Powszechnie ostrzega się przed działaniem soli. Jej nadmiar rzeczywiście jest szkodliwy, powoduje nadciśnienie, złą pracę nerek, w przypadku naprawdę dużych ilości powoduje ich niewydolność i w rezultacie śmierć. Lecz sól ma również właściwości lecznicze.

slona-woda-dla-zdrowia

Stosuj sól dla detoksu

Zwykła sól z solniczki ma wiele dobroczynnych właściwości. W medycynie ludowej była stosowana do leczenia schorzeń układu pokarmowego. Wielu ludzi nie wie, że spożyta na czczo sól ma właściwości przeczyszczające. Doskonale usuwa nadmiar toksyn z organizmu. Dzięki temu nadaje się do leczenia chorób wynikających z przewlekłego zanieczyszczenia organizmu, na przykład zbawienna jest dla tarczycy. Jest pomocna w usunięciu chorób skóry, łuszczycy, trądziku, egzemy. Chociaż już zwykła sól z solniczki jest w stanie wiele zmienić i pomóc oczyścić organizm, to osoby zajmujące się medycyną naturalną zalecają, by stosować sól kamienną nieoczyszczoną, ma ona więcej minerałów zbawiennych dla zdrowia.

Takie właściwości posiada każda sól kopalniana, nawet ta pochodząca z Polski, z Wieliczki, ale równie dobrze sprawdza się sól himalajska. Popularna jest też sól morska, ale wielu ludzi odchodzi od niej ze względu na rosnące zanieczyszczenie mórz i oceanów. Wszystko zależy od osobistego gustu.

Środki bezpieczeństwa

Jak wspomniano słonej wody nie wolno przedawkować. Nie jest zalecane spożycie większej ilości niż do trzech gramów dziennie. Warto pamiętać, że w liczbę tą należy wliczyć również całą sól spożytą w jedzeniu w ciągu dnia. Dlatego należy jej ilość w czasie kuracji zmniejszyć. Kuracja powinna trwać tydzień. Tylko prawidłowo użyta sól jest w stanie zapewnić odpowiednią równowagę elektrolitową.

Aby zabieg był skuteczny zaleca się rozpuścić w litrze wody około dwie łyżeczki soli i popijać ją na czczo, rankiem przed śniadaniem. Woda z solą ma efekt oczyszczający, dlatego należy zapewnić sobie dostęp do toalety. Najlepszą porą na spożycie wody z solą jest godzina pomiędzy piątą a dziewiątą rano, ze względu na największą aktywność pęcherzyka żółciowego oraz jelit.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.