Oponka na brzuchu to problem, który dotyczy osób w różnym wieku. Głównym powodem gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w tym miejscu, jest niewłaściwa dieta i niedostateczna ilość ruchu. Warto zwrócić uwagę również na inne przyczyny odkładania się tłuszczu na brzuchu.

Są to: stres, niedobór snu, przyjmowanie niektórych leków, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. Często nawet osoby szczupłe mają problem z oporną tkanką tłuszczową na brzuchu, której trudno się pozbyć. Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet.

W osiągnięciu pożądanych rezultatów pomogą specjalne zabiegi wyszczuplające i redukujące tkankę tłuszczową. Poniżej TOP 5 zabiegów na brzuch, które można wykonać w profesjonalnej Klinice Medycyny Estetycznej w Warszawie – Absolu Clinic.

zabiegi-nabrzuch

Skuteczne odchudzanie brzucha – zabiegi na brzuch

Spis treści

Najnowsze zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem skutecznych i innowacyjnych technologii są bardzo skuteczne w usuwaniu opornej tkanki tłuszczowej z brzucha i boczków, czyli z miejsc, na które często nie pomagają nawet ćwiczenia fizyczne.

Prezentujemy 5 zabiegów wyszczuplających brzuch, które wspomogą odchudzanie oraz pozwolą w krótkim czasie uzyskać efekt ujędrnienia skóry i redukcji tłuszczu.

Emtone – redukcja tkanki tłuszczowej

Seria zabiegów innowacyjnym urządzeniem BTL Emtone pomoże zmniejszyć tkankę tłuszczową, poprawić jędrność i elastyczność skóry, a także zniwelować cellulit na brzuchu powstały na skutek niewłaściwego rozkładania się komórek tłuszczowych, wody i produktów przemiany materii.

Zabieg Emtone to połączenie dwóch rewolucyjnych technologii – monopolarnej fali radiowej i fali akustycznej w jednej głowicy. Jak pokazują badania, to połączenie technologii jest jednym z najbardziej skutecznych w zwalczaniu tkanki tłuszczowej i ujędrnianiu.

Fala radiowa o wysokiej częstotliwości dociera na głębokość około 4 cm, podgrzewając tkankę podskórną do temperatury 45-55 stopni. W ten sposób dochodzi do rozgrzania tkanki tłuszczowej i kontrolowanej śmierci komórek tłuszczowych. Efekt – przebudowa i produkcja nowych włókien kolagenowych, ujędrnienie, wysmuklenie ciała.

Fala akustyczna natomiast przyspiesza proces lipolizy, dzięki czemu z organizmu zostają usunięte toksyny i uwolniony tłuszcz, skóra staje się gładsza, uelastyczniona, a obwód talii zmniejszony.

Emsculpt – wyrzeźbiony, płaski brzuch

Emsculpt to bezinwazyjny, skuteczny zabieg ujędrniający, wyszczuplający talię, redukujący tkankę tłuszczową, rzeźbiący brzuch. W trakcie terapii dochodzi nie tylko do zmniejszenia ilości tłuszczu na brzuchu, lecz także do wzmocnienia, napięcia i rozbudowania mięśni.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii HIFEM. Generowana energia pobudza włókna mięśniowe do pracy, wywołując ponad 20 000 intensywnych skurczów. Taki trening nie jest możliwy do samodzielnego wykonania ze względu na rekordową liczbę, długość i intensywność skurczy.

Zaledwie 4-6 terapii wystarczy, aby zredukować tkankę tłuszczową o 19%, przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej o 16%. Zabieg Emsculpt przeznaczony jest dla pacjentów z:

  • osłabionymi mięśniami brzucha np. po porodzie,
  • nieumięśnionym brzuchem,
  • nadmiarem tkanki tłuszczowej,
  • z rozstępem mięśni prostych.

Zabieg Emsculpt nie tylko poprawia wygląd ciała, zapewnia wyrzeźbioną i wysmukloną talię i brzuch, lecz także wzmacnia masę mięśniową oraz zapobiega utracie masy mięśniowej u osób po 50. roku życia. Z

abieg polecany jest w sposób szczególny tym osobom, które nie mogą lub nie lubią ćwiczyć. Intensywna stymulacja tkanki mięśniowej, skutecznie wzmacnia i rozbudowuje mięśnie.

Endermologia LPG Alliance – wyszczuplenie i ujędrnienie brzucha

Endermologia polega na mechanicznej stymulacji tkanki łącznej za pomocą głowicy wyposażonej w rolki i klapki. Urządzenie zasysa fałdy skóry, jednocześnie imitując ruch dłoni masażysty. W ten sposób pobudzone zostają procesy regeneracyjne, krążenie, produkcja kolagenu i elastyny.

Z organizmu usuwane są również toksyny. W trakcie zabiegu Endermologii LPG Alliance pacjent zakłada specjalny strój „endermowear”, który zwiększa skuteczność terapii oraz zapewnia większy komfort.

Po wykonaniu 12 zabiegów można oczekiwać:

  • wygładzenia cellulitu o 99%,
  • ujędrniania skóry o 82%,
  • zmniejszenia obwodu talii o 5 cm.

Endermologia Alliance LPG polecana jest pacjentom z pomarańczową skórką, nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, wiotką skórą.

Lipoliza iniekcyjna – redukcja opornej tkanki tłuszczowej

Oporna tkanka tłuszczowa, trudna do zredukowania poprzez dietę czy ćwiczenia to problem wielu kobiet. Lipoliza iniekcyjna pozwala w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha.

Zabieg nie tylko zmniejsza obwód talii, lecz także poprawia metabolizm komórek, mikrokrążenie, regeneruje, odżywia, ujędrnia i wygładza skórę. W trakcie terapii wprowadza się w głąb skóry substancje czynne, które przedostają się do komórek tłuszczowych, uszkadzają ich strukturę i powodują rozpad trójglicerydów.

Następnie tłuszcz jest metabolizowany i wydalany z organizmu. Aby efekty lipolizy iniekcyjnej były długotrwałe, należy zdrowo się odżywiać, pić dużo wody oraz prowadzić aktywny tryb życia.

Hifu – ujędrnienie skóry

Zabieg Hifu przy użyciu urządzenia BTL HYPRO to rewolucyjna metoda ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Terapia polecana jest osobom z wiotką skórą oraz jej nadmiarem np. po odchudzaniu.

Podczas zabiegu Hifu tkanki zostają podgrzane przez fale ultradźwiękowe. W trakcie jednej sesji aplikuje się kilka tysięcy impulsów do skóry. Efekt termiczny występuje punktowo, dzięki czemu nie skutkuje uszkodzeniem naskórka.

Zabieg HIFU jest szczególnie polecany tym osobom, które nie mają czasu na wykonywanie serii zabiegów. Wystarczy wykonać go raz i powtórzyć po 2-3 miesiącach. Zabieg można przeprowadzać w lecie, również na opaloną skórę, ponieważ nie uszkadza powierzchni skóry. HIFU to idealna terapia dla pacjentów, którzy oczekują szybkiego, a zarazem skutecznego efektu.

Podsumowując, w nowoczesnej klinice medycyny estetycznej Absolu w Warszawie można rozwiązać każdy problem dotyczący brzucha – można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, uelastycznić i ujędrnić skórę, wyrzeźbić brzuch i talię, wzmocnić mięśnie brzucha, pozbyć się nadmiaru skóry i wzmocnić mięśnie po ciąży.

Klinika medycyny estetycznej Absolu dysponuje zarówno najbardziej nowoczesnymi urządzeniami premium do modelowania ciała od wiodących producentów, BTL, LPG Alliance, jak i doświadczoną kadrą dyplomowanych kosmetologów, którzy zapewnią najwyższą jakość zabiegu oraz zagwarantują skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo terapii.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.