Seks bez zobowiązań, to relacja, która odgrywa jedną kluczową rolę – służy zaspokojeniu własnych seksualnych pragnień i nie wymaga zaangażowania uczuciowego żadnej ze stron.

Partnerzy zdają sobie sprawę, że nie stworzą stałego związku, nawet jeśli obracają się w tym samym kręgu towarzyskim. Uznaje się, że taki układ bywa niebezpieczny. Dlaczego? Przeczytaj i zobacz, co warto wiedzieć, zanim zabawa nabierze tempa.

Czy seks bez zobowiązań ma sens? Wszystko, co musisz wiedzieć

Seks bez zobowiązań

Niezaangażowany seks wydaje się komfortowy dla każdej ze stron. Samych zainteresowanych mogą jednak zaskoczyć ich własne emocje i hormony. Czy w związku z tym seks bez zobowiązań ma sens? Ma, pod warunkiem że relacji towarzyszy absolutna szczerość. Partnerzy, którzy umawiają się na sex randki, powinni:

– ustalić zasady. To bardzo ważne, tym bardziej że seks bez zobowiązań nigdy nie jest seksem bez zasad. Jasne reguły, ustalone wspólnie i (koniecznie!) przed spotkaniem pozwalają czerpać autentyczną przyjemność z takiej relacji. Partnerzy wiedzą, czego mogą się spodziewać i czują się pewniej, co przekłada się na jakość i intensywność spotkań.

– ustalić charakter relacji. Sex randka może być spotkaniem jednorazowym albo wstępem do długotrwałej relacji typu FWB (friends with benefits). Niebezpieczeństwo zaangażowania jednej ze stron niesie zwłaszcza ta druga forma. Jeśli zdecydujecie się na układ FWB, koniecznie ustalcie harmonogram spotkań. Nie powinny one być zbyt częste, jak i nie powinny wychodzić poza sferę erotyczną. Wspólne wyjście do kina może zbudować złudne wrażenie bycia razem. 

– wskazać tzw. tematy zakazane. Relacja o charakterze erotycznym nie powinna obejmować pozostałych sfer życia partnerów, stąd warto wskazać tzw. tematy zakazane, czyli takie, których nie powinniście poruszać. Należą do nich m.in. życie osobiste, praca i znajomości.

– unikać gestów czułości poza łóżkiem. Umawiacie się na niezobowiązujący seks? Unikajcie zatem gestów czułości poza sytuacją, w której są one konieczne, żeby dobrze się bawić. Niewskazane są także: obserwowanie się w mediach społecznościowych, rozmowy telefoniczne i za pośrednictwem komunikatorów internetowych i spędzanie razem całych nocy oraz wzajemne obdarowywanie się prezentami.

– stosować antykoncepcję. Seks bez zobowiązań, podobnie jak każdy inny, mniej lub bardziej przypadkowy stosunek, wymaga stosowania antykoncepcji. Jeśli regularnie przyjmujesz pigułki, zadbaj, żeby partner dodatkowo założył prezerwatywę – stanowi ona zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Sex randki – jak spróbować?

Sex randki cieszą się ogromną popularnością – na jednorazowe niezobowiązujące spotkania najczęściej umawiają się osoby w wieku 18-35 lat, jednak na portalach randkowych dla dorosłych, takich jak sekstet.pl nie brakuje osób 35+ o różnych preferencjach seksualnych.

Jak spróbować niezaangażowanego seksu? Skorzystaj z możliwości bezpłatnej rejestracji w serwisie Sekstet, zaloguj się i zyskaj dostęp do tysięcy profili osób, które szukają tego samego.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.