Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? zaraz się tego dowiesz… Wiele kobiet marzy o pięknej, lśniącej  i jasnej fryzurze. Jeśli Ty również się do nich zaliczasz i uważasz, że Twoje włosy są zbyt ciemne, żaden problem.

Aby je rozjaśnić, nie musisz wcale kupować drogich farb i innych kosmetyków. Prostym, domowym sposobem na rozjaśnienie włosów jest zastosowanie wody utlenionej!

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

Przygotowania do rozjaśniania włosów wodą utlenioną

Przede wszystkim zadbaj o naturalność. Na kilka tygodni przed rozjaśnianiem nie farbuj swoich włosów. Rozjaśnianie włosów zadziała lepiej, jeśli Twoje włosy będą mocne. Możesz wzmocnić włosy na kilka sposobów.

woda-utleniona
Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną nie jest trudne!

Używaj naturalnego szamponu i odżywki do włosów!

Unikaj natomiast, produktów zawierających siarczany, bo wysuszają one Twoje włosy. Powinnaś też unikać lakierów, żelów i innych chemicznych produktów do włosów. Staraj się możliwie jak najrzadziej korzystać z suszarki i prostownicy.

Do rozjaśniania włosów będziesz potrzebowała 3-procentowego roztworu wody utlenionej.

To najpowszechniej stosowany w Polsce rodzaj wody utlenionej, więc kupisz go bez trudu. Wystrzegaj się mocniejszych roztworów – mogą zaszkodzić Twoim włosom!

Przygotuj sobie też pustą butelkę z rozpylaczem. Upewnij się, że jest czysta, zanim nalejesz tam wody utlenionej. Jeśli masz zamiar przechowywać ją przez dłuższy czas, znajdź ciemną butelkę – nadtlenek wodoru pod wpływem światła ulega zniszczeniu.

 • Przyszykuj również spinki do włosów, waciki oraz ręcznik.
 • Umyj dokładnie włosy i użyj dobrej odżywki. Jeśli korzystasz z dodatkowych kosmetyków do włosów, upewnij się, że nie będą kolidowały z nadtlenkiem wodoru.
 • Zamiast korzystać z suszarki, wytrzyj włosy ręcznikiem i odczekaj około pół godziny. Przed rozjaśnianiem, włosy powinny być lekko wilgotne…
 • a więc zaczynamy rozjaśnianie wodą utlenioną

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną krok po kroku

jak-rozjasnic-wlosy-woda-utleniona
Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?
 • Na początek zrób „test nici“.
 • Chwyć od dołu mały kosmyk włosów i użyj na nim wacika do aplikowania wody utlenionej.
 • Odczekaj pół godziny i spłucz ją zimną wodą. Dzięki „testowi nici“ sama sprawdzisz, ile wody utlenionej powinnaś stosować, aby uzyskać pożądany efekt.
 • Następnie zepnij spinkami włosy tak, aby mieć pewność, że nałożysz wodę utlenioną dokładnie i równomiernie. Potem zacznij aplikować wodę utlenioną. Jeśli chcesz zrobić sobie pasemka, wlej trochę wody utlenionej na wacik i nakładaj ją na pasma włosów, które chcesz rozjaśnić, poczynając od korzeni włosów.
 • Jeśli chcesz uzyskać koloryzację ombre, zacznij od końcówek i posuwaj się w górę z wacikiem tak daleko, jak chcesz.
 • Natomiast jeżeli chcesz rozjaśnić włosy równomiernie, najpierw skorzystaj z rozpylacza z wodą utlenioną, a następnie rozczesz włosy.
 • Odczekaj około pół godziny (im dłużej będziesz czekać, tym silniejszy będzie efekt rozjaśniania włosów), po czym dokładnie spłucz wodę utlenioną za pomocą zimnej wody.
 • Jeśli chcesz mieć jeszcze jaśniejsze włosy, możesz powtórzyć całą operację.

Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu

Pamiętaj, że zbyt częste stosowanie rozjaśnianie włosów wodą utlenioną może zniszczyć Twoje włosy!

Rozjaśnione włosy nie mogą być myte zbyt często!

Możesz też stosować suchy szampon dla odświeżenia włosów. Jeśli będziesz długo przebywać na słońcu, włosy mogą stać się jeszcze jaśniejsze.

Pamiętaj też, że po rozjaśnieniu włosów wodą utlenioną nie powrócą one do swojego naturalnego koloru, zanim nie wyrosną nowe włosy.

Zatem dobrze przemyśl decyzję o rozjaśnieniu włosów – w internecie na forach, można znaleźć wiele wątków, w których przewijają się historię niezadowolonych kobiet, dla których rozjaśnianie włosów wodą utlenioną skończyło się urodową tragedią :D

Koniecznie sprawdź także: jak rozjaśnić włosy rumiankiem! jest to równie świetny sposób rozjaśniania włosów!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

3 KOMENTARZE

 1. rozjaśnianie włosów wodą utlenioną jest dla nich niszczące prawda? raz to zrobiłam i do dziś mam wyrzuty sumienia…

  • Co powiecie na rozjaśnianie włosów na rękach wodą utlenioną? ponoć rozjaśnia się też wąsik pod nosem. Czy ktoś próbował? działa?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.