Rodzajów pędzli do makijażu jest bardzo wiele, ale nie wszystkie są niezbędne. Jeśli właśnie kompletujesz swój zestaw i chcesz dowiedzieć się, jakie pędzle warto mieć w kosmetyczce, przeczytaj nasz artykuł.

Rodzaje pędzli do makijażu ze względu na rodzaj włosia

Rodzaje pędzli do makijażu - jakie są i jak nauczyć się ich używać

Liczba pędzli do makijażu może przyprawić wiele osób o zawrót głowy. Wbrew pozorom wiedza, jak należy ich używać, nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kosmetyczek po szkole dla dorosłych w Lublinie lub beauty guru znanych z mediów społecznościowych.

Ze względu na typ włosia, można wyróżnić dwa rodzaje pędzli do makijażu: syntetyczne i naturalne. Pędzle syntetyczne wykonane są z włókien poliestrowych, taklonowych lub nylonowych, a ich produkcja odbywa się w sposób wolny od okrucieństwa.

Doskonale imitują włosie naturalne i nie powodują podrażnień, dlatego z powodzeniem mogą używać ich osoby z cerą atopową, problematyczną lub alergiczną. Są one również trwalsze, więc jeden komplet będzie służył przez wiele lat.

Pędzle naturalne wykonywane są z włosia borsuków, łasic, soboli, kun, kóz, koni, kucyków oraz wielbłądów. Ze względu na ich właściwości, delikatność oraz sprężystość, polecane są do wykonywania makijaży profesjonalnych.

Porowata struktura włosia sprawia, że mają zdolność do chwytania i nanoszenia napigmentowanych produktów. Z tego powodu sprawdzą się do aplikacji cieni do powiek, pudru, bronzera czy rozświetlacza.

Warto mieć na uwadze, że choć producenci pędzli z włosia naturalnego deklarują, że jest ono pozyskiwane w sposób etyczny, duże wątpliwości pozostawia kwestia hodowli zwierząt. Poza tym są one o wiele droższe, od pędzi syntetycznych, mogą powodować uczulenia, a ich trwałość jest mniejsza.

Rodzaje i zastosowanie pędzli do makijażu

Ze względu na przeznaczenie pędzli do makijażu, można wyróżnić kilka ich rodzajów:

  • pędzel do podkładu – w przypadku podkładu płynnego, najlepiej sprawdzi się pędzel szeroki i płaski. Produkt sypki nakłada się z kolei zaokrąglonym i puchatym. Najpopularniejsze pędzle do podkładów to flat top (ścięty na płasko), kabuki (z puszystą główką i krótkim trzonkiem) oraz short top (szeroki z krótkim włosiem),
  • pędzel do pudru – powinien być duży, puchaty i mięsisty, aby nanieść wystarczającą ilość produkt na dużą powierzchnię twarzy,
  • pędzel do różu – jest mniejszy od pędzla do różu i ścięty pod skosem,
  • pędzel do bronzera i rozświetlacza – swoim kształtem przypomina wachlarzyk. Umożliwia precyzyjne nałożenie produktu na kości policzkowe,
  • pędzel do korektora – ma krótką i płaską główkę oraz jest mocno zbity. Dzięki temu nie wchłania kosmetyku i rozprowadza go punktowo na niedoskonałości,
  • pędzle do makijażu oka – w zależności od ich przeznaczenia, pędzle do makijażu oka dzielą się na te do aplikacji i blendowania (rozcierania) cieni oraz do eyelinera. Pędzel do aplikacji jest krótki i płaski, a rozcierający – puszysty i kulisty. Jeśli chodzi o pędzle do eyelinera, ich włosie może być spiczaste lub ścięte na skos. Dzięki temu możliwe jest namalowanie precyzyjnej kreski,
  • pędzle do brwi – najczęściej są dwustronne – z jednej strony znajduje się ścięte na skos włosie, umożliwiające nałożenie produktu. Z drugiej strony jest szczoteczka, dzięki której można wyczesać brwi i nadać im pożądany kształt.

Jak nauczyć się używania pędzli do makijażu?

Używania różnych rodzajów pędzli do makijażu można nauczyć się w pracowni makijażu i stylizacji szkoły dla dorosłych w Lublinie. W czasie zajęć słuchacze poznają techniki wykonywania makijaży okazjonalnych, uczą się dobierania palety kolorystycznej do danego typu urody i kreacji, a także udzielania porad w zakresie make-upu.

Oprócz tego uczestniczą oni w wykładach z zakresu anatomii i fizjologii, dermatologii, kosmetyki, preparatyki kosmetycznej i wielu innych. Kierunek technik usług kosmetycznych w szkole dla dorosłych to doskonały wybór dla osób, które chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne i szybko rozpocząć pracę w zawodzie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.