Zdecydowanie są najbardziej popularną metodą sztucznej antykoncepcji. Jednak tabletka antykoncepcyjna tabletce antykoncepcyjnej nierówna. Na rynku istnieje wiele preparatów, o różnym składzie, dawkach i sposobie przyjmowania.

Skąd wziąć receptę na tabletki antykoncepcyjne? Online, czy może w gabinecie lekarskim? Jakie są zalety tego pierwszego rozwiązania? O tym i o innych aspektach recepty na antykoncepcję online przeczytamy w tym artykule.

Czy tabletki antykoncepcyjne są dostępne bez recepty

Skąd wziąć receptę na tabletki antykoncepcyjne online

Sztuczne metody antykoncepcji są wielokrotnie bardziej skuteczne niż naturalne (do tych ostatnich należy m.in. kalendarzyk małżeński i obserwacja śluzu szyjkowego), to fakt poparty wieloma badaniami.

Poza tym metody sztuczne nie wymagają zachowania niekiedy długich okresów, kiedy kobieta nie może współżyć, co oczywiście stanowi kolejny, duży plus. Do sztucznych metod antykoncepcji należą m.in. tabletki oraz środki mechaniczne, w tym prezerwatywy, te ostatnie są współcześnie prawie w zasięgu każdej ręki.

Założenie wkładki wewnątrzmacicznej jest domeną ginekologa, a trwałe ubezpłodnienie odbywa się na sali operacyjnej. A co z tabletką antykoncepcyjną?

Recepta na tabletki antykoncepcyjne – to jest konieczne

Niestety w Polsce od wielu lat wymagana jest recepta na tabletki antykoncepcyjne, również online. Nasza Recepta jest to miejsce przyjazne kobiecie, gdzie taką receptę na antykoncepcję online możemy w łatwy, ale też bezpieczny sposób zdobyć.

Recepta jest konieczna, ponieważ istnieje lista, co prawda krótka, przeciwwskazań bezwzględnych (różnych chorób) do stosowania ich. Wtedy nie wolno stosować tabletek antykoncepcyjnych, online takie przeciwwskazania również można wychwycić.

Skąd wziąć receptę na tabletki antykoncepcyjne

Do niedawna odpowiedź na to pytanie brzmiałaby: oczywiście od ginekologa, w gabinecie lekarskim, jednak czasy się zmieniły i częstsza odpowiedź na to pytanie to: online. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ lekarz przez łącze internetowe dociera wszędzie, zarówno do kobiety z mniejszej miejscowości, jak i z wielkiego miasta.

Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest recepta elektroniczna, oznacza również bezpieczeństwo. Wiedzmy, że zamawiając receptę online, po drugiej stronie jest lekarz, który przeanalizuje nasz ogólny stan zdrowia, dzieje się zatem to samo, co w gabinecie lekarskim.

Recepta na antykoncepcję online – to łatwe jak nigdy dotąd

Formularz zdrowotny dostępny na stronie internetowej to pytania, które dotąd słyszeliśmy w gabinecie ginekologa, jest to zestaw standardowy. Są to pytania, o to, czy cierpimy na przewlekłą chorobą, chodzi tu o żylaki, chorobę wątroby, nowotwory dróg rodnych, nikotynizm, ale też nadciśnienie.

Spodziewajmy się też pytania o ciążę i o operacje, które przeszliśmy. Naturalnie znajduje się w nim również miejsce na opis innych dolegliwości, zatem rozwiązanie jest bezpieczne. Podobnie, jak do wypisania tradycyjnej recepty lekarz będzie potrzebował naszych podstawowych danych osobowych, i to wszystko.

Tabletki antykoncepcyjne online – realizacja jest dziecinnie prosta

Receptę na tabletki antykoncepcyjne online zrealizujemy w każdej aptece, gdziekolwiek jesteśmy, w centrum dużego miasta, czy w małej, wiejskiej aptece. Możemy to również zrobić, gdy jesteśmy poza domem, na przykład na wakacjach w Polsce.

W okienku pokażmy kod przesłany przez lekarza SMS-em i swój PESEL, alternatywą jest zeskanowanie przez farmaceutę tego kodu z maila. Wystarczy dosłownie kilka minut, żeby z powodzeniem zrealizować receptę na leki, również na tabletki antykoncepcyjne.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.