Jedzenie słodyczy to dla wielu kobiet i mężczyzn jedyna życiowa przyjemność. Tymczasem coraz więcej z mass mediów słychać o tym, że należy je wyrzucić z jadłospisu raz na zawsze. Niektórym się to udaje…

slodycze

Czy odrzucić słodycze?

Jedzenie słodyczy staje się współcześnie wielkim tabu. Kto je zjada bez wyrzutów sumienia jest piętnowany. Powszechne są żarty na temat przybierania na wadze przy jedzeniu słodyczy. Tymczasem zjedzenie czegoś słodkiego od czasu do czasu nie jest żadną zbrodnią! Ważna i istotna jest ogólna dieta człowieka. Oznacza to, że na co dzień powinien on się zdrowo odżywiać. W przeciwnym razie, nawet gdy zrezygnuje z jedzenia słodkości, to i tak nie będzie dla niego żadnej korzyści dla zdrowia, bo będzie dalej jadł inne niezdrowe rzeczy. Dlatego kluczem jest, by dbać o zdrowie na co dzień.

Wówczas jeśli od czasu do czasu zjemy nawet kilka kawałków czekolady czy ciasto, to nie odbije się to w żaden znaczący sposób na stanie tkanki tłuszczowej czy zdrowia. Inaczej kwestia wygląda oczywiście wówczas, gdy jemy same słodycze. Warto zatem wybrać sobie jakiś dzień, w którym pozwalamy sobie na zjedzenie jakiś słodkości.

Najzdrowsze słodycze

Słodkości nie są w żaden sposób zdrowe – nie ma co się oszukiwać. Nie mają żadnych witamin ani potrzebnych składników. Jednak wśród słodyczy są takie, których nawet w drodze wyjątku nie warto brać do ust i takie, które można jeść nawet częściej. Do nich należy na przykład gorzka czekolada. Ma mniej kalorii niż na przykład nadziewana, potrafi dodać energii. Nie jest tak szkodliwa dla zębów jak czekolada z mniejszą zawartością kakao, ponieważ ma ono właściwości antybakteryjne i osłaniające zęby przed próchnicą.

Od czasu do czasu raczyć się można również suszonymi (nie kandyzowanymi) owocami, a także wysokiej jakości chałwą. Bakalie są dobre nawet jako codzienna przekąska, lecz trzeba pamiętać, że zawierają dużo kalorii. Domowe zdrowe wypieki to ciastka owsiane, sezamki. Latem zamiast lodów warto sięgnąć po sorbet owocowy, znacznie lepiej gaszący pragnienie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.