Trend związany ze zdrowym odżywianiem się oraz piciem soków sprawia, iż coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem urządzenia pozwalającego na przygotowywanie pysznych i zdrowych napojów.

Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór produktów różniących się sposobem działania. Największą popularnością cieszy się sokowirówka oraz wyciskarka.

Tego typu sprzęty stanowią najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą uzupełnić swoją dietę o zdrowe przekąski lub zależy im na zmniejszeniu liczby spożywanych kalorii. Czym różnią się między sobą oba urządzenia?

Sokowirówka – co warto wiedzieć przed zakupem?

Jedną z pierwszych różnic, która dla wielu osób ma kluczowe znaczenie jest zazwyczaj niższa cena zakupu w porównaniu do wyciskarek. Obecnie produkowane sprzęty znacznie różnią się od swoich poprzedników pod względem efektywności działania i możliwości.

  • Sokowirówka znakomicie nadają się do pozyskiwania soku z różnych owoców i warzyw, jednak najlepiej radzi sobie z twardymi składnikami, takimi jak marchewka czy buraki. Jeśli chodzi o miękkie owoce lub zieleninę (szpinak czy jarmuż) efekty wyciskania nie będą tak dobre jak w przypadku wyciskarki.
  • Na uwagę zasługuje także łatwość obsługi. Sokowirówka jest zwykle mniej skomplikowana, dlatego bez problemu poradzą sobie z nią zarówno starsze, jak i młodsze osoby.
  • Kolejną zaletą jest klarowny sok, który wygląda bardzo apetycznie.

sokowirowki

Urządzenie tego typu jest polecane m.in. dla tych, którzy chcą błyskawicznie wycisnąć sok z owoców lub warzyw. W przypadku wyciskarek cały proces trwa zauważalnie dłużej. Z czego to wynika?

Przede wszystkim z konieczności odpowiedniego przygotowania składników. Niektóre modele wyciskarek, a dokładniej ich producenci zalecają, aby przed rozpoczęciem wyciskania pokroić twarde owoce i warzywa na mniejsze części.

Zaopatrując się w sokowirówkę z odpowiednio dużym otworem, możemy wrzucać do środka nawet całe jabłka.

Dla kogo polecane jest to urządzenie? Przede wszystkim dla osób, które przygotowują soki z umiarkowaną częstotliwością lub stosunkowo rzadko. To także świetne rozwiązanie jeśli chcemy przyzwyczajać dzieci do picia tego typu napojów, gdyż jest są one bardziej klarowne i prezentuje się lepiej niż gęsty i mętny sok uzyskiwany z wyciskarki.

Warto też postawić na tę opcję jeśli najbardziej przepadamy za sokami marchewkowymi, jabłkowymi, pomarańczowymi lub z grejpfruta i nie potrzebujemy dodatku w postaci zieleniny czy ziół.

Czym wyróżniają się wyciskarki?

Tego typu sprzęty, ze względu na swoją dość wysoką cenę, najlepiej kupować w momencie gdy wiemy, że będziemy przyrządzać napoje codziennie lub chociaż kilka razy w tygodniu. Rzadsze użytkowanie sprawia, iż zakup takiego urządzenia nie jest uzasadniony ekonomicznie.

Na wyciskarkę mogą zdecydować się wszystkie osoby, którym najbardziej smakują soki z liści, ziół i miękkich owoców lub chcą przyrządzać mieszanki owocowo-warzywne.

To również dobre rozwiązanie gdy chcemy za jednym razem przygotować większą ilość napoju. Takie urządzenia pracują bardziej efektywnie i nie nagrzewają soku, nawet jeśli pracują dość długo. Nie trzeba zatem obawiać się utraty cennych składników odżywczych.

Czym jeszcze wyróżniają się opisywane sprzęty? Trzeba pamiętać o konieczności nieco dłuższego czyszczenia, z uwagi na złożoność konstrukcji i jej wyposażenie w elementy o zróżnicowanych kształtach.

Uzyskany sok jest bardziej mętny i gęsty, jednak z uwagi na odmienny sposób działania, jesteśmy w stanie uzyskać go znacznie więcej w porównaniu do sokowirówki.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.