Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które biżuterię mają porozrzucaną po całym domu i chcesz znaleźć sposób na przechowywanie biżuterii, ten artykuł jest dla ciebie!Zdarza się, że szukasz konkretnej bransolety lub naszyjnika, a znajdujesz inne wisiorki i ozdoby schowane w miejscach, o których zupełnie zapomniałaś. Okazuje się, że są splątane lub urwane, bo przeleżały tak dłuższy czas. Nie zaniedbuj swojej biżuterii, znajdź miejsce, gdzie możesz przechowywać wszystko razem w praktyczny, ale i elegancki sposób.

Jak przechowywać biżuterię?

Prawda jest taka, że jeśli nie masz dobrze zorganizowanego miejsca na biżuterię i jest ona przechowywana w różnych miejscach, mniejszych i większych pudełeczkach, możesz z czasem zapomnieć o niektórych akcesoriach. Oto kilka pomysłów na przechowywanie biżuterii, część z nich możesz kupić w sklepie, ale większą radość sprawi ci zrobienie czegoś takiego samej.

1. Ramka

ramka z biżuterią

Kto by pomyślał. Wystarczy kupić ozdobną ramkę, a w miejscu gdzie powinno być zdjęcie umieścić kilka metalowych haczyków lub małych gwoździ, na których później powiesisz kolczyki lub wisiorki. Pamiętaj, aby ramka była odpowiednich rozmiarów, tak aby naszyjniki nie wystawały poza nią.

2. Szafa

Bardzo wygodny sposób, aby trzymać wszystko w jednym miejscu. Otwierasz szafę, aby znaleźć odpowiedni strój i od razu dobierasz do tego akcesoria. Możesz umieścić w szafie szynę z haczykami, na których zawiesisz naszyjniki i wisiorki. Dzięki temu, wybierając np. sukienkę, będziesz mogła dopasować odpowiednią biżuterię, która jest w zasięgu ręki.

3. Na widoku

starannie ułożona biżuteria na pułce

Bardzo artystycznym sposobem przechowywania biżuterii jest rozwieszenie jej i rozłożenie na różnego rodzaju figurkach. Być może masz na półce poustawiane bibeloty i przeróżne ozdoby. Mogą one posłużyć jako „tło” dla twojej biżuterii.

4. Pudełeczka

pudełko na biżuterię

Najlepszym sposobem na przechowywanie biżuterii jest pogrupowanie jej i przełożenie do odpowiednich pudełeczek. Większe na naszyjniki i wisiorki, a mniejsze na kolczyki, broszki i bransolety. Dzięki temu nic ci się nie zgubi ani nie poplącze. Możesz również kupić kuferek, który zawiera mnóstwo szufladek i małych pudełeczek, które możesz wyjmować. Nie zajmuje to wiele miejsca, a może wyglądać naprawdę ciekawie. Poustawiaj je na komodzie lub trzymaj w szufladzie.

5. Stojak

stojak na biżuterię

Bardziej klasyczny sposób to specjalny stojak na biżuterię. W sklepach możesz znaleźć przeróżne modele i wzory. Stojaki są dostępne w różnych kształtach. Mają specjalne otworki na kolczyki i haczyki, na których możesz zawiesić naszyjniki. Wybór jest duży, niektóre stojaki same w sobie są bardzo ozdobne, a dodana do nich biżuteria tworzy niesamowity efekt.

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl