Dziś dowiesz się jak złożyć poszetkę w błyskawicznym tempie! Poszetka jest prostokątną lub kwadratową chusteczką złożoną dowolną metodą. Poszetka to modny dodatek do męskiego garnituru lub płaszcza. Poszetka jest wypełnieniem stroju, choć nie jest niezbędna. Najczęściej wykonana jest z lnu, jedwabiu lub bawełny.

Poszetka świetnie wygląda, nadaje styl mężczyźnie i sprawia, że każdy mężczyzna będzie wyglądał elegancko.

Aby tak się stało, należy składanie poszetki krok po kroku przestudiować, sposobów składania poszetki jest kilkanaście, przedstawię te najbardziej popularne metody składania poszetki.

poszetka

Zanim jednak udam się z Tobą w podróż składania poszetki, zaznajomię Cię z kilkoma bardzo ważnymi faktami, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu poszetki. Najważniejsze, aby poszetka:

  • była z tego samego materiału co marynarka, są pewne wyjątki, ale trzeba być doświadczonym w doborze poszetki, aby nie strzelić gafy i do marynarki z zamszu nie dobrać poszetki ze skóry lub na odwrót.
  • wzór ułożenia poszetki musi odpowiadać materiałowi, z którego jest ona wykonana, głównie chodzi o niezałamywanie rantów poszetki.
  • wzór na poszetce musi odpowiadać wzorowi marynarki.

Składanie poszetki

Jak składać poszetkę – sposób 1

składanie-poszetki-5

Jak składać poszetkę – sposób 2

składanie-poszetki-4

Jak składać poszetkę – sposób 3

składanie-poszetki-3

Jak składać poszetkę – sposób 4

składanie-poszetki-2

Składanie poszetki – sposób 5

składanie-poszetki-1

Składanie poszetki – sposób 6

składanie-poszetki

Jak złożyć poszetkę – sposób 7

poszetka-jak-skladac

Poszetka – wymiary

Rozmiar poszetki należy uzależnić od wielkości brustaszy, czyli kieszonki marynarki, która znajduje się na piersi. Jeśli poszetka jest wykonana z grubego materiału, to także należy to uwzględnić podczas zakupu.

Poszetka będzie wyglądać nieelegancko, gdy będzie wypychać kieszonkę od marynarki, a także będzie sprawiać Ci problem, jeśli co chwilę poszetka będzie wpadać do kieszonki. Poszetkę należy dobrać idealnie do rozmiaru kieszonki od marynarki.

Najwięksi producenci poszetek wypuszczają je na rynek w rozmiarze 40 cm na 40 cm. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że do polskich marynarek najbardziej sprawdzają się poszetki w rozmiarze 38 cm na 38 cm. Jednak pamiętaj, aby zawsze zmierzyć kieszonkę przed wybraniem się po poszetkę!

Jak złożyć poszetkę – wideo poradnik

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

5 KOMENTARZE

  1. Zawsze składanie poszetki sprawiało mi problemy aż przestałem ją nosić… później trafiłem na ten poradnik, popróbowałem i jakoś się udało…

  2. Ja mężowi składam poszetkę i nigdy nie miałam z tym problemów, ale nie wiedziałam, że jest tyle metody składania poszetki… fajnie fajnie, dzięki!

  3. Najlepiej układa się poszetke gdy widać właśnie jak to zrobić na zdjęciach… jak to mówią zdjęcie czasem więcej mówi niż 1000 słów :)

  4. Składanie poszetki jest łatwe. Szczególnie, że widać graficznie na zdjęciach jak ją złożyć. Mi najbardziej podobają się poszetki w kolorach: błękit, niebieski i granatowy.

  5. Przede mną pierwsze składanie poszetki, na pewno skorzystam z rad z filmiku, super wszystko przedstawione :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.