Powszechnie ostrzega się przed działaniem soli. Jej nadmiar rzeczywiście jest szkodliwy, powoduje nadciśnienie, złą pracę nerek, w przypadku naprawdę dużych ilości powoduje ich niewydolność i w rezultacie śmierć. Lecz sól ma również właściwości lecznicze.

slona-woda-dla-zdrowia

Stosuj sól dla detoksu

Zwykła sól z solniczki ma wiele dobroczynnych właściwości. W medycynie ludowej była stosowana do leczenia schorzeń układu pokarmowego. Wielu ludzi nie wie, że spożyta na czczo sól ma właściwości przeczyszczające. Doskonale usuwa nadmiar toksyn z organizmu. Dzięki temu nadaje się do leczenia chorób wynikających z przewlekłego zanieczyszczenia organizmu, na przykład zbawienna jest dla tarczycy. Jest pomocna w usunięciu chorób skóry, łuszczycy, trądziku, egzemy. Chociaż już zwykła sól z solniczki jest w stanie wiele zmienić i pomóc oczyścić organizm, to osoby zajmujące się medycyną naturalną zalecają, by stosować sól kamienną nieoczyszczoną, ma ona więcej minerałów zbawiennych dla zdrowia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Mleko bez laktozy - czy warto? [SPRAWDŹ]!

Takie właściwości posiada każda sól kopalniana, nawet ta pochodząca z Polski, z Wieliczki, ale równie dobrze sprawdza się sól himalajska. Popularna jest też sól morska, ale wielu ludzi odchodzi od niej ze względu na rosnące zanieczyszczenie mórz i oceanów. Wszystko zależy od osobistego gustu.

Środki bezpieczeństwa

Jak wspomniano słonej wody nie wolno przedawkować. Nie jest zalecane spożycie większej ilości niż do trzech gramów dziennie. Warto pamiętać, że w liczbę tą należy wliczyć również całą sól spożytą w jedzeniu w ciągu dnia. Dlatego należy jej ilość w czasie kuracji zmniejszyć. Kuracja powinna trwać tydzień. Tylko prawidłowo użyta sól jest w stanie zapewnić odpowiednią równowagę elektrolitową.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak wybrać idealne serum do twarzy? [PORADNIK]

Aby zabieg był skuteczny zaleca się rozpuścić w litrze wody około dwie łyżeczki soli i popijać ją na czczo, rankiem przed śniadaniem. Woda z solą ma efekt oczyszczający, dlatego należy zapewnić sobie dostęp do toalety. Najlepszą porą na spożycie wody z solą jest godzina pomiędzy piątą a dziewiątą rano, ze względu na największą aktywność pęcherzyka żółciowego oraz jelit.

2 Udostępnień
(7głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.