Na pewno wiele użytkowniczek soczewek kontaktowych, które noszą codziennie makijaż, zastanawiało się na początku swojej przygody z tą metodą korekcji, czy jedno nie wyklucza się z drugim i jak to się ma do siebie. Makijaż i soczewki kontaktowe mogą ze sobą współgrać, jeśli przestrzegamy kilku prostych reguł.

Podstawową i bardzo ważną zasadą jest wykonywanie makijażu dopiero po założeniu soczewek kontaktowych, aby wyeliminować ewentualne zanieczyszczenie soczewki tuszem do rzęs czy cieniem do powiek.

soczewki

Nie zawsze, podczas aplikacji szkieł kontaktowych uda nam się założyć je za pierwszym razem, czasem omsknie nam się palec lub mrugniemy za wcześnie okiem i gotowe – soczewka jest przybrudzona, musimy ją wyczyścić i po raz kolejny próbować nałożyć na oko – to zabiera nam czas, energię i jeszcze naraża na dostanie się do oka niepotrzebnych zanieczyszczeń – dlatego pamiętajmy o właściwej kolejności.

Dodatkową zaletą zakładania soczewek jako pierwszych jest fakt, że dużo lepiej będziemy widziały czy właściwie wykonujemy makijaż.

Data

Data ważności produktów – tak ważna nie tylko dla osób noszących soczewki kontaktowe, gdyż jej przestrzeganie ostrzega nas przed zaczerwienieniem lub podrażnieniami oka. Pamiętajmy też jednak, że suchy lub przeterminowany tusz do rzęs ma większą skłonność do kruszenia się na rzęsach, co sprawia, że może łatwiej dostać się do oka, naruszając nasz komfort widzenia.

Sprawdzone kosmetyki

Nosząc soczewki kontaktowe, używajmy sprawdzonych kosmetyków do makijażu, które wiemy, że nie wywołują u nas żadnych reakcji alergicznych, zaczerwień czy podrażnień oka. Możemy mieć bowiem trudność w zdjęciu soczewek w przypadku, gdy pojawi się jakaś reakcja alergiczna.

Jeśli zatem kupujemy nowy, nieprzetestowany przez nas wcześniej produkt – starajmy się przeprowadzić najpierw próbę uczuleniową bez soczewek na oczach. Gdyby nie udało nam się jednak uniknąć zaczerwienienia bądź podrażnień, koniecznie skonsultujmy się ze specjalistą.

Staranność

Kolejną regułą, której użytkowniczki soczewek kontaktowych powinny przestrzegać podczas wykonywania makijażu, jest precyzja i dokładność, z jaką operujemy kredką do oczu lub cieniami do powiek. Starajmy się, aby nic nie dostało się do naszego oka podczas malowania.

Nawilżenie

Zdecydowanym ułatwieniem dla osób noszących soczewki będzie korzystanie z wodoodpornych kosmetyków do makijażu, pozwoli nam to korzystać np. z kropli do oczu, gdy poczujemy suchość, bez obaw, że rozmaże nam się makijaż. Pamiętajmy jednak, by używać kropli przeznaczonych do użytkowania na soczewki kontaktowe.

Przykładem takiego produktu będą m.in. krople EyeLove Comfort 15 ml, których przydatność po otwarciu wynosi dwa miesiące (to o miesiąc dłużej niż w przypadku innych tego typu kropli). W sklepie Bezokularow.pl znajdziesz też inne warte uwagi produkty jak np. OPTI-FREE® PRO 10 ml, które można używać wraz z soczewkami, czy też Krople Renu Drops 8 ml, które przyniosą ulgę w każdej sytuacji.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być makijaż permanentny. Nie musimy się obawiać, że malując się eyelinerem pomalujemy przez przypadek soczewkę ;)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.