Kontuzje są często tym, co zniechęca do uprawiania sportu i może wręcz zaprzepaścić wszystkie wcześniejsze wysiłki. Osoby, które już ich doświadczyły, z pewnością nie chciałyby ponownie narażać się na takie nieprzyjemności.

Dlatego często poszukują alternatywnych rozwiązań w zakresie ćwiczeń fizycznych, które pozwolą im na utrzymanie dobrej kondycji i szczupłego ciała, bez narażania na kontuzje. Rozwiązaniem dla nich może być trening EMS.

Czym jest trening EMS?

Minimalne ryzyko kontuzji przy maksymalnych osiągnięciach To możliwe dzięki systemowi EMS!

Trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, to nowoczesny sposób ćwiczeń, oparty o wykorzystanie specjalnie dopasowanych impulsów elektrycznych. Ich zadaniem jest pobudzanie dużych grup mięśniowych w sposób, który jest analogiczny do pobudzenia za pomocą naturalnych impulsów, pochodzących z układu nerwowego, a związanych z ćwiczeniami fizycznymi.

Trening EMS, dzięki temu, że opiera się o wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, może zapewnić szereg korzyści osobom, które z niego korzystają. Przekonaj się, jakie są najważniejsze z nich.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Trening ABS, czyli idealny brzuch w 8 minut!

Minimalizuje ryzyko kontuzji

Warto na początku zaznaczyć, że trening wykorzystujący elektrostymulację mięśni został opracowany między innymi ze względu na osoby, które doświadczyły kontuzji lub choroby i musiały pozostawać przez długi czas z ograniczoną sprawnością. Dzięki impulsom elektrycznym pozwalał on szybciej wrócić im do zdrowia oraz utrzymywał w lepszym stanie całe ciało.

Wiedząc o tym, nikogo na pewno nie zdziwi stwierdzenie, że trening EMS to jeden z najbezpieczniejszych sposobów treningu, jaki jest dostępny. Nie wymaga obciążenia, wyczerpujących czy długich ćwiczeń.

Opiera się na aktywności ruchowej o małym lub średnim natężeniu, dzięki czemu nie powoduje żadnych kontuzji. Pozostałą część „pracy” wykonują bowiem specjalnie zaprojektowane elektrody.

Jest efektywny i szybki

Ogromną zaletą treningu EMS jest z kolei jego efektywność i szybkość działania na ludzki organizm. Dzięki stymulacji dużych grup mięśniowych może szybko wpłynąć na poprawę całej sylwetki i zwiększyć wydolność organizmu. Już krótka, nawet godzinna sesja, odbywająca się raz w tygodniu, może zdziałać tyle, co znacznie dłuższe i bardziej obciążające ćwiczenia, wykonywane codziennie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Sliminazer - cudowna moc plastrów na odchudzanie

Nie da się zaprzeczyć temu, że osoby korzystające z EMS, chwalą ją sobie za łatwość dopasowania do cotygodniowego harmonogramu. Wystarczy im krótka chwila, by mogły osiągnąć to, na co inni poświęcają dłuższy czas. Dzięki temu mogą w pełni koncentrować się także na innych swoich przyjemnościach i obowiązkach.

Rzeźbienie ciała bez wysiłku

Bez wątpienia jest to marzenie każdej osoby, która czuje, że ma nieco zbyt wiele kilogramów i zbyt mało mięśni. Marzenie to można spełnić właśnie dzięki elektrostymulacji, która zapewni odchudzanie przy minimalnym wysiłku. W efekcie jest idealna dla każdego, a w szczególności dla osób początkujących w zakresie fitnessu.

0 Udostępnień
(Brak głosów)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.