Czy randka przez internet to dziś normalna rzecz? Świat idzie do przodu, coraz więcej rzeczy można załatwić przez internet, ale czy randkowanie online jest bezpieczne? Czy osoba po drugiej stronie monitora może być wiarygodna? Czy portale randkowe zwiększają twoje szanse na poznanie idealnego faceta? Przeczytaj poniższe za i przeciw odnośnie randkowania przez internet i sama podejmij decyzję.

Randka przez internet – spójrzmy na pozytywne aspekty i korzyści płynące z portali randkowych:

1. Dobra zabawa

Jeśli masz do tego zdrowe podejście i traktujesz to jako dobrą zabawę, randkowanie przez internet może okazać się nowym i pozytywnym doświadczeniem.

Co więcej, możesz poznać ciekawych ludzi, którzy okażą się warci uwagi. Portale randkowe możesz odwiedzać niezależnie od pory dnia, dlatego tak łatwo się z nich korzysta. Ponadto jest to mała odmiana od codziennej rutyny oraz pewnego rodzaju rozrywka. Być może warto spróbować…

2. Nowe znajomości

Istnieje wiele możliwości poznania interesujących osób, jednak musisz uważać na takie randkowanie przez internet, ponieważ nigdy nie jesteś pewna, kto siedzi po drugiej stronie.

Dobrą radą jest zawężenie opcji wyszukiwania, tak aby wyniki zawierały osoby w odpowiedniej grupie wiekowej i np. o podobnych zainteresowaniach. Nie wyeliminuje to oszustów, ale zwiększy prawdopodobieństwo, że trafisz na kogoś, kto będzie do ciebie pasował.

3. Wyrażanie siebie

Niektórzy preferują pisanie o sobie i swoich zainteresowaniach niż mówienie o sobie wprost. Stąd też taka forma randkowania przypadnie do gustu tym bardziej nieśmiałym.

Nie jest łatwo rozmawiać z kimś zupełnie obcym, a internet dodaje trochę pewności siebie. Nie jest to tak stresujące jak randka na żywo, dzięki czemu niektórym z nas łatwiej jest wyrazić siebie.

Istnieje jednak pewnie ryzyko – nigdy nie wiesz czy osoba, z którą piszesz przedstawia ci prawdę o sobie. Anonimowość w sieci skłania także do koloryzowania rzeczywistości.

4. O sobie

kobieta pisze na komputerzeJeśli spędzasz na portalach randkowych dużo czasu, odkryjesz, że coraz lepiej poznajesz siebie.

Dzięki temu, że przedstawiasz swoją osobę innym i poznajesz wiele nowych osób, jesteś w stanie bardziej precyzyjnie określić jaka jesteś.

Doświadczenie zdobyte na randkowaniu przez internet pozwoli ci przekonać się jakich osób unikać, kto jest warty uwagi i jakie zachowania i cechy charakteru cię denerwują, a jakie intrygują.

Nauczysz się większej pewności siebie oraz będziesz w stanie sprecyzować jakiego mężczyzny poszukujesz.

5. Randka przez internet nic nie kosztuje…

Randka przez internet za darmo!? Wiele portali randkowych jest darmowych i nie musisz płacić za rejestrację.

Uzyskujesz więc dostęp do możliwości randkowania bez wydawania pieniędzy, które musiałabyś wydać na tradycyjnych randkach. Jest to kolejny argument, który może cię przekonać do skorzystania z randek online.

  Oczywiście są też negatywne strony randkowania w sieci

1. Brak czasu

Bądź ostrożna, ponieważ portale randkowe tak jak inne portale społecznościowe szybko uzależniają i zabierają mnóstwo czasu. Nie pozwól, aby czas spędzony na randkach online zajmował twoje wszystkie wolne chwile.

Nie chcesz przecież, aby ucierpiały na tym inne zajęcia, hobby czy pasje. Musisz równomiernie rozdzielać swój czas pomiędzy światem online i offline. Zanim całkowicie pochłonie cię randkowanie w sieci, określ ile czasu dziennie chcesz temu poświęcić i trzymaj się swojego limitu.

2. Oszuści

przestraszona kobieta przy komputerzeLudzie, którzy zakładają swoje profile na portalach randkowych mają niestety dość często skłonności do wyolbrzymiania, koloryzowania prawdy czy zwyczajnie zmyślania.

Ktoś, kto opisze siebie w samych superlatywach, może w rzeczywistości znacznie odbiegać od ideału. Podobnie jest ze zdjęciami.

Nigdy nie masz pewności, że fotografia na profilu danej osoby to naprawdę ten ktoś, z kim piszesz. Najczęściej ludzie kłamią opisując siebie, aby przyciągnąć większą uwagę pozostałych użytkowników i wydać się bardziej atrakcyjnym niż w rzeczywistości.

Aby uniknąć rozczarowań poproś o większą ilość zdjęć i porozmawiaj z drugą osobą o szczegółach, które mogą ci się wydać istotne.

3. Monotonia

Z początku całe to randkowanie może wydać się ekscytujące, jednak z upływem czasu może się okazać, że stoisz w miejscu, a znajomości z sieci wcale nie są interesujące.

Czytając wciąż, podobne do siebie opisy na profilach poszczególnych osób, możesz poczuć się tym wszystkim znudzona, a same randki stracą dla ciebie sens. W takiej sytuacji zrób sobie przerwę i wróć do randkowania, gdy poczujesz, że właśnie tego chcesz.

4. Rozczarowanie randką online

Nie każdy użytkownik portali randkowych zakłada konto w tym samym celu co ty. Być może niektórzy robią to tylko dla żartu. Nie zdziw się więc, gdy od czasu do czasu trafisz na kogoś, kto nie jest do końca poważny lub zwyczajnie chce cię oszukać.

Anonimowość w sieci pozwala na swobodne pisanie różnych rzeczy, niekoniecznie zgodnych z prawdą.

A może czas na randkę oko w oko? sprawdź: gdzie poznać fajnego i przystojnego faceta który na pewno będzie zainteresowany nawiązaniem z Tobą znajomości, być może ta jedna noc odmieni Twoje życie diametralnie?

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

1 KOMENTARZ

  1. Prawda jest że każdy z nas ma skłonności do wyolbrzymiania, dlatego tez często nie wierzę we wszystko co jest opisane na tego typu portalach. Zastanawiam się nad rejestracja na portalu ezeo gdzie umożliwione są wideo randki. Z pewnością pozwoli to na uniknięcie rozczarowań przy spotkaniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.