Kontuzje są często tym, co zniechęca do uprawiania sportu i może wręcz zaprzepaścić wszystkie wcześniejsze wysiłki. Osoby, które już ich doświadczyły, z pewnością nie chciałyby ponownie narażać się na takie nieprzyjemności.

Dlatego często poszukują alternatywnych rozwiązań w zakresie ćwiczeń fizycznych, które pozwolą im na utrzymanie dobrej kondycji i szczupłego ciała, bez narażania na kontuzje. Rozwiązaniem dla nich może być trening EMS.

Czym jest trening EMS?

meon_2x4108

Trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, to nowoczesny sposób ćwiczeń, oparty o wykorzystanie specjalnie dopasowanych impulsów elektrycznych. Ich zadaniem jest pobudzanie dużych grup mięśniowych w sposób, który jest analogiczny do pobudzenia za pomocą naturalnych impulsów, pochodzących z układu nerwowego, a związanych z ćwiczeniami fizycznymi.

Trening EMS, dzięki temu, że opiera się o wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, może zapewnić szereg korzyści osobom, które z niego korzystają. Przekonaj się, jakie są najważniejsze z nich.

Minimalizuje ryzyko kontuzji

Warto na początku zaznaczyć, że trening wykorzystujący elektrostymulację mięśni został opracowany między innymi ze względu na osoby, które doświadczyły kontuzji lub choroby i musiały pozostawać przez długi czas z ograniczoną sprawnością. Dzięki impulsom elektrycznym pozwalał on szybciej wrócić im do zdrowia oraz utrzymywał w lepszym stanie całe ciało.

Wiedząc o tym, nikogo na pewno nie zdziwi stwierdzenie, że trening EMS to jeden z najbezpieczniejszych sposobów treningu, jaki jest dostępny. Nie wymaga obciążenia, wyczerpujących czy długich ćwiczeń.

Opiera się na aktywności ruchowej o małym lub średnim natężeniu, dzięki czemu nie powoduje żadnych kontuzji. Pozostałą część „pracy” wykonują bowiem specjalnie zaprojektowane elektrody.

Jest efektywny i szybki

Ogromną zaletą treningu EMS jest z kolei jego efektywność i szybkość działania na ludzki organizm. Dzięki stymulacji dużych grup mięśniowych może szybko wpłynąć na poprawę całej sylwetki i zwiększyć wydolność organizmu. Już krótka, nawet godzinna sesja, odbywająca się raz w tygodniu, może zdziałać tyle, co znacznie dłuższe i bardziej obciążające ćwiczenia, wykonywane codziennie.

Nie da się zaprzeczyć temu, że osoby korzystające z EMS, chwalą ją sobie za łatwość dopasowania do cotygodniowego harmonogramu. Wystarczy im krótka chwila, by mogły osiągnąć to, na co inni poświęcają dłuższy czas. Dzięki temu mogą w pełni koncentrować się także na innych swoich przyjemnościach i obowiązkach.

Rzeźbienie ciała bez wysiłku

Bez wątpienia jest to marzenie każdej osoby, która czuje, że ma nieco zbyt wiele kilogramów i zbyt mało mięśni. Marzenie to można spełnić właśnie dzięki elektrostymulacji, która zapewni odchudzanie przy minimalnym wysiłku. W efekcie jest idealna dla każdego, a w szczególności dla osób początkujących w zakresie fitnessu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.