Po mroźnej zimie nasz organizm jest wykończony. Brak słońca, ruchu, świeżych warzyw i owoców odbija się na naszym samopoczuciu.

Dzieje się tak zawsze, więc z czasem, dekoncentracja, zmęczenie i ogólne osłabienie w okresie wiosennym wydaje nam się nieistotne. Ale bagatelizowanie tych pierwszych symptomów może mieć groźne skutki.

Jak sprawdzić, czy to tylko wiosenne przesilenie, czy poważniejsza choroba? Najlepszym sposobem będą specjalistyczne badania diagnostyczne.

czy-wszystko-gra-badania-specjalistyczne

Świadomość tego, jakie zmiany zachodzą w  organizmie (chociażby, ze względu na porę roku) jest bardzo istotna dla stanu naszego zdrowia. Tylko że te specjalistyczne badania brzmią czasochłonnie i przerażająco.

Dlatego, z inicjatywy ogólnopolskiej sieci laboratoryjnej DIAGNOSTYKA, powstała kampania „Czy wszystko gra?”. Przedsięwzięcie, mające na celu podniesienie poziomu świadomości Polaków na temat badań laboratoryjnych.

Ideą akcji jest zwiększenie popularności profilaktyki wśród popularnych form dbania o zdrowie.

W związku z tym Diagnostyka oferuje swoim klientkom BONY NA PAKIETY BADAŃ. Zniżka, którą otrzymacie, to aż 50%. W ofercie znajdują się dwa rodzaje pakietów, wyselekcjonowanych specjalnie z myślą o płci pięknej:

PAKIET PIERWSZY „OGÓLNIE KOBIECY”

W pakiecie ogólnym występuje szeroki zestaw 15 badań profilaktycznych, przygotowanych z myślą o kobietach aktywnych zawodowo, rodzinnie czy fizycznie.

bon-na-badania-genetyczne

Zestaw badań w tym pakiecie, obok uniwersalnych testów pozwalających ocenić funkcjonowanie głównych narządów:

  • wątroby,
  • nerek i tarczycy,
  • zawiera także badania istotne dla kobiet obawiających się cukrzycy,
  • zaburzeń hormonalnych czy
  • chorób nowotworowych…

Nieprawidłowe wyniki mogą być pierwszym sygnałem rozwoju niektórych chorób cywilizacyjnych np.: cukrzycy i miażdżycy, a także anemii oraz mogą być wskaźnikiem toczącego się stanu zapalnego, zaburzeń elektrolitowych i infekcji.

Pozwalają również na ocenę ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia (m.in. nadciśnienia, zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu).

W pakiecie znajdują się także biochemiczne badania przesiewowe w kierunku markerów raka piersi, jajnika i jelita grubego oraz badania pomocne w ustaleniu przyczyn ogólnego osłabienia, nerwowości, nadpobudliwości i braku koncentracji.

PAKIET DRUGI „SZCZEGÓLNIE KOBIECY”

Drugi – specjalistyczny pakiet badań genetycznych ukierunkowany jest na profilaktykę nowotworów, w szczególności piersi oraz jajnika.

Badania te zaleca się osobom zarówno zdrowym, jak i chorym lub po przebytej chorobie. Ważne są także dla kobiet, u których w rodzinie występowały przypadki nowotworów.

Oszacowanie  prawdopodobieństwa ma bardzo duże przełożenia na działania profilaktyczne polegające na zwiększeniu częstotliwości badań kontrolnych.

Im wcześniej wykryty nowotwór, tym większe szanse na wyleczenie.

W skład pakietu wchodzą dwa badania, które identyfikują potencjalne mutacje w genie BRCA. Gen BRCA koduje białka naprawcze DNA, utrata ich funkcji  może powodować rozwój nowotworów.

  • BRCA 1– badanie wykrywające 16 mutacji w genie BRCA1, mające na celu określenie predyspozycji do dziedzicznego raka piersi i/lub jajnika oraz związanych z tymi zespołami innych nowotworów towarzyszących – przede wszystkim raka jelita grubego.
  • BRCA2– badanie wykrywające dwie najczęściej występujące w populacji polskiej mutacje w genie BRCA2 związane z predyspozycją do wystąpienia zespołów nowotworowych – dziedzicznego raka piersi i/lub raka jajnika.

Dodatkowo, dla każdej uczestniczki akcji przewidziany jest konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak pobyt w ekskluzywnym SPA.

To, jak bardzo nasze samopoczucie związane jest ze zdrowiem, nadal nie jest doceniane wśród Polek.

Nawet najdrobniejsza zmiana – niedobór witamin, minerałów, lekkie zaburzenia – mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak miażdżyca lub cukrzyca.

O tej drugiej nie bez powodu mówi się „cicha choroba”. Bez regularnie przeprowadzanych badań laboratoryjnych jest bardzo trudna do zdiagnozowania we wczesnym stadium.

Dlatego, tak ważne są regularnie przeprowadzane podstawowe badania laboratoryjne, takie jak POBIERANIE KRWI.

Diagnostyka oferuje swoim pacjentom aż 2500 rodzajów testów krwi. Co ważniejsze, aby je wykonać, nie potrzebujesz skierowania od lekarza. W niektórych miastach możesz nawet zamówić wizytę do domu.

To, wydawać by się mogło, proste i tradycyjne badanie pozwala zdiagnozować większość chorób. Ponadto, dzięki niemu możemy określić ryzyko chorób genetycznych, np. nowotworu piersi.

pobieranie-krwi

Mając na głowie pracę i dom, całkiem łatwo można zapomnieć o sobie. Żyjemy w szybkim tempie, przez co wiele naszych spraw schodzi na drugi plan.

Nie pozwólmy jednak, aby znalazło się tam nasze zdrowie. Badania profilaktyczne na ogół nie są bardzo angażujące i czasochłonne, a mogą dosłownie uratować nasze życie.

Poza tym… komu nie przydałby się relaks w SPA? 😉

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.