć uszkodzeń, gdyż może to skutkować powstaniem powikłań.

Warto również zadbać o wyleczenie wszelkich ubytków próchnicowych, a także pamiętać o pozbyciu się kamienia nazębnego, gdyż miejsca nim pokryte nie ulegną wybieleniu.

Ze względu na działanie nadtlenku wodoru, pasków wybielających nie powinny używać dzieci poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące. Również ze względu na ten fakt, podczas stosowania pasków nie należy pić ani jeść, aby wraz ze śliną nie połknąć żelu wybielającego.

Skuteczność zastosowania pasków jest potwierdzona przez wielu użytkowników. Świadczy o tym ich popularność wśród konsumentów a także szeroki wybór firm, które je oferują. W przypadku Crest Supreme Professional nawet 90% użytkowników zauważa efekt jaśniejszych zębów już po pierwszym użyciu, a są one nawet o 80% skuteczniejsze od zwykłych pasków Crest.

Jak przedłużyć efekt wybielania zębów – biała dieta?

Aby zainwestowane w wybielanie zębów pieniądze nie poszły na darmo, a sam efekt utrzymywał się jak najdłużej, warto pomyśleć o czasowym przejściu na tzw. białą dietę. Jej założenia opierają się na unikaniu naturalnych i sztucznych barwników, zawartych w pożywieniu.

Ma ona znaczenie zwłaszcza tuż po zakończeniu procesu oraz w trakcie wybielania zębów, a wystrzegać się należy zwłaszcza silnie barwiących produktów, wnikających w szkliwo. Ponieważ dieta eliminuje z jadłospisu także produkty wartościowe i odżywcze, stosuj ją maksymalnie 1- 2 tygodnie.

Czego powinieneś unikać podczas diety? Przede wszystkim kawy, czerwonego wina i herbaty (także zielonej). Spożywaj jedynie jasne dania. Zapomnij o marchewce i burakach (bardzo silnie barwią szkliwo), większości warzyw i owoców, a także żółtych serach i żółtku jaja.

Ograniczyć powinieneś również barwione makarony, słodycze oraz przyprawy, takie jak curry, słodka papryka czy cynamon. Ponad wszystko pamiętaj jednak, że najbardziej szkodliwe dla śnieżnobiałego uśmiechu są papierosy oraz żucie tytoniu!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.