Z pewnością niejedna z nas i to niejednokrotnie zastanawiała się nad tym, w jaki sposób zabrać się do nauki, aby była ona owocna oraz efektywna. Bardzo istotnym czynnikiem jest, aby już na starcie nie demotywować się czarnymi myślami na samo wspomnienie o nauce, ponieważ takie nastawienie do niczego nas nie doprowadzi.

Myśl pozytywnie

Nastawienie do zdobywania wiedzy jest bardzo ważne. Chcąc przysiąść dłuższą chwilę nad danymi zagadnieniami, nie możemy wewnętrznie powtarzać sobie, że to co robimy w tym momencie jest bez sensu, ponieważ w takim przypadku każda, nawet najdrobniejsza rzecz będzie Nas niesamowicie rozpraszała i będziemy chcieli zająć się wszystkim innym, a nie nauką.

efektywna-nauka

Będziemy mieć ochotę na zerknięcie na swojego Facebooka, sprawdzenie, czy nie przyszedł Nam nowy e-mail, chociaż nie otwieraliśmy swojej poczty przez dobre kilka tygodni, a także czy nikt ze znajomych do Nas przypadkiem nie zadzwonił.

To, w jaki sposób myślimy o uczeniu się w dość spory sposób przekłada się na jakość Naszej nauki. Mając do tego złe nastawienie z góry tracimy do tego motywację. Dlatego tak ważne jest, aby zmienić swoje nastawienie do tej sprawy.

Znajdź metodę odpowiednią dla Ciebie

Szukając optymalnej metody, dzięki której będziemy mogli w miarę sprawnie zabrać się do nauki warto zastanowić się nad tym, co jest dla nas w życiu ważne. Przykładowo, jesteśmy zapalonymi sportowcami, a ślęczenie nad książkami to dla Nas prawdziwa mordęga.

Pomyślmy o tym w ten sposób: godzina nauki będzie równa dziesięciu minutom przerwy na odbijanie piłki do kosza. Im szybciej się nauczymy, tym szybciej będziemy mogli wykonywać swoje ulubione zajęcie.

Uwierz, że ta wiedza Ci się przyda!

Bardzo istotna jest także motywacja wewnętrzna. Należy uświadomić sobie, że chcemy się tego nauczyć, że ten materiał, który musimy opanować może być dla nas niezwykle cenny kiedyś w przyszłości, może nam się przydać i warto się z tym zaznajomić teraz, bo później może już nie być na to wystarczającej ilości czasu.

Uczenie się jest niezwykłą przygodą, podczas której, jeśli tylko będziemy chcieli, możemy odkryć wiele bardzo fascynujących rzeczy.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.