Różeniec górski to zioło, które przyda się z pewnością wszystkim tym, czyli większości, którzy cierpią na nadmierny stres już od najmłodszych lat. Koniecznie sprawdź, dlaczego właśnie różeniec zasługuje na miano superfood!

Różeniec górski charakterystyka

Korzeń arktyczny, czyli inaczej właśnie różeniec rośnie w zimnym klimacie niektórych regionów Europy i Azji. Preferuje klimat arktyczny na dużych wysokościach. Przedmiotem zainteresowania jest właśnie ta część rośliny rosnąca pod ziemią.

rozeniec-gorski
Różeniec górski

Roślina ta należy do jednej z najbardziej wytrzymałych ponieważ jest w stanie przetrwać ciężkie warunki klimatyczne. W Polsce różeniec dostępny jest pod postacią proszku.

Posiada on charakterystyczny zapach i smak, który nie każdemu musi przypaść do gustu, ponieważ jest dość intensywny.

Dla tych osób, które nie mogą go znieść przewidziane zostały inne rozwiązania na przykład tabletki, lecz najskuteczniejszy i najczystszy jest właśnie w formie proszku. Właściwości różeńca są już znane od ubiegłego wieku i to właśnie wtedy naukowcy rozpoczęli pracę nad tym niezwykłym ziołem.

Właściwości różeńca górskiego

Zauważono przede wszystkim jego potencjał w łagodzeniu problemów wynikających z sytuacji stresowych. Ze względu na warunki życia różeniec rozwinął adaptogen, który pozwolił mu przetrwać. Jak się okazuje jest on również pożyteczny dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej.

Różeniec między innymi dzięki zawartości tego genu jest w stanie znacząco zmniejszyć skutki działania sytuacji stresowych poprzez równoważenie systemu nerwowego odpowiedzialnego za reakcję na te sytuacje.

Różeniec jest w stanie pobudzać do działania neuroprzekaźniki pomagające radzić sobie ze zwiększonym zdenerwowaniem, na przykład serotoninę, czy endorfiny znane z tego iż wprowadzają pozytywny nastrój.

Oprócz tego zioło to jest w stanie zwiększyć ogólną wydolność umysłową, poprawiając proces jasnego myślenia, kreatywność. Różeniec gwarantuje przypływ energii podczas momentów wyczerpania spowodowanych wysiłkiem intelektualnym i fizycznym. Jest także polecany jako środek zwiększający potencję oraz sprawność seksualną.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.