Nadchodzi piątek, a u ciebie pustki w portfelu? Rozchmurz się. Istnieją sposoby na niedrogi weekend w mieście, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Nie wierz tym, którzy wmawiają ci, że to bardzo trudne do zrobienia, ponieważ są w błędzie. Idzie wiosna, łatwiej więc wyjść z domu i zacząć poznawać swoje okolice. Co zatem można robić w mieście, żeby było tanio i ciekawie?

Idź tam, gdzie jeszcze cię nie było

Na pewno jest choć jedno takie miejsce, którego nigdy nie odwiedziłeś w swojej okolicy. Nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości, zastanów się dobrze, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś nieodkryty kąt, choćby stare osiedle na skraju miasta, nieodległe ruiny lub muzeum. Do wielu miejsc nie trzeba mieć nawet biletu wstępu.

Wydaje ci się, że niczego ciekawego nie można znaleźć w miejscach, o których napisaliśmy? Bardzo się mylisz.

Ponad rok temu w Wałbrzychu, pewien mężczyzna podczas spaceru znalazł gliniany garnek, w którym były średniowieczne monety. I choć takich przykładów jest wiele, bo ciekawych miejsc w naszym kraju nie brakuje, wiele jest dość przypadkowych.

Czasami nawet zwyczajny spacer lub wizyta w pobliskim lesie może być okazją do odkrycia niezwykłego znaleziska. Wydaje ci się, że już byłeś wszędzie? Zwiedź miasto lub miasteczko obok. Tam na pewno jest równie wiele do zobaczenia. Koniecznie weźcie ze sobą aparat lub kamerę.

Wsiądź do tramwaju byle jakiego

Wydaje ci się, że tramwaje to znak rozpoznawczy tylko wielkich ośrodków miejskich? Nic bardziej mylnego. Obecnie Grudziądz jest najmniejszym miastem, w którym jeżdżą tramwaje. Nawet jeżeli w twoim mieście ich nie ma, są zapewne inne środki transportu.

sposoby-na-ciekawy-i-tani-weekend-w-miescie

Wsiądź do autobusu lub tramwaju i nie wyznaczaj sobie żadnego celu. Wysiądź gdzieś, gdzie jeszcze nigdy cię nie było. Podążaj za naszą pierwszą zasadą, że ciekawe rzeczy można znaleźć często przypadkiem.

Antropologia miast jest działem, która rozwija się bardzo szybko, dlatego warto samemu pobawić się w takiego badacza swojego miejsca zamieszkania. W obecnych czasach, jak nigdy wcześniej, podróżujemy po świecie, zapominając czasem, że nie znamy dobrze bliższej okolicy.

Jeśli niedawno przeprowadziłeś się do innego miasta, masz idealną okazję, by eksplorować nowe miejsce. Nie planuj więc wyjazdu na weekend, bo czeka cię dużo atrakcji na miejscu.

Upoluj okazję – tani wypad na weekend

Niemal każde miasto i miasteczko ma swój serwis internetowy, na którym znaleźć można informacje o zbliżających się wydarzeniach. Jeżeli jesteście z większego miasta, są osobne strony, na których są wyłącznie informacje o koncertach, eventach kulinarnych i tak dalej.

Warto zaglądać do sieci, aby być na bieżąco z wyjątkowymi okazjami, które urozmaicą twój weekend w mieście. Dobrze śledzić również media społecznościowe związane z twoim miejscem zamieszkania, ponieważ wiele wydarzeń dzieje się tylko dla wąskiej grupy odbiorców lub nie są dostatecznie nagłośnione.

Wracając jednak do niedrogich rozrywek, pamiętajmy też, że przymiotnik „tani” jest dość względny. Oznacza to, że dla jednej osoby niezbyt kosztowny weekend to 1000 złotych, podczas gdy inna osoba wyda 100 złotych.

Do tej pory przedstawiliśmy rozwiązania dla tej drugiej grupy czytelników. Co jednak, jeśli możemy przeznaczyć na weekend więcej środków, ale nadal bez nadmiernych szaleństw?

Jeżeli wyczerpaliśmy opcje weekendowe w naszym mieście, a wciąż interesuje nas miejska architektura i rozrywki, warto skorzystać z wyszukiwarki lotów, polując na najtańszy bilet. Takie tanie wyjazdy na weekend mogą kosztować nawet poniżej 100 złotych – popularne kierunki to na przykład Londyn, Paryż, Rzym.

Jeśli chodzi natomiast o listę najtańszych miast europejskich, według Europe Backpacker Index, należą do nich m.in. Budapeszt, Kijów czy nasz polski Kraków. Najtańszym miastem ze wszystkich jest zaś Sofia.

Nie mam pieniędzy nawet na tani weekend

Zdarza się jednak, że dla niektórych z nas nawet skromny weekend będzie dużym obciążeniem. Warto w takim wypadku zastanowić się więc nad swoją sytuacją i zacząć działać. Jeśli jesteś spragniony poznawania nowych miejsc, uwieczniania urbanistycznych krajobrazów, ale portfel nie pozwala ci na realizację wszystkich pomysłów, pomyśl np. o pożyczce przez Internet.

Sprawdź, gdzie cały proces przebiega szybko i prosto, a potem ciesz się cudownym weekendem bez zmartwień, np. do otrzymania pożyczki w Vivusie wystarczą tylko trzy kroki. Jak widać, nie musi to być trudne.

Czas przed wypłatą jest dość trudny dla wielu z nas, dlatego czasami trzeba schować dumę do kieszeni i poprosić o pomoc. Pamiętając jednak, że nie zawsze zwracanie się do bliskich w tej sprawie to dobry pomysł.

Pożyczka przez telefon, pożyczka z  lub online jest najłatwiejszym sposobem na podreperowanie budżetu, zwłaszcza jeśli znajdziesz ofertę bez żadnych dodatkowych kosztów. Niech pieniądze cię nie ograniczają. Spędź weekend po swojemu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.